Macar Fiğ Verimi Ve Yetiştiriciliği Hakkında Bilgi Edinmek İstiyorum.

Bursa Karacabey şartları için diyorum. Sulama yok sadece yağmur ne kadar yağarsa işte. Yıllık Karacabey de 700 mm yağış var. Kasım 10 gibi ekilip Mayıs başı biçilir 4-5 gün tarlada serilir en geç Mayıs 15-20 gibi 2. Ürün ekilir.
Teşekkür ederim cevapladığınız için anlaşılan bizim buraların bu yağış miktarıyla özelliklede bu yılın yağışıyla bu verimin alınması sulama yapılmadan mümkün gözükmüyor.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Bende bu sene ilk defa ektim ama elim işini mart ayında yaptık yağmurlar tohumları yüzeye çıkarmış sizce bitermi bu tohumlar yem bezelyesi yulaf tirtikale macar fiği karışımı

Resimler ve ekler

• IMG_20210407_131438.jpg
    IMG_20210407_131438.jpg
    364.5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210407_131412.jpg
    IMG_20210407_131412.jpg
    467.1 KB · Görüntüleme: 14
  • Beğen
Tepkiler: filizma
Riskli üzerine merdane çeksen tav durumuna göre tohumu toprağa koyabilir de zarar verir mi bilmiyorum
Onu denedim bi tur ama çilleri kırılıyo gibi geldi gözüme bıraktım burası yonca yeriydi bide tarla sahibi kenardaki kavak ağaçlarını kescem dedi bekletti bizi kesmedi o yüzden geç kalındı yeterli ekipman olmadığı için bu kadar inşallah biter normal fiğ yüzeyde kalınca bitiyo macar fiği yem bezelyesi ilk defa deniyoruz inşallah buda biter

Onu denedim bi tur ama çilleri kırılıyo gibi geldi gözüme bıraktım burası yonca yeriydi bide tarla sahibi kenardaki kavak ağaçlarını kescem dedi bekletti bizi kesmedi o yüzden geç kalındı yeterli ekipman olmadığı için bu kadar inşallah biter normal fiğ yüzeyde kalınca bitiyo macar fiği yem bezelyesi ilk defa deniyoruz inşallah buda biter
İnşAllah çıkarlar

• Beğen
Tepkiler: HarunAkgn7468