Kuru Tarımda Üretim Ne Kadar Mantıklı !

Bu ilk mesajımda Türkiye'de tarım özellikle bitirldiğini, ülkenin kötü gidişinin faturasının çiftçiye kesildiğini yazmıştım. Bu sene tarla ekmek yerine etheryum almanın daha mantıklı olduğunu söyledim. O zaman daha gübre bu kadar artmamıştı. Dolar uçmamıştı. Bir çok arkadaş bana katılmadı. Dünya değişiyor ve ayak uydurmak gerek. Ama insanlar nedense değişeme karşı gelmeye devam ediyor. Ancak değişe ayak uyduranlar kazanacak.

Katılırsınız katılmazsınız size tarlaya harcayağınız para ile 21.09.2021 salı saat 03;24 itibariyle 24.622 TL den Etheryum alın demiştim.

Ama çoğu kişi hatta hiç biriniz yapmadınız. Peki yapan varsa şuan etheryum fiyatı 39.848,87 oldu. Kısaca 1 ay önce yaptığım öneri uyarı siz nederseniz artık 24.622 tl olan etheryum şuan 39.848,87 TL oldu. %62 değer kazandı. Kısaca 100.000 TL niz 1 ayda 162.000 TL oldu. Ve artmaya devam ediyor. 1 yılın sonuda ise 500.000 TL olabilir. 1 e 5 kazanç söz konusu.

Bizler katılsakta katılmasakta tün dünyada üretimin bittiği ve paradan para kazanma döneminin başladığı bir gerçek. ALın terine para yok artık. Malesef...

Ethereum Değeri₺39,848.87
Bende senin gibiydim evin yolunu zor buldum

• Beğen
Tepkiler: selcuk43
Fiyatları aldı başını gidiyor. Artık üretmeyin diyorlar. Hatta üreticiyi cezalandırıyorlar.

Artık üreticilerin değil paradan para kazananların dönemi.

Az miktarda tarlam vardı. Bu sene ekleme kararı almıştım. Bu tarlalara yapacağım tüm masrafı Etheryum olarak değerlendirdim.

Bu ilk mesajımda alış fiyatımı yazdım. Şuan geldiği noktayı görüyorsunuz. Az çok kripto paralar hakkında bilginiz varsa. Araştırın daha fazla bilgi sahibi olun. Siz para için çalışmayın. Para sizin için çalışsın. Saygılar...
8 ay sonra zarar 😔
Parayla para kazanmak zor istir, alirken bir yilda bese katlar derken dunyanin obur ucunda birileri bir sey yapar gider paranin ucte biri.

Umarim fiyat yuksekken satip cikmistir bu isle ugrasanlar.

Stronger hocam sakın kızma , elindeki ethyi alıp 1 sene bekleyeceğim diye aldın ve bu kripto piyasasındaki ilk işlemlerin veya ilk senen ise 1-2 ayda gördüğün müthiş yükselişle bunu yüksek fiyattan satmış olman mümkün değil ama buradaki insanlara ben 50 den 60 dan sattım çıktım diyeceksin . Böyle diyeceğine nasıl karar veriyorum , kripto tecrübesi olan insanlar kriptoda 3-4-5-6 sene vs vs geçirmiş olan yani boğa sezonunu yaşadığı gibi ayı sezonunuda yaşamış olan insanlar kesinlikle bu kadar kolay kripto para alın ETH alın şu alın bu alın demez . İki kelime yazdım oraya , ayı ve boğa . Çiftçinin nasıl hasat sezonu varsa borsalarında yükseliş ve düşüş sezonları var . Hele ki kripto , bu konuda tam bir facia . Döngüler çok hızlı yaşanır , boğalar çok kısa ayılar çok uzun olur . Yükselirken sonsuza denk yükselicek gibi gelir 2-3 defa düşüp yükselip yükselişine devam edeceğine inandırılır düşüşler o kadar hızlı olur ki ve düşük fiyatlar o kadar uzun sürer ki bir daha hiç yükselmeyecek psikolojisine gelip zararına sattığınız anda bilin ki yükselişler çok yakındır . Sana tek tavsiyem kripto borsası için çevrene tanıdığa eşe dosta forumdaki insanlara fikir tabi ki ver ama alın satın ben böyle yaptım sizde şöyle yapın diye yatırım tavsiyesi verme … Kripto borsalarda uzun yıllardır yatırımı olan bir forumdaşın olarak umarım ihtiyacın olmayan bir parayla girmişsindir . Eğer öyleyse hiçbirşekilde zarar etme şansın yok sadece zamana ihtiyaç var . Hele ki biz Türk halkı olarak TL ile yaptığımız yatırımlarda ne alırsanız alın karşılığı dolar olduğu için bu enflasyonla zarar şansı hiç yok .

Diğer arkadaşlara söylecek tek şeyim ise nasıl yükseldiği yerden düştüğü gibi düştüğü yerdende geri yükselecek burda düştüğü gün konuyu hortlatıp bak nasıl zarar ettin muhabbeti yanlış olur . Tabi tarla ekmiyorum tüm paramı kriptoya yatırıyorum fikri önerisi tavsiyeside benim için yanlıştır . Bu piyasanın sırrı ihtiyacınız olmayan parayla uzun vadede yapılan yatırımlardır . Bir anda çok kazanayım diyip olan tüm parayla veya borçla bu piyasaya girenler batmaya mahkum. Dolar , altın , ev , araba , hisse senedi borsa kripto bilmem ne ıvır zıvır . Tek anahtar ihtiyaç olmayan para , uzun vade . Sağlam güvenilir ürünler . Yazı uzun oldu kusuruma bakmayın hayırlı geceler

Kripto isi cok profesyonel yapilabilecek bir is. Ileriyi gormek cok zor hatta imkansiz. Suanda yarin ne olacagini tahmin etmek mumkun degil. Kimseye nasil kazandin diye sormak, off kotu kaybettin diye soylenmemek lazim.

Para yatirmiyorum ama , ABD borsasinda bugday al/sat iyi gibi. Gunde iki uc sefer girer bakarim, inis cikislar cok sert degil, kazanclar makul, afaki degil.

Bu turev piyasalarda kimseye tavsiye vermek, kimseden tavsiye almak dogru degil.

Stronger hocam sakın kızma , elindeki ethyi alıp 1 sene bekleyeceğim diye aldın ve bu kripto piyasasındaki ilk işlemlerin veya ilk senen ise 1-2 ayda gördüğün müthiş yükselişle bunu yüksek fiyattan satmış olman mümkün değil ama buradaki insanlara ben 50 den 60 dan sattım çıktım diyeceksin . Böyle diyeceğine nasıl karar veriyorum , kripto tecrübesi olan insanlar kriptoda 3-4-5-6 sene vs vs geçirmiş olan yani boğa sezonunu yaşadığı gibi ayı sezonunuda yaşamış olan insanlar kesinlikle bu kadar kolay kripto para alın ETH alın şu alın bu alın demez . İki kelime yazdım oraya , ayı ve boğa . Çiftçinin nasıl hasat sezonu varsa borsalarında yükseliş ve düşüş sezonları var . Hele ki kripto , bu konuda tam bir facia . Döngüler çok hızlı yaşanır , boğalar çok kısa ayılar çok uzun olur . Yükselirken sonsuza denk yükselicek gibi gelir 2-3 defa düşüp yükselip yükselişine devam edeceğine inandırılır düşüşler o kadar hızlı olur ki ve düşük fiyatlar o kadar uzun sürer ki bir daha hiç yükselmeyecek psikolojisine gelip zararına sattığınız anda bilin ki yükselişler çok yakındır . Sana tek tavsiyem kripto borsası için çevrene tanıdığa eşe dosta forumdaki insanlara fikir tabi ki ver ama alın satın ben böyle yaptım sizde şöyle yapın diye yatırım tavsiyesi verme … Kripto borsalarda uzun yıllardır yatırımı olan bir forumdaşın olarak umarım ihtiyacın olmayan bir parayla girmişsindir . Eğer öyleyse hiçbirşekilde zarar etme şansın yok sadece zamana ihtiyaç var . Hele ki biz Türk halkı olarak TL ile yaptığımız yatırımlarda ne alırsanız alın karşılığı dolar olduğu için bu enflasyonla zarar şansı hiç yok .

Diğer arkadaşlara söylecek tek şeyim ise nasıl yükseldiği yerden düştüğü gibi düştüğü yerdende geri yükselecek burda düştüğü gün konuyu hortlatıp bak nasıl zarar ettin muhabbeti yanlış olur . Tabi tarla ekmiyorum tüm paramı kriptoya yatırıyorum fikri önerisi tavsiyeside benim için yanlıştır . Bu piyasanın sırrı ihtiyacınız olmayan parayla uzun vadede yapılan yatırımlardır . Bir anda çok kazanayım diyip olan tüm parayla veya borçla bu piyasaya girenler batmaya mahkum. Dolar , altın , ev , araba , hisse senedi borsa kripto bilmem ne ıvır zıvır . Tek anahtar ihtiyaç olmayan para , uzun vade . Sağlam güvenilir ürünler . Yazı uzun oldu kusuruma bakmayın hayırlı geceler
Öncelikli olarak , başlığı ilk gördüğümde hasat zamanı cevap yazarım dedim. Kripto paralar da en yüksek değerine 6 ay önce ulaştı, 6 aydır düşüşte. Yani düştüğü gün yazmadım. Ne o gun , ne de bugün, düşecek ya da yükselecek diyemem. Çünkü buradaki herkes gibi sorunun cevabını bilemeyiz. Bugün yukselmis olsaydı da aşağıdakilerden farkli birsey yazmazdım.

Bana göre ponziden tek farkı, kişi sayısı yerine sisteme giren para miktarı. 20k aldin 40k dan başkasına sattin, 40k dan alan 60k dan başkasına sattı, sistemde elinde yüklü miktarda olanlarda sürekli satis yaptığı için güncel haline geldi. Sistemin kanunu belli. Birileri kazanacak birileri kaybedecek. 1000 kişi kazanırken 10 milyon kişi zarar ediyorsa bu net kumardır. Yarın 100k da olabilir, 1k da olabilir. Grafik vs olayı işin süslemesi. Insanlarda bak ben biliyordum diyor. O çizgi nereden geldi nereye gidecek cevap yok. Zaten çizginin altına inerse şurası destek oradan inerse şurası destek falan boş muhabbet. Nereye gideceğini birkac kişi dışında kimse bilmiyor.

Ciftcilik dahil hangi üretim olursa olsun, elbet kazanç vardır. Bugün zarar ettiginde emin ol seneye 2 katini kazanirsin. Çünkü piyasada mal azalacağı için degerlenecektir.

Bu sene gübre fiyatları gerçekten aşırı yükseldi. Ürünlerimizin değeri bu kadar artmadı. Yapılan işçilik ve emeğimiz bedavaya gidiyor. Sizlerin arazisi yanında benim çok az yerim var. O yüzden ben, bu sene bu maliyetlerle ekmeyi düşünmüyorum. Tabi bende şartlar kuru tarım üzerine, dolayısıyla karlılık çok az. Hem tarla dinlensin. Hemde gübre, tohum ve diğer giderleri hep kredi kartı, taksit ve veresiye ile yapmam gerektiğinden bana bu sene ekmek mantıklı gelmedi. Bu sene böyle geçsin bakalım. Seneye tekrar değerlendiririz.

Bu sene harcayacağım maliyetler yerine "ETH" alıp kafam rahat uykuya yatmak daha mantıklı geliyor.

Not: 21.09.2021 Salı saat 03:24 ETH fiyatı 24.622 TL . Bu bilgi burada kalsın.
Bu sene gübre fiyatları gerçekten aşırı yükseldi. Ürünlerimizin değeri bu kadar artmadı. Yapılan işçilik ve emeğimiz bedavaya gidiyor. Sizlerin arazisi yanında benim çok az yerim var. O yüzden ben, bu sene bu maliyetlerle ekmeyi düşünmüyorum. Tabi bende şartlar kuru tarım üzerine, dolayısıyla karlılık çok az. Hem tarla dinlensin. Hemde gübre, tohum ve diğer giderleri hep kredi kartı, taksit ve veresiye ile yapmam gerektiğinden bana bu sene ekmek mantıklı gelmedi. Bu sene böyle geçsin bakalım. Seneye tekrar değerlendiririz.

Bu sene harcayacağım maliyetler yerine "ETH" alıp kafam rahat uykuya yatmak daha mantıklı geliyor.

Not: 21.09.2021 Salı saat 03:24 ETH fiyatı 24.622 TL . Bu bilgi burada kalsın.

Anadolu insanı binlerce yıldır Kuru tarım yapip hem karnını doyurup, para kazanıp,geçimini yapıp,imkanları dahilinde yatırım yapmıştır toprak ana bereketlidir Bubtopraklarda kimse açlıktan ölmemiş ve kaybettim olmadı diye intihar etmemiştir ne demişler ekici ol bilici olma mademki bilici oldun SPk tarafından sadece yetkili aracı kurumlara verilen yatırım tavsiyesinde bulundun şimdi milletin zararını karşıla sermaye piyasaları ciddiyet ister sen hangi sıfatla millete bilmediğin kripto paranın pazarlamasını yapıp tavsiye veriyorsun bu kanunen suçtur.

Ethereum Güncel 17.481.23 TL

Son düzenleme:
  • Komik
Tepkiler: Stronger
Anadolu insanı binlerce yıldır Kuru tarım yapip hem karnını doyurup, para kazanıp,geçimini yapıp,imkanları dahilinde yatırım yapmıştır toprak ana bereketlidir Bubtopraklarda kimse açlıktan ölmemiş ve kaybettim olmadı diye intihar etmemiştir ne demişler ekici ol bilici olma mademki bilici oldun SPk tarafından sadece yetkili aracı kurumlara verilen yatırım tavsiyesinde bulundun şimdi milletin zararını karşıla sermaye piyasaları ciddiyet ister sen hangi sıfatla millete bilmediğin kripto paranın pazarlamasını yapıp tavsiye veriyorsun bu kanunen suçtur.

Ethereum Güncel 17.481.23 TL
Arkadas alin demedi, aldim kazaniyorum dedi. Kasti asan bir davranis, acikca suclu Ilan etmek lazim. Kotu niyet yok.

Mesele bu iste, bilmeden yapmis. Allah akil vermis, birisi dedi diye coin isi yapan kimseyi suclayamaz .

Siz de artik hayvanciligi birakip , ekimi birakip parayi faize yatiririm dediniz, kanimca ironiydi. Boyle yapan birisi olsa vebali size mi olur? Biraz daha serin kanli olsak derim, lutfen.
Bu ülkede eken diken biçen yetiştiren aç kalmaz ama çok ama az Allah verir ama hedef fiyat vererek insanların aklını çekmek farklı bir olay kriptodan intihar eden insanlarin haddi hesabı yok çiftçilikle hayvancılıkta kazanamazsak bırakırız global piyasalar adamı bitirir bu konularda milleti gazlamamak lazim

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan

Bu ülkede eken diken biçen yetiştiren aç kalmaz ama çok ama az Allah verir ama hedef fiyat vererek insanların aklını çekmek farklı bir olay kriptodan intihar eden insanlarin haddi hesabı yok çiftçilikle hayvancılıkta kazanamazsak bırakırız global piyasalar adamı bitirir bu konularda milleti gazlamamak lazim
Turev piyasalar cesitli, coin ayri hayali bir seye para basiyorsun.

Bugday, petrol gibi mallar da biraz farkli , sonuc olarak gercek mal var. Borsada vadeye bugday almakla tuccar olarak alip birkac ay sonra satmak benzer sey. Mart ayinda Eylul teslim bugday alsan uzun surede bir yerde kara gecer satar gidersin, zarar bile olsa yoka cikarmaz .

Ancak coin ve doviz islemleri hayali, gercek mal yok , inis cikislar cok kisa surede buyuk miktarda. Kumar gibi. Hele yuksek kaldirac intihar.

Araci kurum sitelerine bakarsaniz yazar, bu islemleri yapan musterilerin %90 i zarar etmistir der. Bu uyariyi yazmalari mecburi.

Profesyonel ve resmi izinli kurum danismani olmadan bu ise soyunmak intihar gibi bir sey.

Neredeyse on yildir hergun 5-6 kez acar uzun uzun incelerim not tutarim, karli gorunurum ama para basacak cesaret yok.

Tüm yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Çiftçilik ve hayvancılık geçen sene herkes için iyi gitmemiştir. Çünkü elimizdeki sermaye ve yatırıma bakarsak, kazanılan para hiç kalır. Misal şuan altınolukta 4 sene önce 205 bine alınan bir daire gözümün önünde 3 kere el değiştirdi. şuan değeri 2 milyon. Bu alanlarda satanlarda bu daire için ne gibi bir emek harcadı ? Emeksiz para kazandılar. Bazen çok çalışmak yerine az emek çok akıl ile işleri yürütmek gerek. Birazda şans olacak insanda. Ever geçen sene etmedim boş bıraktım tarlayı. Buğday ekmem gerekiyordu. Kriptoya girdim. Babamında ısrarı ile bir miktar kripto parayı bozdurdum tarlalar boş kalmasın diye ayçiçeği ektik. İyi mi yaptık göreceğiz. Bu arada ben forumdakiler için şunu alın bunu yapın demedim. ben kendi yaptıklarımı anlattım. Nasıl bazen tarlaya 20 kg dap attım şu ilacı attım diye yazıyorum. Bu da öyle. Yoksa ben kimim ki size kriptoda şunu alın diyeyim. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. Neyse bu ara FED i takip ediyorum. Sert bir şekilde faiz arttırıyor. Bu da ülkemiz için döviz kıtlığı anlamına geliyor. Paramıza sahip çıkalım, gereksiz harcamalar yapmayalım. Kötü senaryolara hazırlıklı olalım. Kripto para işi bir kumar. Aman dikkat edin. Hepinize bol bereketli bir yıl dilerim.