macha mısır tohumu yorumlar,

Boy olarak hayli uzun bir çeşit sap dane oranı biraz düşük kalıyor bu çeşite alternatif olarak yine 90 günlük polen ranger çeşidi var (polen ve greenlife aynı fabrikada paketleniyor) geçen hafta fabrika mühendisi ile görüştüm 2 çeşit arasında kararsız kaldığımı çeşitler hakkında bilgi almak istediğimi söylediğimde iki çeşidin de aşağı yukarı veriminin aynı olduğunu sap dane oranı rangerda daha yüksek olduğunu söyledi fiyatları da şu şekilde macha 350₺ ilaçsız ranger 350₺ ilaçsız 430₺ ilaçlı machanın ilaçlısı var mı bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Boy olarak hayli uzun bir çeşit sap dane oranı biraz düşük kalıyor bu çeşite alternatif olarak yine 90 günlük polen ranger çeşidi var (polen ve greenlife aynı fabrikada paketleniyor) geçen hafta fabrika mühendisi ile görüştüm 2 çeşit arasında kararsız kaldığımı çeşitler hakkında bilgi almak istediğimi söylediğimde iki çeşidin de aşağı yukarı veriminin aynı olduğunu sap dane oranı rangerda daha yüksek olduğunu söyledi fiyatları da şu şekilde macha 350₺ ilaçsız ranger 350₺ ilaçsız 430₺ ilaçlı machanın ilaçlısı var mı bilmiyorum
Piyasa satmaya ekene güzel bir çeşit ozaman

Piyasa satmaya ekene güzel bir çeşit ozaman
isabetli yorum,
bizde, satmayı düşündüğümüz için,bu çeşidi araştırıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu

Satış için kilo verir mi verim nedir ,yada ticari olarak ekilecek en iyi tohum hangisidir bilgi verirseniz memnun olurum.

Bende satma amaçlı ekiyorum, 2019 sezonunda 200₺/ton yerine teslim fiyatı vardı bu sezon 220₺ olur diye tahmin ediyorum. Sizin bölgenizde fiyatlar nedir?
Bölgede hayvancılık yapan kaça aliyo bilgim yok , mısır tarımı ile uğraşan da yok
Benimde aklımda var ama pancar ile aynı sezon da çıkıyor o yüzden yaklaşmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu
isabetli yorum,
bizde, satmayı düşündüğümüz için,bu çeşidi araştırıyoruz.
Senin için iyi olur abi bence sen patatesi bırak buna yönel balya işi biter bunu biçersin senin için daha avantajlı gibi
Patates hersene sertifika lı almazsan verim pek iyi olmuyor sana da nevsehirden nakliye çok biner tohum maliyeti iki katına çıkar

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Satış için kilo verir mi verim nedir ,yada ticari olarak ekilecek en iyi tohum hangisidir bilgi verirseniz memnun olurum.
Toprak yapısı ve bakımla alakalı bir durum. Kendi ilimiz için söylemek gerekirse bir yörede hiç bakımsız da/10ton (1000m2) verim alınırken ben aynı tohumla sulama 2 çapa 2 yaprak gübresi ile da/8,5ton alabildim. Kendini kanıtlamış belli başlı çeşitler var. Pioneer 31y43, may hido, dekalp c955, polen torro, greenlife macha, vs vs bu liste uzar gider. İyi bakım ile hepsi güzel verim yakalıyor, önemli olan sap dane oranını iyi ayarlamak satışın devamlılığı açısından önemli benim için. Bölgenizde ekim yapan birkaç kişi ile görüşün ne ekmiş verimleri neler birde firmaların bölge ile ilgilenen sorumluları ile görüşün sizin için en uygun çeşidi belirteceklerdik.
Bölgede hayvancılık yapan kaça aliyo bilgim yok , mısır tarımı ile uğraşan da yok
Benimde aklımda var ama pancar ile aynı sezon da çıkıyor o yüzden yaklaşmıyorum.
Pancar tarımı hakkında bilgim yok, mısır ile kıyaslama yapıp şudur diyemiyorum.