KOLA İÇTİĞİMİZDE VÜCUDUMUZDA NELER OLUR

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız ütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi) Ama ne de olsa başka bir kola içersiniz ve geçer dimi

(ALINTI)
 

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas
: KOLA İÇTİĞİMİZDE VÜCUDUMUZDA NELER OLUR

:D İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.
 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
4,098

: KOLA İÇTİĞİMİZDE VÜCUDUMUZDA NELER OLUR

ama çok güzel tadı var taha yaws öyle değilmi çok severim kolayı
 
Katılım
24.02.2008
Mesajlar
429
: KOLA İÇTİĞİMİZDE VÜCUDUMUZDA NELER OLUR

kardeş biz o zaman ölürüz ben bi oturuşta 5 lt kola içtimi bilirim arkadaşlarla yarıl yapmıştık ama ben tuvaleti zor tutdurdum kimse denemesin eyer yanında tuvalet yoksa grin-*-s
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt