Kubota MK5000 nasıldır? Kullanıcı yorumu rica ediyorum

02.01.2016
2,334
3,121

Arkadaşlar 50-60 dönüm kadar bahçemiz var. John deere 5065e ile araya girmekte ve dönüşlerde sıkıntı çekiyorum. Babamla geçen yıl fuarda mk5000 serisini inceledik,babam çok beğenmiş ve kafaya takmış "bu yılın sonunda bi tane alacağım" diyor.

Yaptığım araştırmalarda en kısa dingil mesafesi ve en dar dönüşü kubota da gördüm.
Ben sadece fuarda gördüm,kullanmadığım için en sağlıklı yorumu kullanıcılardan rica ediyorum.

20170505_122604.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Tam iki yıldır kullanıyoruz çok kullanışlı ve seri bir motor aynı zamanda dört pistonludur asla devirden düşmez ciğerli motordur
Yakıtı azdır çok seridir biz çiftlikte kullanıyoruz aynı zamanda ot biçme ve ot toplamada kullanıyoruz özellikle çiftlik işlerinde ve dar dönüş isteyen yerlerde çok seri bir motor
Daha önce bir çok traktör kullandık ama bu başka
Marka fanatikliği yapmam neyse o.arka kovan cerlidir yolda giderken biraz uğultu yapıyor frenleri muadillerine kıyasla iyidir

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Ben de yeni aldım Kasımda. 70 dönüm tarla işledim. Yorumlarımı aşağıdaki konuda paylaşmıştım. Bir göz at istersen.

https://www.trakkulup.net/showthread.php/91083-kubota-mk5000-50-saat

Özetle, pire gibi çok hafif ve kıvrak, 3x14 pulluğu bizim oralardaki en ağır toprakta rahatlıkla çekecek kadar da güçlü.
Ancak alınca mutlaka hidrolik ayarını yaptır. TR'ye ayarsız geliyor.
Henüz motor veya şanzıman dağıtan yok. Bayii basabildiğin kadar bas, bir şey olursa gel dedi.

Şimdiden hayırlı olsun.

Tam iki yıldır kullanıyoruz çok kullanışlı ve seri bir motor aynı zamanda dört pistonludur asla devirden düşmez ciğerli motordur
Yakıtı azdır çok seridir biz çiftlikte kullanıyoruz aynı zamanda ot biçme ve ot toplamada kullanıyoruz özellikle çiftlik işlerinde ve dar dönüş isteyen yerlerde çok seri bir motor
Daha önce bir çok traktör kullandık ama bu başka
Marka fanatikliği yapmam neyse o.arka kovan cerlidir yolda giderken biraz uğultu yapıyor frenleri muadillerine kıyasla iyidir

Yakıt açısından nasıl 4 pistonlu olmasına rağmen ne yakıyor yolda veya çiftte

Yeni traktör, 2100 devir civarı kullanım ile, 23 dönüm pancar yeri sürümü ve 35km yol yaptı 50 litre yaktı.
1800-1900 devir optimum yakıt performans noktası, bu devirlerde kulanmış olsaydım %20 daha az yakardı.

arka taraf biraz daha hoş olsa vitesler yanda olsa alınmayacak motor değil kaçlı kaç numara takıyorsunuz ?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96

Değerli arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Biz bunu sadece bahçe işinde kullanacağız,kuru tarımda kesinlikle olmayacak. İstisna olarak belki arada bir tarlaya gübre taşımak için ikinci traktör olarak kullanabiliriz,onun dışında kesinlikle bahçeden çıkmayacak.

Tabi bir yandanda haklı olarak endişeliyim. John deere, şimdiye kadar bir sıkıntı çıkartmadı bize. O yüzden 5050e düşük profil bahçe traktörüde tercihler arasında. Yalnız john deere'in hint yapımı traktörleri, ne kadar john deere orası biraz tartışmalı. E serisi 3 silindirli olanlar için söylüyorum; genel anlamda bir boğulma sorunu var,makine devirden düştü mü toparlanması güç oluyor ve bir de şanzıman yapısı Türkiye şartlarına uymuyor.

Yani şu an için kubota mk5000, 189 cm. aks mesafesiyle ve o müthiş dar dönüşüyle ilk tercihler arasında. Yıl sonu kısmet olursa almak istiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
arka taraf biraz daha hoş olsa vitesler yanda olsa alınmayacak motor değil kaçlı kaç numara takıyorsunuz ?

Sefa birazda klasik olsun. Arka taraf biraz daha iyi olabilirdi,katılıyorum. Yalnız koltuğu çok rahat,düz platform var ve o deponun yukarıda olması birde vitesin ortada olması harika bir şey. Ama vites tam ortada değil,ön göğüse daha yakin.

Yani "zamane 135" diyebiliriz.

• Beğen
Merhaba çiftçi kardeşlerim ve abilerim. Bugün Çanakkale Kubota bayii'ne giderek görüşme yaptım. Sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Sonunda da MK5000 4x2'de karar kıldık. 4x2 çünkü maddiyat ön plana çıkıyor şu koşullarda. 4x4'e verilecek farkla ekipmanı ayarlamak mantıklı geldi bayii ile yaptığımız görüşmede. Vatani görevimi tamamladıktan sonra Allah kısmet ederse alıyoruz çekik gözlüyü. [emoji4] Bereketli bir hasat dönemi geçirmeniz dileği ile... Kolay gelsin. DSC_2024.JPG

• Beğen
Merhaba çiftçi kardeşlerim ve abilerim. Bugün Çanakkale Kubota bayii'ne giderek görüşme yaptım. Sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Sonunda da MK5000 4x2'de karar kıldık. 4x2 çünkü maddiyat ön plana çıkıyor şu koşullarda. 4x4'e verilecek farkla ekipmanı ayarlamak mantıklı geldi bayii ile yaptığımız görüşmede. Vatani görevimi tamamladıktan sonra Allah kısmet ederse alıyoruz çekik gözlüyü. [emoji4] Bereketli bir hasat dönemi geçirmeniz dileği ile... Kolay gelsin. Ekli dosyayı görüntüle 28045
Yapma dostum bence 4x2 vede 0 km alınmaz karar gene senin ama yeri yeri gelir 4x4 ihtiyaç duyacağınız bir işiniz olur kaçtığınız madiyatin çok fazlasını verip değiştirmek zorunda kalırsın

• Beğen
Tepkiler: Serdar17
Merhaba çiftçi kardeşlerim ve abilerim. Bugün Çanakkale Kubota bayii'ne giderek görüşme yaptım. Sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Sonunda da MK5000 4x2'de karar kıldık. 4x2 çünkü maddiyat ön plana çıkıyor şu koşullarda. 4x4'e verilecek farkla ekipmanı ayarlamak mantıklı geldi bayii ile yaptığımız görüşmede. Vatani görevimi tamamladıktan sonra Allah kısmet ederse alıyoruz çekik gözlüyü. [emoji4] Bereketli bir hasat dönemi geçirmeniz dileği ile... Kolay gelsin. Ekli dosyayı görüntüle 28045

İmkanın varsa 4x4 al abi bizde bahçecilikle uğraşıyoruz. Geçen sene tek çeker aldık TT4 serisinin bazen diyorum kendi kendime keşke kullanmasak bile 5-6 fazla verip 4x4 alsaymışız diyorum. Karar sizin. Hayırlı olsun.

İmkanın varsa 4x4 al abi bizde bahçecilikle uğraşıyoruz. Geçen sene tek çeker aldık TT4 serisinin bazen diyorum kendi kendime keşke kullanmasak bile 5-6 fazla veirp 4x4 alsaymışız diyorum. Karar sizin. Hayırlı olsun.
Bende sen bazen fotoğraf paylaşınca hep diyesim geliyordu sana şunu almaya aldın neden 4x4 almadın diye

Bende sen bazen fotoğraf paylaşınca hep diyesim geliyordu sana şunu almaya aldın neden 4x4 almadın diye

Nasip kısmet buymuş abi 4x2 fazlasıyla yetiyor hakkını veriyor tabi ama insan gaza geliyor bazen şöyle alsaymışsım diye 4x4 ün tadı başka gerçekten. Yolda sık kullandığımız için babamda 4x4 fazla yakar mantığı var o yüzden sıcak bakmıyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32