Lombardini Su Motoru Hakkında

Ynt: Lombardini Su Motoru Hakkında

nailyetek link=topic=61889.msg689246#msg689246 date=1358723295' Alıntı:
valla Çağrı; Lombardini ye oldum olası ısınamadım, askerden yeni geldik, 1 arkadaş loder de yağcıyız bir eski traktör var onla yolları suluyoduk. İki kişi lombardini yi çalıştırana kadar canımız çıkardı, karizma resmen yerdeydi bizim. hem rengide bozuk zaten, kırmızı olsun beş fazla olsun, bizim 9 hp pancar süper oldu, geçen yıl farklı piston yaptık, pompa enj. yeni zaten. kolay çalışıyor.
Haklısın abi karizma yerlerde oluyo :D Şimdilik durumları biliyosun ne kadar az masraf o kadar iyi :) kısmetse ileride inşallah bakarız bir tane hurda falan bulup ekonomiye kazandırırz :D

Çağrı link=topic=61889.msg689227#msg689227 date=1358721689' Alıntı:
Masraf yok abi elimde malzemeler tamamen hazır :) bizde bir jeneratör vardı aynı motordan yapılma o bozuldu vakti zamanında duruyor bir köşede.Dinamo vs herşey hazır,sadece ondan sökülüp öbürüne takılacak.
sabahları sıkıntılı oluyor bilader uğraştırıyo çalıştırması :)
geçen yıl genpower marka motoru ipliden marşlıya çevirtim volant üzerine dişli bir çark takıldı marş motoruda yerine takıldı.ama motor üzerinde marş dinamosu takılacağı yerin olması lazım

Tokmakcı link=topic=61889.msg689258#msg689258 date=1358723829' Alıntı:
bu konu kaynar veryansınn devam :D :D

bu filikçi noldu la çağrı banladın mı adamı :D
topicimize geçelim :)

ekrad link=topic=61889.msg689257#msg689257 date=1358723814' Alıntı:
geçen yıl genpower marka motoru ipliden marşlıya çevirtim volant üzerine dişli bir çark takıldı marş motoruda yerine takıldı.ama motor üzerinde marş dinamosu takılacağı yerin olması lazım
Anladım teşekkürler muhafazayı söküp bakmak lazım yeri var mı yok mu tam emin değilim