Kubotaya hangi marka römork ...Filiz&özyeşilyurt

HANGİ MARKA RÖMURK

• Kullanılan toplam oy
    68

Ynt: Kubotaya hangi marka römork ...Filiz&özyeşilyurt

Bana kalırsa Özyeşilyurt , daha bi oturaklı, gayet yakışıklı, kalite olarak daha sağlam gibi görunuyor. Filizzz daha sıradan gibi. Ama Teknik detayları ıncelemek lazım Mustafa, öyle Resimden Römork Alınmaz kaç kere söyledim sana :D Aralarında 2 Ton oldugunu da , sanmıyorum Filiz ' in şasesi uzun sadece, Yeşilyurt biraz ona göre daha derin gibi cok azzz... Ama 2 Ton Fark oldugunu hiçç sanmıyorum.

wan7ed link=topic=48304.msg467646#msg467646 date=1321124364' Alıntı:
Bana kalırsa Özyeşilyurt , daha bi oturaklı, gayet yakışıklı, kalite olarak daha sağlam gibi görunuyor. Filizzz daha sıradan gibi. Ama Teknik detayları ıncelemek lazım Mustafa, öyle Resimden Römork Alınmaz kaç kere söyledim sana :D Aralarında 2 Ton oldugunu da , sanmıyorum Filiz ' in şasesi uzun sadece, Yeşilyurt biraz ona göre daha derin gibi cok azzz... Ama 2 Ton Fark oldugunu hiçç sanmıyorum.
ikisininde fotosunu ben çektim ikisine gördüm hacım
mete26 link=topic=48304.msg467694#msg467694 date=1321126273' Alıntı:
mustafa hangi marka alırsan al rengi turuncu olsun.
aklın yolu bir abi

özyeşilyurt daha orjinal duruyor sanki daha kullanışlı ikisinide kullanmadım görmedim de :) ama resimde özyeşil yurt gayet guzel .. ayrıca bu römorklardan alacaksan gidip özel yaptırmanı tavsiye ederim yaglı römork freni koydur kubotada yaglı römork fren tertibatı var.. ayrıca taban sacını 4mm falan attır yada kaliteli bi mazeme var adı aklımda degil egilme olmuyor o mazemeden yaptır az biraz fiyat farkı oynar ama romork ömurluk olur.. özyeşil yurtun tum kapakları degişebilir eğilme falan dolgugunda yada çürüme oldugunda tabanıda kuvetli olursa ömurluk olur gibi.. yanlız bu römorklar 8tonluk ama bunlar rahat 10-12 ton alır kum falan yukleyince :) ben 4 tonluk römorka 7-8 ton atıyorum ilavelerin üzerinde balık sırtı kum :) kubota affetmez bu römorkları :) renk olarakta turkuaz rengini öneririm boyata bilirsen turuncu ile uyumlu bi renk .. yada turuncu da olabilir.. bizim römork turkuaz traktöre cok yakışıyor.. yeşil-mavi arası renkler turuncu ile uyumludur.. sen yaptır arkadan bende yaptırırım bi bakarsın kubotaya 4tonluk çok ufak geliyor biz çift römork takıyoruz sürekli 4tekerli 6tonluk ve 4 tonlugu peş peşe.. 13-15ton arası atıyordum hiç dinlemiyor kubota.. frene ihtiyac bile duymuyosun ama bide römorklarda frenli olursa düşünemiyorum yuklu anında yapıştırır ani frenlemelerde emiyet kemeri takarsın artık :)

renk olarak turkuaz tonlarınada bak benim resimlerde olmalı benim römorkun rengi cok uyuyor. turuncu traktörde oldugu için biraz birbirini bogar diye düşünüyorum çift renkte düşünebilirsin.. turuncu -yeşil veya turkuaz tonları.. bu renkler bir birini açar :) benden tavsiye sadece..:)
yeşilyurt süpermiş fiyatları nekadar tam bilgi alınca paylaşırsan seviniriz..

ceya023 link=topic=48304.msg467740#msg467740 date=1321128575' Alıntı:
renk olarak turkuaz tonlarınada bak benim resimlerde olmalı benim römorkun rengi cok uyuyor. turuncu traktörde oldugu için biraz birbirini bogar diye düşünüyorum çift renkte düşünebilirsin.. turuncu -yeşil veya turkuaz tonları.. bu renkler bir birini açar :) benden tavsiye sadece..:)
yeşilyurt süpermiş fiyatları nekadar tam bilgi alınca paylaşırsan seviniriz..
bu fototdaki 13 bin ancak 3 tarafa devirmeli felan o özellikler iptal edilince 11 bine yapıyolar sıkı bir pazarlıkla ben 10900 e alailirim sen kaça alırsın bilmem :)

mustafagursacli link=topic=48304.msg467768#msg467768 date=1321129875' Alıntı:
bu fototdaki 13 bin ancak 3 tarafa devirmeli felan o özellikler iptal edilince 11 bine yapıyolar sıkı bir pazarlıkla ben 10900 e alailirim sen kaça alırsın bilmem :)
şuanda almayı düşünmüyorum sen bi al bakacaz..3 tarafa devirme dedigin damper özelliğimi ? orada iki damber girişi var..

ceya023 link=topic=48304.msg467779#msg467779 date=1321130193' Alıntı:
şuanda almayı düşünmüyorum sen bi al bakacaz..3 tarafa devirme dedigin damper özelliğimi ? orada iki damber girişi var..
sağa sola geriye devirmeli hidrolik fren tertibatlı felan 8 e de var ancak bu başka kubotayada bu yakışır kanaatindeyim

ok sen bi al bakalım arkandan ilerde bizde alırız belki.. ama cok begendim kapakları falan açılış sistemleri guzel tasarlanmıi bi römork daha fazla resim yok mu ? yanlız damper sistemlerine dikkat etmek lazım çift pistonlu olursa iyi olur.. kubotada emiyet valfi var aşırı basınc olursa 8-10tonda yagı boşa veriyor bi yeri patlatmamak iin damperi kaldırmaz.. ama damper sistemi dengeliyse rahat kullanılır bide kubota çok hızlı kaldırıyor damperi çift piston olursa daha uygun olur bu römorka.. tek yönde kaldırmak için..biraz sitesine baktım bu römork yoktu baska römorklar vardı 8tonluk römorkları 10ton bugday alıyormuş..

ceya023 link=topic=48304.msg467831#msg467831 date=1321132432' Alıntı:
ok sen bi al bakalım arkandan ilerde bizde alırız belki.. ama cok begendim kapakları falan açılış sistemleri guzel tasarlanmıi bi römork daha fazla resim yok mu ? yanlız damper sistemlerine dikkat etmek lazım çift pistonlu olursa iyi olur.. kubotada emiyet valfi var aşırı basınc olursa 8-10tonda yagı boşa veriyor bi yeri patlatmamak iin damperi kaldırmaz.. ama damper sistemi dengeliyse rahat kullanılır bide kubota çok hızlı kaldırıyor damperi çift piston olursa daha uygun olur bu römorka.. tek yönde kaldırmak için..biraz sitesine baktım bu römork yoktu baska römorklar vardı 8tonluk römorkları 10ton bugday alıyormuş..
bana 1000 çinik yani 8 ton alsın yeter çünkü daha fazlasına daha çok para istersen pahalı olur nasıl aşırı basınç abi bunu 60-56da kaldırır sıkıntıda olmaz kubodamı olacak korkutma beni.....ben muhtemelen alacam ama ne zaman olur bilemem malum baya borçlandık ama yaza alırsam 2-3 bin kazanır
ramazanpullu link=topic=48304.msg467837#msg467837 date=1321132710' Alıntı:
özyeşilyurt daha kaliteli duruyor
benimde çok hoşuma gitti

mustafa bu tür remorklar hakkında fazla bilgi veremem biraz daha büyükleri var onlarda dorse diye gecer bizde pancar havuc mısır bugday ekenler kullanır bizde 4 ve 6 teker yaygındır ama yeşilyurt daha baskın gelmiş sanırım onu alcan büyüklük önemli degil kibarlık tasarımda önemlidir damperi kaldırdıgın zaman büyük remork sıkıntılı olur kibar olanlar zemin egri olsa bile kolay kolay devrilmez 6 teker dorselerede bi bak istersen