kudret in ön lastikleri

Ynt: kudret in ön lastikleri

lastikler yakışmış güzel olmuş ama ebat büyüdüğü için çiftçekerde sıkıntı olabilir.asfalt zeminde bir deneyin traktör çift çekerde kasılma yapıyor mu

rocky link=topic=73043.msg850920#msg850920 date=1393013713' Alıntı:
Hayırlı olsun. Dahada yakışıklı olmuş erkunt :)
tesekkurler
anayurtlu 3105d link=topic=73043.msg850936#msg850936 date=1393014431' Alıntı:
hayırlı olsun cevdet abi üzerindeki lastiğin ebatları kaçtı? bunun genişliği sıkıntı olmazda çapı biraz büyük olmuş kullanırken farketmesende yinede ya lastiği çabuk bitirir yada çifçeker(dt) kutusuna zarar verebilir..
Zaten eğer zarar vermezse demekki senin orjınal ön lastikleri fabrika küçük takmış sen tam ayarını bulmuş olursun ve diğer tüm kudretler hatalıdır..
Lastikcinin lafına bakma sen..
inşallah bi sıkıntı çıkmaz...
tesekkurler uzerindeki lastigin genis olanini taktim petlas 340 85r 24 Continental 380 85 r 24 taktim simdilik bi sikinti yok allaha sukur petlas in kaliplari kucuk mesela eski kudrette 4 lastik te Continental onler 340 arkalar 420 bizim yeni kudrette 4 lastik petlas onler 340 arkalar 460 ama contiden dar gibi duruyor

Arka lastikleride degistirmek gerekiyordu. Cunku onlerin capi buyudu, dolayisiyla daha fazla yol almak isteyecek. 4x4 calisirken onler daha fazla donmek isteyecek. Bu catisma lastgin daha fazla asinmasina sebep olacak. Ama yakismis....

Hayırlı olsun diyeyim.
Lakin bu uygulama hatalı 340/85 r 24 olan bir lastik Ebadı eğer değişip enli lastik takılacaksa 380/70 r 24 olarak değişmeli aksi halde 380/85 r 24 olarak taktığın lastikler boydan çap olarak büyük olur ve eskisinin döndüğü turdan daha az tur atar buda 4x4 durumunda olan sanzumanı ve lastikleri zorlar ve sen bu küçük hatayı farkedemezsin çünkü zamanla arıza verir.
Fabrikalar ön ve arka lastikleri dönme tur sayısına göre takarlar bunu unutmayalım.

koparanlı 80.4 servet link=topic=73043.msg851164#msg851164 date=1393067816' Alıntı:
Güzel paylaşım yakışmiş.Arkadaşlar burda lastik çapı degişmemişki genişlik artmış o yüzden neden uyumsuz olsun ?
ahmet bu konu burada anlatmakla olmuyor.
En yakın lastikciye gidilip orada farkı gözlerimizle görmemiz lazım. Bi zamanlar bende öyle sanıyordum ama öyle değilmiş. :)

Lastikleriniz hayırlı olsun ama çap farkı var 340 ebat ile 380 ebatin farkı arada çap farkı olmasıdır. Çap farkı esneklik sınırlarını geçtiyse çiftçkere zarar verebilir. Sınırlarda olsa da bitmesi gerekn süreden daha erken bitecektir. Lakin zarar verme olayi tatsız sonuçlar doğurabilir bence uygun olmamış. Aynı çaplı geniş lastik olmalıydı diye düşünüyorum

Arkadaslar bende 380 ,340 tan daha genis oldugu icin taktirdim fakat ebat ta buyudu ben sadece genislik buyuyor saniyordum simdilok sorun yok fakat eski kudret var yani lindner olan kudret onun lastikleri onler 340 arka 420 benim kudretin arka 460 ebet ta buyuyor degil mi 460 olunca

alipasalierkan link=topic=73043.msg850704#msg850704 date=1393006615' Alıntı:
Güzel paylaşım. Lastikler baya fark etmiş. Fendt 312 Vario ' nun ön lastikleri gibi durmuş...:D KM stickerıda güzel olmuş. Bilseydim benimkinin aynısını atardım. Ondan bastırırdınız. Tahir ' de bastırcak bakalım. KM ve ZF ' lerden...
Hayırlı olsun cevdet abi Güle güle eskit.saolsun erkan bana km ve zf leri yolladı biara bastırıp yapstrcam inşallah