KURU TARIMDA BUĞDAY-ARPA-YULAF İÇİN SIVI GÜBRE VE YABANCI OT İLACI ÖNERİLERİ

Merhabalar konuyu açmaktaki amacım internet ortamında satılan sıvı gübre ürünlerini kullanmaktansa burada çiftçi arkadaşların kullandıkları tecrübe ettikleri gübreleri,karışımları tercih etmek..

Forumda bulunan en ucuz bitki besleme:yaprak gübreleri&Genel tarifler konulu açılan başlıktaki karışımın bir kısmını karıştırıp kullanıyorum. çok etkili olmasada üreyi attıktan sonra attığımız zaman kuraklık stresini azaltıyor. Fakat verimde bir fark göremiyorum..
Değerli abilerim ablalarım kardeşlerim kurak bölgelerde çiftçilik yapanlar illaki aramızda vardır sizden ricam yaptığınız bir uygulama varsa benimle bu konu altında paylaşırsanız sevinirim..
Ayrıca kurak bölgeler için kullanılan ot ilacı önerilerinizi de tecrübelerinize dayanarak yazarsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Trakyada ben Mart 1 gibi otlar büyümeye başlamadan hemen önce Axial 050 EC ve Corvette veya direk hem dar hem geniş yaprak ot ilacı olan Terrax'ı atıyorum. Ondan sonra Sapa kalkmada 1 Proxin Fulvo, Başaklanmadan hemen önce de bir Proxin Fulvo hümik asit atıyorum. Hepsi dekara 20 litre. Üre+Nitrat uygulamaları dışında. Bu sene Mikrobakteriyel gübre deniyorum. Bakalım ne olacak

Trakyada ben Mart 1 gibi otlar büyümeye başlamadan hemen önce Axial 050 EC ve Corvette veya direk hem dar hem geniş yaprak ot ilacı olan Terrax'ı atıyorum. Ondan sonra Sapa kalkmada 1 Proxin Fulvo, Başaklanmadan hemen önce de bir Proxin Fulvo hümik asit atıyorum. Hepsi dekara 20 litre. Üre+Nitrat uygulamaları dışında. Bu sene Mikrobakteriyel gübre deniyorum. Bakalım ne olacak
dekara 20 lt derken hocam tam anlayamadım orayı da.