Konyadaki çifçilerin yol kesip protesto yapmaları doğrumu sizce ?

Karpbir g30 modeli 20 tl den aldım tanesini

rb_G30_1510225550.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 63268Aslında en sağlamları bu ustam ama bu fiyatlara alınmaz 8-10 liraya bulunabilse
Bunlar güzel abi
Senin resimdeki gibi olan stf ve pan plast da var bende onlar bunun kadar iyi değil hep digistim akona aldım piltar da güzel di sarı olanlar ama 5 sene oldu eskiyo dediğin gibi .
Sarı karbir kullanan da var onlarda fena degil

Resimler ve ekler

• IMG_20210527_104918.jpg
    IMG_20210527_104918.jpg
    213.3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210527_101533.jpg
    IMG_20210527_101533.jpg
    399.6 KB · Görüntüleme: 16
Bunlar güzel abi
Senin resimdeki gibi olan stf ve pan plast da var bende onlar bunun kadar iyi değil hep digistim akona aldım piltar da güzel di sarı olanlar ama 5 sene oldu eskiyo dediğin gibi .
Sarı karbir kullanan da var onlarda fena degil
Aynen öyle bendekiler de marka yazmıyor ama sadece güneşten gözler çürüyüp kırılıyor senin kullandıklarından bende geçen sene almıştım fazla arza çıkarmadı ama 1 senede belli olmaz kalitesi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Başka bi sistem kursam seninki gibi yaparım heralde. Daha az maliyetle daha çok yer sulanıyor. Toplaması uğraştırır biraz. Fıskiyenin altından anaborudan T ile sprinklere ek yapıyor sunya ara daki boru kaç MT ye uzatıyor sun 10 MT mi
10 metre bizde aynı bu sistemi kullanıyoruz daha az maliyetle daha çok yer suluyoruz ama toplaması ve bağlaması güzel yapılmassa uğraştırıcı olabiliyor

Başka bi sistem kursam seninki gibi yaparım heralde. Daha az maliyetle daha çok yer sulanıyor. Toplaması uğraştırır biraz. Fıskiyenin altından anaborudan T ile sprinklere ek yapıyor sunya ara daki boru kaç MT ye uzatıyor sun 10 MT mi
12 MT kesili hortumlar ürüne göre duruma göre 10 MT uzata bilirsin
Toplama diğerine göre basit de döşeme uğraştırıyor

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
12 MT kesili hortumlar ürüne göre duruma göre 10 MT uzata bilirsin
Toplama diğerine göre basit de döşeme uğraştırıyor
Benim şu anki sistemde 4 lük ana borulardan 32 lik boruyu 10 ar MT arayla çıkış aldık yer altından döşedik tarlaya.
32 lik borulardan da fıskiye için 10 ar MT arayla 30_50 cm 32 lik borunun derinliğine göre çıkış aldık küçük borularla yüzeyle sıfır bitiyor. Bu çıkışlara sprinkleri takıyoruz , topladığımız zaman 45 dönümü 3 kişi 2_2.5 saatte takıyoruz ve bu sürede su motorunu çalıştırıyoruz yerler belli etsin diye başka bulamıyoruz yoncayı biçerken üstü kapanıyor.
Ama motoru ilk çalıştırdığımızda basınçtan dolayı tekrar taktığımız yerden atıyor sıkma sistemi yoktur. Yarım saatte onun için dolanıyoruz 😅
Senin sistemde atma kolay kolay olmaz tıkanma olursa olur

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Benim şu anki sistemde 4 lük ana borulardan 32 lik boruyu 10 ar MT arayla çıkış aldık yer altından döşedik tarlaya.
32 lik borulardan da fıskiye için 10 ar MT arayla 30_50 cm 32 lik borunun derinliğine göre çıkış aldık küçük borularla yüzeyle sıfır bitiyor. Bu çıkışlara sprinkleri takıyoruz , topladığımız zaman 45 dönümü 3 kişi 2_2.5 saatte takıyoruz ve bu sürede su motorunu çalıştırıyoruz yerler belli etsin diye başka bulamıyoruz yoncayı biçerken üstü kapanıyor.
Ama motoru ilk çalıştırdığımızda basınçtan dolayı tekrar taktığımız yerden atıyor sıkma sistemi yoktur. Yarım saatte onun için dolanıyoruz 😅
Senin sistemde atma kolay kolay olmaz tıkanma olursa olur
Traktörün jak tamper hortumunun ki gibi bir sistem var pahalıdır biraz
Senin sistemi burada yüzeyde kullanan suyu ver üstü açılsın birgün sora sıcak havada tak hortum yumuşak Ken iyi oturur
Bizimki de ilk suda atıyor bazıları sonra sıkıntı olmuyor

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı