Lastik basınç ayarlama sistemi

Herkese hayırlı günler benim bugünlerde aradığım bi araç var. Genelde avrupada traktörlerde bulunuyor lastik basıncını anlık ayarlamaya yarayan bi alet bunu türkiye'de yapan varmı acaba bilen varmı. Resimdekine benzer bi sistem
Image1571066773.373386.jpg

Yani aslında öyleside mantıklı ama avrupada sadece tarlada kullanılabiliyor traktörler lakin biz bi asfaltta bi tarlada bu yüzden asfaltda mesela yüksek olması daha mantıklı aşınma açısından tarlada yerine göre çok düşük yerine göre yüksek olmasına ihtiyaç duyuyorum ama düşük olduğunda geri doldurması sıkıntı yarılma tehlikesi var çünkü taşlı araxiler var. Bu yüzden bi arayış içerisindeyin bunu yapıcak birilerini arıyorum

Şöyleki ben hem asfaltda hemde arazide çok kullanıyorum traktör ve asfaltda yüzey alanını azaltmak aşınmayı azaltaxaktır. Arazide hem çekiş için hemde toprağa yapılan basıncı azaltmak içinde basıncı düşürmek istiyorum bunu evde sık sık doldur boşalt yapıyorum ama vakit gerektiren şeyler yıllık 1500 saat civarı çalıştırıyorum traktörümü ve en basitinden tarla ile ev arası 6 km civarı

Şöyleki ben hem asfaltda hemde arazide çok kullanıyorum traktör ve asfaltda yüzey alanını azaltmak aşınmayı azaltaxaktır. Arazide hem çekiş için hemde toprağa yapılan basıncı azaltmak içinde basıncı düşürmek istiyorum bunu evde sık sık doldur boşalt yapıyorum ama vakit gerektiren şeyler yıllık 1500 saat civarı çalıştırıyorum traktörümü ve en basitinden tarla ile ev arası 6 km civarı
Fazla kullanımınız var, asfaltta yüksek hava zıplatır en iyisi ortasını bulmak, sürekli havalarla oynama vakit kaybı , böylebir sistem hangi traktörlerde var , varsada üst sınıftır , alman traktörlerde biçerde olabilir

Aslında çok basit bi sistem toprak basıncına önem veren çoğu kişi kullanıyor orda tabi bi kısmınında çeki gücü ihtiyacı var o yüzden kullanıyor. Şuan kullandığımız kompresör tanklarında basınç ayarlama vanası var bildiğiniz gibi bu sistemin aynısını kuruyorlar. Elektronik olanları var ama çok gerekli değil vanadan basıncı ayarladığınızda kısa bi sürede istenilen seviyeye ulaşıyor. Sadece tekerdeki hareketli kısımda bu boru sisteminin çalışması gerek kalan tesisat döşemesini kendim yapabilirim o hareketli parçayı çözemedim.

hemşerim sistemin benzeri bahçe hortumu makaralarında da var. galiba keçeli yada oringli bir yapısı var. pnömatik parçacılarda bulunabilir diye tahmin ediyorum , merkezdeysen karatay sanayide "rana rekor" var . pnömatik ve hidrolik parçalar üretip satıyorlar , fikir almanı tavsiye ederim.