• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

KURU FASULYEDE TOHUM ÇEŞİT ÖNERİLERİ

Ynt: KURU FASULYEDE TOHUM ÇEŞİT ÖNERİLERİ

MUAKKAYA link=topic=79421.msg965621#msg965621 date=1422905353' Alıntı:
Arkadaşlar bana da ROMANO çeşidi tohum lazım ilgilenen ler varsa görüşelim...
nasıl bir cesit özellikleri neler acaba ben hiç duymadım

Bi ara ekmiştim.. Yeşiliken toplarsan taze fasulye oluyor. Toplamaz burakırsan kuru fasulye oluyor.

Ben toplayamadım Kuruya burakmıştım Dekardan 400 kg. Gelmişti

Arkadaşlar bende Pasinlerde ekmeyi düşünüyorum banada bir bilgi verirseniz sevinirim

Kanada Karayaprak geçen yıl dekardan 544kg verim aldık.

Arkadaşlar samsun da fasulye ekiyom bana da şeker lazım oturak ben onu sariya dönünce pazarda satıyorum iyi dokumlu tohum lazım bu sene aldığım tohum ben erkek e döndü yane boy attı fasulye vermedi
ağaç gibi oldu 1.2 fasulye car üstünde baba oturak Arjantin şeker diye aldım zarar ettim
bu şekilde pazarda satiyorum Sivas şu şehri tohumu iyi diyorlar varmı bilen

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bizim burda Canada alberto cinsi ekilir hasat başladı Piyasasi şu anda 3 ila 3,5 arasında gidiyor genelde mersine gider. fasülye erkeğe dönmez sadece sürekli sulamadan kaynaklanan boya gidip çiçek ve meyve bağlamaz bu durum ilk çıkışta susuz bırakılarak tomurcuğu teşvik ederek giderilir. Ve bgd ve deniz yosunlarıyla çiçeklenmeyi teşvik edici ürünlerle giderilebilir burda dekara 400 kg ya kadar ürün alan insanlar var alberto güzeldir.

Arkadaşlar samsun da fasulye ekiyom bana da şeker lazım oturak ben onu sariya dönünce pazarda satıyorum iyi dokumlu tohum lazım bu sene aldığım tohum ben erkek e döndü yane boy attı fasulye vermedi
ağaç gibi oldu 1.2 fasulye car üstünde baba oturak Arjantin şeker diye aldım zarar ettim
bu şekilde pazarda satiyorum Sivas şu şehri tohumu iyi diyorlar varmı bilen

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Bende ladik de ekiyorum
Senin aradığın bizim ladik zeyfe fasülyesi diye geçer kilosu 15-18 tl arasıdır ben her sene ekerim

Merhaba arkadaşlar.Bu yıl ilk defa kuru fasulye ekimi deneyeceğim.5 dekar kadar bir yerim var.Şu an arpa ekili.Arpa hasatından sonra hangi kuru fasulye tohumu çeşitlerini önerirsiniz?Edirne için en uygun olanı nedir?

Ben erzurum koprukoyde ekecegim inşallah hınis şeker fasulyesi kg mi=13 tl ye aldım 60 kg aldım 8 da ekim için burda iyi fiyata satılıyor geçen sene 12 tl den gitti

Üst Alt