KONYALIM YÜRÜ,YENİ GÜBRE SERPME MAKİNAM

Abi hayırlı olsun.Hiç 240 la uğraşma direk erkunta tak keyfine bak.Biz gübre atarken traktörle fırfırın toplam ağırlığı 6.5 tonu buluyor sapa kalkıncaya kadar hiçbir problem olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Kompoze 20.20.0. , 3250 TL
Üre , 3900 TL/ton.
Nisan ayı güncel fiyatları.
Mart ayında 2600, 3060 TL den almıştık.
Kasım ayında üre 2200 TL/ton alınmıştı.
Ne yapacağız bilemedik.
Ağanın 50 000 adetlik saman deposu bekliyor.
Kasım ayında 15 TL den alalım dedik canı istemedi, şimdi 10 TL ye ancak alıcı çıkıyor.
Bu saatten sonra biraz zor satar bizdede elinde cok saman var sesonda tarlada 15 tl di şimdi 15 e alıcı yok hava acınca yoncalar bicilir ay sonu yemlik buğdaylar yeşile biçilip balyalanır

Ben Mart'ın ilk günlerinde 0.65 TL/kg dan satıp kaçtım,samanlığı boşalttım.Balyalar büyüktü,15 liraya geldi.Köyde dev ''balya dağı'' duruyor.O kadar çok tanelik mısır sapı balyası yapıldıki bu zamana kadar idare etti,bölgede hayvanları doyurdu,samanın ateşini düşürdü.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Abi hayırlı olsun.Hiç 240 la uğraşma direk erkunta tak keyfine bak.Biz gübre atarken traktörle fırfırın toplam ağırlığı 6.5 tonu buluyor sapa kalkıncaya kadar hiçbir problem olmuyor.
Çok teşekkür.Buğdayda belki problem olmaz ama ayçiçeği yerine ne yaparım düşünüyorum .Bu ara iyi yağış aldık.Tarlanın yanından denemelik biraz girdim, toprağı çok bastırıyor,o yüzden geçen hafta sonu taban gübresini atmadım.Birde Erkunt'la girersem ne olur bilmem ama zaman geldi, bu hafta girmeye mecburum.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Herkese merhabalar firfir makinesi almak istiyorum gücüm kaliteli makinelere yetmiyor bütçem 5000tl bide tek diskli almayi düşünüyorum benim için eşit atsin yeter siz ne diyorsunuz axano 800 tekdike baktim beğendim yada başka marka öneriniz varmi şimdiden herkese teşekürler

Herkese merhabalar firfir makinesi almak istiyorum gücüm kaliteli makinelere yetmiyor bütçem 5000tl bide tek diskli almayi düşünüyorum benim için eşit atsin yeter siz ne diyorsunuz axano 800 tekdike baktim beğendim yada başka marka öneriniz varmi şimdiden herkese teşekürler

Ben bu yıl memnun kaldım.Axano'da iyidir sanıyorum, çok yaygınlaştı.