Mahsulünüzü Korumak İçin Kameralı Tuzak: PestTrap

PestTrap_Makale_Görsel_1.PNG

Mahsulünüzü zararlılardan korumak yapay zekâ desteği ile daha kolay. Kameralı otomatik tuzak PestTrap ile tanışın!

Böceklerle mücadelede en kritik konu doğru zamanda ilaçlamadır. Ancak, özellikle tarlanız büyükse, geleneksel tuzaklar ile böceklerin hızına yetişmeniz imkânsız.

PestTrap zararlı takip istasyonunun çiftçiye en büyük faydası böcekleri erken tespit etmesidir. Geleneksel tuzaklar günlük tarla ziyaretleri gerektirirken, bu cihaz sayesinde tarladaki böcek türleri ve sayıları artık telefondan tek bir uygulamayla günlük fotoğraflar ile takip edilebiliyor. Üstelik yapay zekâ teknolojisi böceklerin türünü size otomatik olarak bildiriyor ve tanımadığı böcekleri iki hafta içerisinde öğrenip tespit edebilmeye başlıyor.

PestTrap_Makale_Görsel_2.JPG

Bursa havzasında domates yetiştiricisi Orhan K., PestTrap’in üretimine katkısını vurguluyor: “Burada başımızın en büyük belası domates güvesi. Çoğu zaman ilaçlı müdahaleye rağmen tamamen kurtulamıyoruz çünkü ilaçlara dayanıklılık sağlamış bir tür, yalnızca yoğunluk artışını önleyebiliyoruz. PestTrap bu konuda bana çok yardımcı oldu. Geçen sezon daha ağustos ortasında ilk güve girişlerini tespit etti. Sayıları çok azken fark etmiş oldum. Önceki yıllarda 2-3 defa ilaç atmam gerektiyse geçen yıl tek seferde sorunu kontrol altına alabildim. Artık eskisi gibi her gün tuzak kontrol etmeme gerek yok, her şey cebimde.”

PestTrap_Makale_Görsel_3.jpg

Daha etkili bir kontrol sağlamak için PestTrap’i tercih edebilirsiniz. Kolay kurulumu ve uygun fiyatıyla, tarla ziyaretlerini minimumda tutarak mahsul kayıplarını azaltmanıza yardımcı olur. Siparişiniz kapınıza kadar gelir ve hemen tarlanıza veya bahçenize asarak IoTrack uygulaması aracılığıyla kolayca aktive edebilirsiniz.

Doktar Teknoloji’nin PestTrap ve tarımı kolaylaştıran diğer yenilikçi teknolojileri hakkında daha fazla bilgi almak için firmanın web sitesi doktar.com’u ziyaret edin.

Moderatör tarafında düzenlendi: