kıredi kullanarak traktör alanlar kimler

Ynt: kıredi kullanarak traktör alanlar kimler

satocan58 link=topic=60445.msg660471#msg660471 date=1354914060' Alıntı:
vayyyyy.. aramizda acinacak halimizden memnun olanlarda varmis.. imkanlarmis.. eskiden kredi cekmeye bile ihtiyac duymaxdik simdi urunu satmadan bi sene sonraya borclanioz. yazsam uzar. uzayinca tek bizim dertlerimiz degil genel durumu gelir aklima ulkemin. uzulurum... yine soverim...gerek yok...
Şu kadarını söyleyelim aradaki fark çıksın ortaya.Babam 1983 tılında zirai donatımdan 2 milyon liraya steyr 768 almıştı yılda 500 bin taksitle.O zamanlar nasıl para kazanıyorlarsa artık çiftçilikten ilk taksit zamanı gelince borcun hepsini bir taksitte kapatmış.Ben sorduğumda o yıllar bir kg buğday parası ile 1 lt mazot alırdıkta onu bile çok görürdük dedi.Anlayın gari aradaki farkı....

horasanlioglu link=topic=60445.msg660432#msg660432 date=1354910565' Alıntı:
Allah cc. birdahi krediyle birşey almayı nasip etmesin. 2006 senesinde babam kimseden habersiz erkunt nimet 70t tek çeker alıp geldi. işlediğimiz arazi 100 110 dekar 94 model 240 vardı. traktör bize 50000 ne gelmiş oldu. ardından 2007 deki kuraklık oldu. borcu bitmediği için traktörüde satamadık. bir iki tarla satıldıda borcu kapatabildik. mart 2011 traktörü sattık. nerdeyse iki senedir traktösüz iş yapıyorum ondan al bundan al bıktım. kredimi benden uzak olsun.

sadece bir işe güvenipte kredi çekmek gerçekten çok riskli muhakkak bir çok işle uğraşmak gerekiyor yoksa elindekide gider...
geçmiş olsun

2000 yılında 90 000 mark a traktörü aldık kriz patlak verdi Devalüasyon oldu bizim traktörün değeri TL cinsinden 2 kat oldu yinede kredisiz borç kapandı o sene traktöre gitti ama borçsuz atlatıldı

2000 den sonra ne olduysa bu memlekete şimdi traktör aldık arabamı verdim geri kalanıda 3 seneye bolduk

bize kredi imkanı verdiği bişey değil zorla kredi kullandırtanlara teşekkürler imkanı verdik kullanmamak olmaz dediler ki kredisiz adım atamıyoz

ALKIŞLAR bize bu İMKAN ları verenlere saolun var olun

' ayı yavrusunu severken öldürürmüş ' siz böyle sevdikce bize nefes almak zor

imkan sağlamış ne imkanı ya doğrudur mazotun litre fiyatı 4,25 tl olmuş daha bundan büyük imkan mı olur arpa 70 kuruş 6 kg arpa ile 1 lt mazot alınıyorken neyin imkanından bahsediyorsun ben anlayamadım ??

her yapılanı bir nimetmiş hayırmış gibi algılamamak lazım,,adı ziraat olan banka tabi ki çiftçilere uygun faizde kredi verecek,vermeyecekse bulunmasının amacı ne :) sanki babasının hayrına veriyor :)

ama şunuda unutmayınkı dunyanın en zengın cıftcılerı yaptılar bızı bır depo mazot ortalama 500 lıra sabahdan aksama kadar bıtıyor aksam yıne doluyor dddd bununla ovuneceksenız ovunun