Konya tarım fuarı 1.600.000 Satılan Yerli Traktör

Paramızın değeri bu kadar işte
Abd çifçisi 400 ton buğday satıp 500 bg fendt vario 1050 alır
Bizim çiftçimiz 400 ton buğday satıp 125 bg traktör alır
tek paranın veya paramızın değeriyle alakalı değil nekadar konya tarım fuarını takip edebildin bilemiyorum ama bu traktör limited edition olduğu için ve geliri hayır kurumuna bağışlanacağı için fuarda açık arttırma usulüyle satıldı. Bu traktörün normal erkuntun ürün gamındaki liste fiyatı yanılmıyorsam 865.200tl senin hesabınla 150 200 tona satın alınabiliyor.

tek paranın veya paramızın değeriyle alakalı değil nekadar konya tarım fuarını takip edebildin bilemiyorum ama bu traktör limited edition olduğu için ve geliri hayır kurumuna bağışlanacağı için fuarda açık arttırma usulüyle satıldı. Bu traktörün normal erkuntun ürün gamındaki liste fiyatı yanılmıyorsam 865.200tl senin hesabınla 150 200 tona satın alınabiliyor.
200 ton buğday satıp abd li çiftçi 250 bg trakör alıyor
Td 110 600 bin lira olmuş
Açık arttırma ile satıldığını biliyorum
16+8 şanzımanı var 6120r nin yanına bile yaklaşamaz
Tek umut bu buğday, 5 tlnin altında olursa bittik
Ayçiçeğine değinmiyorum bile ithalatı bile yasaklandı binlerce ton ayçiçeği ithal gelecek ayçiçeği piyasasından umudum yok
Elektrikli traktör en merak ettiğim konu motorin fiyatları bu kadar uçukken sıfır traktör alıp onu amorti etmek şu girdi fiyatları ve mahsül fiyatları ile imkansıza yakın oldu

Bahsettiğin bu fiyat ( 865.200tl) mekanik olanın fiyatı
Powershuttle ekle fark ne kadar olur ?
ön pto ekle 47,300 tl
el işçiliği ile vip kabin içi tasarım ekle fark ne kadar olur ?

Kesin fiyatı bilmem amam en az 1.200.000 tl olur gibi duruyor...

Link ekliyorum

Tiktok dan abd ve avrupalı çiftciler le konuşuyorum onlarda kızıyor maliyetler çok fazla diyor tek farkımız hükümet çok destekliyormuş birde önlerini görebiliyorlar biz adeta 2 gün sonrayı göremiyoruz evet belki aç kalmıyoruz da tok da sayılmayız bu sene kış bitmek üzere kişi başı 10 kg balık yiyen varsa tebrik etmek lazım

Fuarda 250 hp lik modeller satılmış.
Acaba hangi tarımsal faaliyetler için tercih edilmiş, merak ettik.
Bu sınıfın analizini yapalım mı , ister misiniz.
Fendt 516 modelindeki pulluğu 724 modele ,
724 modelin arkasındaki balye makinesini 828 modele takmak gerekir gibi duruyor.
6250R modelin nakliye yakıtları gayet rekabetçi ama
30 tonluk taşıma yapılacaksa T7.315 HD modelde seçeneklere alınabilirdi.

Fuarda 250 hp lik modeller satılmış.
Acaba hangi tarımsal faaliyetler için tercih edilmiş, merak ettik.
Bu sınıfın analizini yapalım mı , ister misiniz.
Fendt 516 modelindeki pulluğu 724 modele ,
724 modelin arkasındaki balye makinesini 828 modele takmak gerekir gibi duruyor.
6250R modelin nakliye yakıtları gayet rekabetçi ama
30 tonluk taşıma yapılacaksa T7.315 HD modelde seçeneklere alınabilirdi.
Bazı traktör ekipmanlar satıldıktan sonra sergilenmek için getirilmiş T7.315 HD bu yeni çıkan new holland balya makinası için alınmış ikiside aşağı yukarı aynı fiyat 200 bin euro makinanın traktörle aynı fiyat olması gerçekten düşündürücü bide class lexion 770 vardı oda satılmış diye duyduk o makinayada 370 bin euro dediler ama makina güzeldi.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bazı traktör ekipmanlar satıldıktan sonra sergilenmek için getirilmiş T7.315 HD bu yeni çıkan new holland balya makinası için alınmış ikiside aşağı yukarı aynı fiyat 200 bin euro makinanın traktörle aynı fiyat olması gerçekten düşündürücü bide class lexion 770 vardı oda satılmış diye duyduk o makinayada 370 bin euro dediler ama makina güzeldi.
Fiyatlar makul görünüyor, alan satan hayrını görsün.
Yoğun basınçlı balye makinelerinde volanlı sisteme geçiliyor.
300 hp+ modeller ile 400 hp modeller arasında motor haritaları farkı bulunuyor.
Pulluk sürümünde zor arazide Magnum 340 , Deuthz 9340 modeli arasında farklar var.
T7 315 HD , kuyruk milinde motor anma gücü tercih ederken ,
Magnum 340 , 1500 rpm de ek güç üretiminde max güç tepe noktasını motor anma gücünden max tork noktası devire kaydırabiliyor.
JD 6250 R, 5 adet satılmış , balye makinesinde kullanılacaksa 7310 R veya 7350 R daha doğru tercih gibi görünüyor.
Deuthz 7250 TTV , NH T7070 modelle yakın motor gücü nitelikleri veriyor.

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln
@The_Hoca m,bu markanın yeni motoru hakkında ne düşünüyorsunuz?Hani keçi olan.
Alışılmış,bilindik,tanınmış,uyumlu ,Uzel geleneğini devam ettiren Perkins+Carraro ya da Perkins+ZF, Deutz+ZF yi bırakıp menşei şu anda bilinmeyen bu motoru takmalarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
200 ton buğday satıp abd li çiftçi 250 bg trakör alıyor
Td 110 600 bin lira olmuş
Açık arttırma ile satıldığını biliyorum
16+8 şanzımanı var 6120r nin yanına bile yaklaşamaz
Tek umut bu buğday, 5 tlnin altında olursa bittik
Ayçiçeğine değinmiyorum bile ithalatı bile yasaklandı binlerce ton ayçiçeği ithal gelecek ayçiçeği piyasasından umudum yok
Elektrikli traktör en merak ettiğim konu motorin fiyatları bu kadar uçukken sıfır traktör alıp onu amorti etmek şu girdi fiyatları ve mahsül fiyatları ile imkansıza yakın oldu
5 TL kurtarır mı buğdayı? Kar edebilir mi çiftçi?