Lastikte marka seçimi

17.03.2009
3,920
1,882
ankara

Arkadaşlar herkese merhaba jd 6125 traktörüme lastik almam lazım üstünde orjinal michelin var yenisini de michelin alsan bir traktör parası tutar siz ne diyorsunuz fikrinize ihtiyacım var

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Mitas diyeceğim ama oda pahalı.Bilindik avrupa markalar pahalı diyorsanız cultor markasınada bir bakın.Mitas yapıyor bu lastiği ben önlere taktım çok memnunum.lassadan fln çok kaliteli.Dalkıran lastiğe sorabilirsiniz.ambarla gönderiyor

Bursalı arkadaşlar varsa merkezde uygun fiyata traktör lastikleri nerede satılmaktadır? 54C'ye 6.00-16 8 kat ön lastik almayı düşünüyorum. Internet'te ve piyasada Lassa, Goodyear, Petlas, Özka, Tatko var. Başka marka var mı? Bir de fotoğrafını yükleyeceğim lastik tek çekerin önüne olur mu? Artıları ve eksileri neler olur?

Resimler ve ekler

• knk50-on.jpg
    knk50-on.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 14
Fatih ben geçende aldım Ares' e Taurus marka. Sitede konusu da var. 16 bine aldım. Baya araştırdım. Michelin' in markasımış. Taurus yada BKT al. Herkes onları önerdi bana. Bulamazsan da Lassa al. Ben alacağım zaman fazla seçenek yoktu. Belki başka ithaller de gelmiştir şimdi.

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Uzun ömürlük dayaniklilik konusunda ilgili markalar bir Michelin , Continental, good year gibi büyük firmalar ile yarisabilir mi dersiniz mesela Michelin 10 yıl gider diyelim diğer X bı marka 6 yılda bitiyorsa masraftan kaçarken daha da masraflı olmaz mi

Uzun ömürlük dayaniklilik konusunda ilgili markalar bir Michelin , Continental, good year gibi büyük firmalar ile yarisabilir mi dersiniz mesela Michelin 10 yıl gider diyelim diğer X bı marka 6 yılda bitiyorsa masraftan kaçarken daha da masraflı olmaz mi
Üstündekiler michelin 2700 saatte bitti 7 yıllık lastik bizim burda heryer asvalt

Petlas genelde taban kısmı sağlam değildir, lastik hafif yanak yapması gerekiyor , tarlada 3 pırtık yere düz basması gerekir.
Lastiğin tabanı çabuk deforme olup yanaklardan dikine yarık yapıyor, dikiş yapmak gerekiyor.
Dişler yarıyı biraz geçince yanaklarda 3 4 yerde yarıklar oluşunca kullanılamaz hale geliyor.
Lassa Agrı 1 Bıb , taban gayet sağlam , 3000 saattir kullanıyoruz , dişler %70 gibi duruyor.
Petlas , 2000 saatte dişleri yarılar, 4000-5000 saatte dişleri bitirebilir,
2000-3000 saatler arası yanak yarıkları oluyor.
Geçmiş yıllarda Lassa'nın diş derinlikleri zayıftı , 4000 saatlerde dişleri bitirebiliyordu ve taban sağlam kalırdı.
Fulda'da fena bir lastik değil, bir araştırmakta fayda var.

Arkadaşlar herkese merhaba jd 6125 traktörüme lastik almam lazım üstünde orjinal michelin var yenisini de michelin alsan bir traktör parası tutar siz ne diyorsunuz fikrinize ihtiyacım var
Bizde traktörün ön lastiklerine Taurus point 8 lastik aldık. 2 sene oldu şimdilik bir aşınma söz konusu değil. Sağlam lastik. Özka Petlas gibi markalardan istemedik. Sebebi kalitesi değil dar kalıplı olmasıydı. Dikkat ederseni aynı ölçülerde Lassa Petlas Özka lastikler çok daha dar. Ayrıca Lassa’nın traktör lastikleri Özka fabrikasında üretiliyor. O yüzden kalıp aynı.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca