Köydeki Huzursuzluk

Ynt: Köydeki Huzursuzluk

yorumlarınız için teşekkür ederim, avukatla görüştüm yolun kenarında inşaat malzemesi olduğu için bişey yapılamazmış kanuni olarak ki çok saçma, ancak yolu kapatırsa orda kanunlar devreye giriyormuş. Zaten bu tip olayları kanuni yoldan çözmenin pek mümkün olacağı kanaatinde değilim laftan sözden anlayacak tip insanlar hiç değiller bilemiyorum sonu hayır olur inşallah.
Yolu en çok biz kullanırız 3 biz geçersek bir başkası geçer, bide sağolsun köyümüzde vurdumduymazcılık yada bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı hakim, adam ben öteden de gelirim fark etmez benim için diyor çıkıyor bide bu faktör var köyden de dışlanıyoruz. Dövsen de olmaz bunlara sövsen de işte öfkenin pazarı olmaz derler korkuyorum bi gün ben yada babam dayanamayız diye. yıl 1993 babam sinirine yenik düşmüş 2000 yılına kadar hapishane köşesinde süründü hiç bişeye de değmedi, zorluğu şeyliği biliyoruz ama nefis işte sabredemiyor. Adamların hayattan bi beklentileri yok benim çocuğumun biri hapise girerse girsin nolacak diyor o kadar amaçsız seviyesiz insanlar ki kelimelerle anlatamıyorum yani.

TnisayG link=topic=66861.msg758852#msg758852 date=1374003020' Alıntı:
yorumlarınız için teşekkür ederim, avukatla görüştüm yolun kenarında inşaat malzemesi olduğu için bişey yapılamazmış kanuni olarak ki çok saçma, ancak yolu kapatırsa orda kanunlar devreye giriyormuş. Zaten bu tip olayları kanuni yoldan çözmenin pek mümkün olacağı kanaatinde değilim laftan sözden anlayacak tip insanlar hiç değiller bilemiyorum sonu hayır olur inşallah.
Yolu en çok biz kullanırız 3 biz geçersek bir başkası geçer, bide sağolsun köyümüzde vurdumduymazcılık yada bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı hakim, adam ben öteden de gelirim fark etmez benim için diyor çıkıyor bide bu faktör var köyden de dışlanıyoruz. Dövsen de olmaz bunlara sövsen de işte öfkenin pazarı olmaz derler korkuyorum bi gün ben yada babam dayanamayız diye. yıl 1993 babam sinirine yenik düşmüş 2000 yılına kadar hapishane köşesinde süründü hiç bişeye de değmedi, zorluğu şeyliği biliyoruz ama nefis işte sabredemiyor. Adamların hayattan bi beklentileri yok benim çocuğumun biri hapise girerse girsin nolacak diyor o kadar amaçsız seviyesiz insanlar ki kelimelerle anlatamıyorum yani.

kardeşim ilk etapta yapacağın şey kesinlikle sabır.ben çok çabuk sinirlenen ve sinirlendiğinde de bir anda her dengesizliği yapabilecek biriyim.sonuçta köyde yaşıyoruz.bu tür olaylarla karşılaşmamak için köyde kahvede dengesiz insanlarla sohpet muhabbet etmemek için kahveye çıkmam, toplumdan elimden geldiği kadar uzak dururum.neden çünkü kendimi biliyorum bir gün olur biriyle takışırım ve sonucunu tahmin edemeyeceğim birşey olur diye kendimi toplumdan uzaklaştırıyorum.sende aynısını yap.evine girip çıkabileceğin başka yol varsa varsın o yolu kullan.babanda aynısını yapsın.yolu kapasınlar.tamamen kapadıktan sonrada şikayet et.kanun bir çaresini bulur.bulmuyorsada çokta üstüne gitme.çünkü böyle şeylerde mutlaka sonuç üzüntü ile biter.hani birini vurursun ölen kurtulur ama sen kurtulamassın.o bir kere ölür sen her gün ölürsün.şeytana uyma.kimse kapına gelip dayanmadığı sürecede aklından kötü şeyler geçirme.köy yerlerinde mutlaka ortak tanıdıklar vardır.bu illa muhtar aza olmaz.iki tarafında tanıdığı aklı başında birini bul durumu anlat.o gitsin karşı tarafla konuşsun.büyük ihtimalle sorununuz hallolur ama olmadı bu sefer tek çare kanunlar.insan hayatta bir kaç şey için cana kıyar.zaten onlar da bellidir.sizin şuanda öyle bir durumunuz yok.birde sen sen ol böyle durumlarda arada çok laf taşıyan olur.karşıdakinin demediğini demiş gibi gösteren olur onlara karşıda bilinçli ol.her duyduğuna inanma.alternatif bir yol varsa onu kullan.varsın uzak olsun.hayat çok kısa zaman çok çabuk geçiyor.bence aklından geçen kötü şeylere değmez.bir bayram sabahı git o sizin yolu kapamak isteyen vatandaşla bayramlaş.diyer bayram yine sen git yine bayramlaş.mutlaka sonra oda sana elini uzatacaktır.vur kır diyenlere bakma.bu sıcakta ceza evi çekilmez.yaz google sabır diye karşına çıkan tüm yazıları oku....birde gördüklerini görmezden gel.sinirlenmeye başladığın her an besmele çek.dediğim gibi kardeşim sabırlı ol kazanan sen olursun....sen doğru ol dürüst ol ve en önemlisi sabırlı ol ,onlar mutlaka bir yerden belasını bulur...ama senden bulmasın....

değerli önerileriniz için teşekkürler, aklı selim akrabalar bir araya geliyor ama laftan anlamıyorlar adam 3 oğlu karısı kendini devlet zannediyor galiba.Akrabaları bile bıkmış artık laf anlamıyor söz dinlemiyor diyorlar.Ya kırgınlık olmamalı aslında paylaşılmayacak anlaşılmayacak bişey yok sabah gözümü açar açmaz ben onları görüyorum en yakın akrabalarımı bile değil durduk yere hiç gerek yok böyle şeylere ama napıcaksın imtihan dünyası işte.
balkonunda konuşsun ben evden duyarım o mesafede yakınız, laf çarpmak adına mı yoksa farkında olmadan mı konuşuyorlar bilmem çok şeyi duyuyoruz zaten.duyuyor olmak çok şeyi değiştirmiyor sonuçta duymasam daha iyi hiç yoktan canım sıkılmaz.
Allah kendi kendilerine versin belalarını diyorum başkada bişey diyemiyorum.Seveyim sevmeyeyim kimsenin canını yakmalarını istemem.

Allah Kolaylık Versin Hemşerim... Çoğu Zaman Hep Çıkıyor Karşına Bu Tür İnsanlar... Öyle Bıktırıyorlarki Onlara Karşı Yapacak Edecek Şeyleri Geç, Söyleyecek Söz Bile Bulamıyorsun Bazen...

Ters Şeyler Düşünüp Kendini de Yakmamak Lazım, Ne Kadar Yüklenseler de Ses Etmeyip Öte Yandan Hukuki İşlem Başlatacak Birşey Yapacakları Zamana Kadar Beklemek Gerek, Ne Kadar Hak Hukuk da Bazen İşlemiyor Olsa Bile...
Çünkü Sen Kendi Başına Birşey Yapmaya Kalkarsan Sonu Senin İçin Kötü Oluyor... + Bir de Senin Karşında Örneği de [Baban] Varmış Zaten...

Hayırlısı Ne İse O Olsun...

Ramazandayız, önümüz bayram. Hiç beklemedikleri bişey yap komşunla bayramlaş, görüş... selam ver. Metin ol bunları korkundan değil insanlığından yaptığını anlasınlar... bunlar nefsine ağır geliyorsa hiç olmazsa yolunu-yönünü değiştir. Öfkelenince abdest al...

'Kötülüğe kötülük her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin işi.'

İmtihan dünyası, bazen komşu, hatta bazen evin içinden biri... beterin beteri var. Öyle dertler varki bizimki vızıltı kalır...

Topraktan geldi toprağa gireceğiz... vesselam.

tumosannn link=topic=66861.msg758775#msg758775 date=1373992348' Alıntı:
şaftı calıyorsa korkulu onlardan pim hadı neyse eksıktır almıstır dıcem ama şaftı calıyorsa kokunu kurutmak lazım senın komsuları sızın koyden deıl mı nasıl ınsanlarmıs ya bunlar bızım koyde yapsalar adamı g*t*nden ..... anladın sen onu ;D bzım koyde hırsızlık asla olmaz bızım kapının onunde bız traktoru anahtaryla bırakırız kapılar acıktır anlş-*s
ya evlerimizin arası 150 200 metre ya var ya yok zaten yaylada 20 ev varız napalım olacak gidip yenisini alacaz :) adamın eksiği varmış demekki burdan tamamlamış

ALLAH yardımcınız olsun bizim burda birlaf var yüzsenede kuyuda kalsam kışın suyun üzerınde kalsam yazın yabani koyun otlasam hergün yüzlerce yılan rüyamda görsem keşke birsefer bile olsa ahmak ınsana rast gelmıyeyım. onun için sabır

bugün itibari ile yolumuzu kapamış bulunuyorlar.Devletin memuru keşif için gelen arkadaşlar oranın yol olduğunu anlamayacak kadar aptalsa, yıllardır geçtiği yola burası yol diyemeyecek insanlarla aynı köydeyseniz, kimse bana adaletten insan haklarından bahsetmesin kardeşim.
Ülkede zerre adalet varsa oda buralarda yok.
Allah kimsenin başına vermesin bu tip şeyler, cehalet kadar kötü bişey yok.

kırsal yerde insanlar cahil.dünyalara sığmıyoruz ama 2 metre çukura sığıyoruz.

birine pancar koop ' a kefil olduk. ödemiyor icra gelecek.Aradım adamı, karısına verdi.karısı eğer o borcu ödemezsen sana iftira atarım.insan içine çıkamazsın yurdun yuvan dağılır dedi.eşimde yanımdaydı.duyunca eşim bir şey var sandı. iş kadın kavgasına döndü. toplum duyunca işin içinden çıkmadılar.Evimizi tlf.la rahatsız ediyor dediler.döküm çıkardık mahkemelik olduk.Ailevi düzenim bozuldu.rahatsız etmediğim ortaya çıktı.

Traktörlerin bağlattım.borcu ödemek zorunda kaldılar.ama bütün inekleri gitti. arabaları kaza yaptı hurdaya gitti.oğlanları ölümden döndü. bir ay önce tarlaya giderken römorklarının çekisi çıkmış. bana iftira atan kadın römorkun altında kaldı.her yeri kırıldı şimdi yatıyor.normal biri olsa o kazadan sağ çıkamazdı..kaburgalar akciğeri,dalağı parçalamış.bel çatlamış.
Allah beni unutturan versin demiştim keşke dili kopsaydı.yalan makinesine bir şey olmamış.

Allah verdi mi böyle veriyor işte abi, bizler ne yapabiliriz ki ?
Ölümünde hayırlısı gerekli insana bide ölememek var nasıl yaşadıysak neler yaptıysak karşılığını mutlaka alıcaz burası kesin, adam bildiğin zulmediyor Allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim bu dünyada çekilecek sıkıntımız varmış çekiyoruz dünya imtihan dünyası derler inşallah başarıyla çıkarız