Konsantre yem

Hayvana ne kadar verirseniz karşılığını katlanarak size verir
1 kilo az yem vermek size 2.5 lt kazandırır ama
1 kilo yemdeki enerji ve proteini eksik alan hayvan 200 gr az et koyar karkasın 35 tl olduğunu varsayarsak 7tl kaybedersiniz
Eyvallah sağolasın bu yeni çıkan yemler hakkında düşüncen nedir acaba biz 5-7 kilo yem verirken 700-800 gr vererek aynı verimi alabileceklerini söylüyorlar Konsantre yem satanlar

Eyvallah sağolasın bu yeni çıkan yemler hakkında düşüncen nedir acaba biz 5-7 kilo yem verirken 700-800 gr vererek aynı verimi alabileceklerini söylüyorlar Konsantre yem satanlar
Öyle şeylere inanmayın derim
Normal besi yemi 14 -16 protein arasıdır zaten fazla proteinli yem yağ yapar besi sığırlarında o yüzden protein oranı süt yemine gòre dúşüktür

geçenlerde kuzu besi ile ilgili bişeyler aranırken görmüştüm,reklam olmasın x firmanın yemini kuzu besisinde kullanlarla yapılmış ropörtajlara denk geldim,
sadece çayır otu veya fiğ ile x firmanın yemi ile 60 günlük besi sürecinde ki kuzuların ortalama günlük 300 gr ile 500 gram arasında canlı ağırlık artışı olduğunu gördüm,nekadar doğrudur bilemem.ha olmayacak hayvanın ağzına çuvalla döksen yine olmaz orası ayrı konu,
geçen hafta 20 tane kuzumuz kesime gitti içinde 30 kilolukta vardı 20 kilolukta vardı.ortalamayı alınca üst üste 18 kilo ortalama çıktı,biz fenni yem kullanmadan bukadar yapabildik.cinsimiz sakız kırması olduğundan anca bukadar oluyor.
yani firmaları iyi araştırmak kullanandan dinlemek lazım,hayvanın cinsinin yapısının besiye uygunmu iyi incelemek lazım :)

Arkadaşlar o 700 800 gr yem verince arpayi çok veriyorsun yani biraz yem katkısı artı yüksek protein gibi düşünün youtube da öneme geldi ama izlememiştim bile videolar var bir izleyin ama olmaz bence arkadaslar en iyi yol denenmiş ve ispatlanmış yoldur yani en kestirme yol bildiğin yol