Landwirtschafts Simulator 2008 Test Resimleri (Bölüm 1)

Arkadaşlar, sonunda oyunu deneme fırsatım oldu. Biraz LS ' den bahsetmek istiyorum daha sonra kendi çektiğim resimlerini yayınlayacağım.

İlk olarak herkesi etkileyen grafik konusundan başlamak istiyorum. Herkesin bildiği gibi tamamen bir grafik şöleni var, mükemmel derecede gerçekçilik var. Tabi bunun yanında PC ' leri kasan bir oyun olmasıda kaçınılmaz. Bence 6600 ' de bile biraz kasabilir, herşeyi minumum yapmak gerekir. Ben 8600 GT ' de denedim, çözünürlük 1024x768, diğer herşey tamamen açık, Anti-alising 2x ayarlı gayet akıcı bir oyun oynayabildim. Fakat benim ram 1 GB olduğu için arada donukluklar yaşadım, dikkat edin takılma değil donukluk. Bunun için bence ideal bir PC ' nin en az 7200 veya yukarısı ekran kartı, 2 GB ram ' i olması gerekir.

Oynanış olarak bence çok güzel, bir sürü kontrol düğmesi yok, belli düğmeler var zaten insan hemen alışıyor. Kamera aynı GTA San Andreas ' ın kamerası gibi, fareyi çevirdiğini tarafa kamera dönüyor, böylece fareyle makinanın önünü arkasına her tarafına rahatça bakabiliyorsunuz, kör nokta olmuşmuyor yani. Makinalardan inince de aynı Counter-Strike gibi, yine fareyle bakış açısı, 'w,a,s,d' ile yürüme ayarlanıyor. Fare en büyük yardımcımız oyunda.

Oyunun içeriği olarak da şunları söyleyeceğim: Oyunda ST gibi çok ayrıntı yok. Mesela ST ' de biçerin tablasını istediğin kadar indirebiliyordun ama bunda böyle değil, bir tuşa basıyon kendi iniyor, bir daha basıyon tekrar kalkıyor. Yada biçerin helezyonunu açık olarak römorkun üstüne gelince otomatik olarak mahsül boşalmaya başlıyor. Bunların yanında bir aleti takmak için tamamen yanaşmanız gerekiyor, duvarlardan ve aletlerin içinden geçemiyorsunuz.

Bazı küçük ayrıntılar yönünden ST ' yi aratıyor, oynanış bakımından her ayrıntı yok oyunda. Örneğin; kelebeği istediğim kadar indirip kaldıramadım, biçerin ambar kapağını açıp kapatamadım, o kadar uğraşama rağmen sarı ikaz lambasını yakamadım bu ve bunun gibi küçük ayrıntılar yok oyunda, bence bunlar küçük ama oyuna asıl zevki katan ayrıntılar. Görsellik olarak çok kaliteli ona bir lafımız olamaz. Her ne olursa olsun ST ' nin yeri ayrı bence... :)

Şimdi resimleri yayınlıyorum, resimler biraz kalitesiz gibi durabilir, oyunun kalitesi resimlere tam olarak yansımamış. Bu resimler demo oyundan çektiğim resimlerdir, iki tane oyun türü açık olduğu için sadece onları açabildim ve doğal olarak da resimler oradan. Şimdilik 1. Bölümü yayınlıyorum yakın bir zamanda diğer resimleri yayınlayacağım. 30 tane resim var, bazıları çıkmayabilir, sayfayı yenilerseniz hepsini görürsünüz.

/// SON \\\

Ynt: Landwirtschafts Simulator 2008 Test Resimleri (Bölüm 1)

[glow=red,2,300]Süper oyuna benziyorda biz oynayamayız herhalde 128 lik ekran kartıyla 512 lik ram ile zor değil imkansız...[/glow]

[glow=red,2,300]mustafa abi resimler guzel ama demosu biraz gicik sadece sana 2 görev veriyorlar keske tarlayi bicer kende cekseydin ama sadece bicerdöverin isiklari var baska hep karanlik zaten yoldan o odunlari cekme zaten baska bi is
bende resim yollamak isytiyorum ama pc nin cekitigi resimleri en az 2.5 mb oluyor ve 2 tane resmi yollamak en az 4-5 dk aliyor...
[/glow]

Bulduklu link=topic=3237.msg32516#msg32516 date=1210077382' Alıntı:
[glow=red,2,300]mustafa abi resimler guzel ama demosu biraz gicik sadece sana 2 görev veriyorlar keske tarlayi bicer kende cekseydin ama sadece bicerdöverin isiklari var baska hep karanlik zaten yoldan o odunlari cekme zaten baska bi is
bende resim yollamak isytiyorum ama pc nin cekitigi resimleri en az 2.5 mb oluyor ve 2 tane resmi yollamak en az 4-5 dk aliyor...
[/glow]

Biçerkende çektim, 2. Bölüm olarak atacağım onlarıda. Bende o kadar karanlık değil, gene insan önünü görüyor. Gerçeği yansıtmışlar işte, özellikle gece biçerin ışıklarıyla beraber çıkan toz çok süper bir görünüm oluşturuyor. Ben resimleri küçültüyorum, öyle büyük resimlerle uğraşılmaz.

GÜZEL OYUN MUSTAFA ABİ KUYUÇAKLININ DEDİĞİNE KATILIYORUM BENİM BİLGİSAYARDA DA İMKANSIZA BENZİYOR... VE BİR ŞEY SORACAM O KENARDA BİR SAAT Mİ HER NEYSE O NE OLUYOR ACABA?

@*/-TMS_HST-/*@ link=topic=3237.msg32668#msg32668 date=1210095761' Alıntı:
GÜZEL OYUN MUSTAFA ABİ KUYUÇAKLININ DEDİĞİNE KATILIYORUM BENİM BİLGİSAYARDA DA İMKANSIZA BENZİYOR... VE BİR ŞEY SORACAM O KENARDA BİR SAAT Mİ HER NEYSE O NE OLUYOR ACABA?
[glow=red,2,300][shadow=red,left]saat degil sana bi sure veriyorlar o sure icinde o görevi yapman lazim... ama bildigim kadar full versiyonda böyle bir sey yok...bide bulutun altinda bi saat ama saat biraz cabuk geciyor hava durumu gibi bir sey [/shadow][/glow]

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3237.msg32527#msg32527 date=1210080822' Alıntı:
Biçerkende çektim, 2. Bölüm olarak atacağım onlarıda. Bende o kadar karanlık değil, gene insan önünü görüyor. Gerçeği yansıtmışlar işte, özellikle gece biçerin ışıklarıyla beraber çıkan toz çok süper bir görünüm oluşturuyor. Ben resimleri küçültüyorum, öyle büyük resimlerle uğraşılmaz.
[size=10pt]bendede o kadar karanlik degilde ama bicerin arkasini göremiyorum...bide dedigin dogru resimleri kucultebilirz...tskler[/size]

hkn92 link=topic=3237.msg34289#msg34289 date=1210605000' Alıntı:
link i yanlış wermişin mustafa

Linki yanlış vermedim. O link arama bölümünün linki, oyunu aramadan buradan istemek çok beleşçilik oluyor. Biz siteye koyduk ama hiç arama yapmadan istiyorsunuz sizde, birazda arama yapınız lütfen. Mesela 'Diğer' bölümünde var, oraya baktınız mı hiç?