KISMET 55 için Acil Yardım İstiyorum, Lütfen Beni de Erkunt Sahibi Yapın!!

Ynt: KISMET 55 için Acil Yardım İstiyorum, Lütfen Beni de Erkunt Sahibi Yapın!!

4lü 10 numara pulluk 3lü14 nnumara pulluktan daha az yer götürür iş derinligi daha az oldugu için traktörü daha az yorar..
4lü10 numara 102cm yer götürür.. 3lü14 numara 105 cm yer götürür kabaca.. yani 4lü10 numarayı rahatlıkla çeker diye düşünüyorum topragınız cok sert ve agır degilse..

topragım genel olarak söledim,genede sitede kullananlar var onlar daha iyi bilir die düşünüyom. ama tümosanın traktörleri ucuz ve güzel traktörleri var.
sen amasyadaki galerilere baktınmı?

Amasya galerilerinde 266G var veya New Holland. 266G buradaki pekçok kullanıcıyı üzdü. New Holland ise TT55 üzeri motorları pahalı bu nedenle biz Erkunt dedik. Tümosan olmazmıydı, olur ama ben yanlış biliyorum gliba Tümosan pahalı diye ? Sizce Tümosan 60-60 NT ne kadardır ki?

dostoyevski link=topic=39706.msg346814#msg346814 date=1298498630' Alıntı:
Amasya galerilerinde 266G var veya New Holland. 266G buradaki pekçok kullanıcıyı üzdü. New Holland ise TT55 üzeri motorları pahalı bu nedenle biz Erkunt dedik. Tümosan olmazmıydı, olur ama ben yanlış biliyorum gliba Tümosan pahalı diye ? Sizce Tümosan 60-60 NT ne kadardır ki?
Burada ilanlar var, 70 e 2 wd dahaavantajlı duruyor..
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-sifir-erkunt-traktorleri-nimet-70-e-serisi-oz-ugur-as-ana-bayii-43117439/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-erkunt-traktor-bereket-60-e-serisi-oz-ugur-as-ana-bayii-43116811/detay

toprağım 266g kullanıcısıyım, 266gnin olayı bogulma, ama bunu öyle abartmışlarki yerden yere vuruyolar. ben de memnunum motorumdan yeri geldiğinde boguluyor her motor boguluyor çaresimi yok bunun düş bir vites, erkuntun motoruna baktınmı sen hiç onunkide perkıns 66 daki motorun aynısı erkuntta var, tabi pompa farklı eger kötü motor olsaydı erkunt kullanmazdı yanılıyormuyum...

mf266g link=topic=39706.msg346824#msg346824 date=1298499544' Alıntı:
toprağım 266g kullanıcısıyım, 266gnin olayı bogulma, ama bunu öyle abartmışlarki yerden yere vuruyolar. ben de memnunum motorumdan yeri geldiğinde boguluyor her motor boguluyor çaresimi yok bunun düş bir vites, erkuntun motoruna baktınmı sen hiç onunkide perkıns 66 daki motorun aynısı erkuntta var, tabi pompa farklı eger kötü motor olsaydı erkunt kullanmazdı yanılıyormuyum...
Traktör ayrı bi olay.. Erkunt ilk çıktığında Uzel çökmemişti, herkes ve hatta tüm bayiler 266 ve 277 lerdeki motorlarla aynı motorun kullanıldığını anlattılar. ZF şanzumana DAF, SCANİA v.b. şanzuman dediler, bu gücü şanzumandan alıyor dediler.. Neyse Erkunt kendini ıspatladı fakat piyasada rekabet şansı azdı, onun için fiyatları düşürmek için E serisi adı altında economik serileri piyasaya sürdü. Belki kaliteden ödün vermedi ama, özelliklerden kıstlama yaptı ve ZF yerine Carraro şanzuman ve ön dif. kullandı..Peki burda Erkunt un dünya markası olan ZF şanzumanından aldığı güç ne oldu acaba.?? Niyetim, kimsenin aklını çelmek değil, Erkuntu da kötülemek değil.
Bu konuyu açan arkadaşa aldığı traktör hayırlı olsun, İnşallah uzun seneler kullanır..

Katılıyorum, Perkins bir numara. ama sevgili dostum daha geçenlerde komşu köylümüz, hava biraz soğusun 1o dakka çalıştırmadan alet takamıyorum hidroliğe diyor. Ardından 2005 model 266G de motorrun her yerinden yağ geliyor. Ben markayı yermek gibi bir düşünce taşımıyorum ama 266 G Massey Ferguson adına yazık ettiler (Benim bilgisayarımın masaüstü arka planı Massey Ferguson 185 tir. Seviyorum yani İngilizi) Genelleme yapılabilir bizim burada 266G için

saol nail abi hatamı düzelttigin için şanzuman yerine pompa demişim. :(
şimdi bizimkide 2006 model hiç bir problemi yok, onun mutlaka bir arızası var kullanıcı hatasıda olabilir. yoksa saat gibi çalışması lazım.

erkunt güzel bir seçim olmuş, her ne olursa olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

dostoyevski link=topic=39706.msg346757#msg346757 date=1298494549' Alıntı:
Sayın Murat_Sarıbaş,
Denizli bize oldukça uzak, ama fuara gelmemiz bize ne fayda sağlar açıklayabilirmisiniz lütfen.

Saygılarımla..

İNDİRİM SAĞLAR BEN BURDUR BAYİSİNDEN ALACAĞIM TRAKTÖRÜ AMA FUARDA İNDİRİMLİ OLACAĞI İÇİN ANLAŞMAYI DENİZLİ FUARINDA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2000-2500 TL AZ PARA DEİL

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkkür ederim. Bugün tüm işlemleri tamamladık ve nasipse yarın teslim edilecek Kısmetimiz.
Bereket 60 da geldi ama fiyatta 4.500 TL artışa gerek gürmedik. 4WD nin dönüş yarı çapı bizim için az diye 2WD de karar kıldık. Bize pire gibi olması gerekiyor, maşallah Kısmet sanki olduğu yerde dönüverecek :)
Bayide üstüne 100 TL verdik ve ön lastikleri 7.50 yaptırdık, zaten alan herkes taktırıyormuş :)
Vallahi önler 7.50 olunca traktör tanınmaz hale geldi ve inanılmaz yakışıklı oldu.

İlginç bir anektod anlatayım:
Abim motorun üzerinde, manevra kabiliyetini sınıyor. Bayi yetkilisi ısrarla SERİ 4 ile giderken (Normal yol hızı) frene basmadan debriyaja bas ve GERİ ye çek dedi :) Görsel şov inanılmaz, bizim içimiz gidiyor, yetkili daha fazla gaz diye bağırıyor :)

Allah daha iyilerini siz değerli forum üyelerine nasip eder inşallah, çok sağolun !!
Bu arada abim de hafta sonu foruma dahil oluyor, ayrıntıları ondan dinleyeceksiniz artık.