Massey 135-148 mı, Fıat 450-480 mi

Arkadaşlar 18-22 bin arası alınabilecek bu traktörler arasında seçim yapmada yardımcı olur musunuz, çok ta eski olmasın istiyorum, yakıt, güç,dayanıklılık gibi konularda bilgi sahibi veya her iki markayı da kullananların yorumlarını bekliyorum, arazi 20 dönüm kadar ve kara toprak, taşlı ve sert yerleri de var

Valla karesiz kaldım, henüz araştırıyorum birde fiyatlar arttı, yazın etkisi midir nedir, traktör piyasasında yaz kış farkı olur mu, birde 135 ligin hidrolik gücü biraz düşük diyorlar
Valla karesiz kaldım, henüz araştırıyorum birde fiyatlar arttı, yazın etkisi midir nedir, traktör piyasasında yaz kış farkı olur mu, birde 135 ligin hidrolik gücü biraz düşük diyorlar

Bizde 3 tane 135 var hepsinden memnunuz hidrolik gucu düşük değil boyuna göre büyük işler beceriyor hiç yakıt yakmıyo 20 dönüme çok bile gelir

• Beğen
Tepkiler: Reşat
Valla karesiz kaldım, henüz araştırıyorum birde fiyatlar arttı, yazın etkisi midir nedir, traktör piyasasında yaz kış farkı olur mu, birde 135 ligin hidrolik gücü biraz düşük diyorlar.
Steyr 8043 S , 700 kg havalı mibzeri kaldırıp rahat taşıyabiliyor, yağ vanası ayarlanırsa cm hassaslıkla yükü indirir. 1800 kg kapasite var.

Fiat mfye göre daha iyi tutunur ve çok yakar. Mfden daha hantaldır. Mfnin hassasiyeti daha güzeldir.
Hocam öncelikle merhaba herkesin çok iyi bildiği konu var oda Fiat’ın hidrolik akşamı ve hassasiyeti mf ile kıyaslanamayacak kadar iyi bugüne kadar kollları salmayan mf görmedim diğer konuda fiata hantal demişsiniz piyasadaki en seri makinalardan birisidir fiat tekrardan mf ile kıyaslaryacaksanız ağırlığa ve çamur performansına bakın derim

Hocam öncelikle merhaba herkesin çok iyi bildiği konu var oda Fiat’ın hidrolik akşamı ve hassasiyeti mf ile kıyaslanamayacak kadar iyi bugüne kadar kollları salmayan mf görmedim diğer konuda fiata hantal demişsiniz piyasadaki en seri makinalardan birisidir fiat tekrardan mf ile kıyaslaryacaksanız ağırlığa ve çamur performansına bakın derim
Bizim 480 var komşuda ingiliz 135 vardı çok dehşet makinaydı yokuşta 480 i bükteliyordu. Çiftte 3lü 8" kullanıyor ikiside 35in hassasiyet daha iyi. Sert toprakta pulluğu yukarı attırıyor. Fiat ya tam batıyor ya hiç batmıyor. Arkasındaki yay özelliğini kaybedince hiç bir şeye benzemiyor.en son beyin değişti usta düzgün yapamadı. Tabi 480in hidrolik daha güçlü 1.5 tonu rahat kaldırır ama ancak indir kaldır. Usta iyi olmalı. Mf motoru 6 bin fiat 11bin gider. Sonra mf daha seri tabiki taksi gibi patinajla kalkıyor yerinden. Mf bakım tamiri daha ucuz. Fiatın firenleri bakımlıysa tutar.
Fiat yere sağlam basar ikisinide kullanan bunu hisseder. 135 arka tekerlere yük binmiyorsa her daim patinaja hazırdır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bizim 480 var komşuda ingiliz 135 vardı çok dehşet makinaydı yokuşta 480 i bükteliyordu. Çiftte 3lü 8" kullanıyor ikiside 35in hassasiyet daha iyi. Sert toprakta pulluğu yukarı attırıyor. Fiat ya tam batıyor ya hiç batmıyor. Arkasındaki yay özelliğini kaybedince hiç bir şeye benzemiyor.en son beyin değişti usta düzgün yapamadı. Tabi 480in hidrolik daha güçlü 1.5 tonu rahat kaldırır ama ancak indir kaldır. Usta iyi olmalı. Mf motoru 6 bin fiat 11bin gider. Sonra mf daha seri tabiki taksi gibi patinajla kalkıyor yerinden. Mf bakım tamiri daha ucuz. Fiatın firenleri bakımlıysa tutar.
Fiat yere sağlam basar ikisinide kullanan bunu hisseder. 135 arka tekerlere yük binmiyorsa her daim patinaja hazırdır.
Öncelikle arazimizden bahsedeyim bataklık çamurlu yörep rampa eğimin %40 I bulduğu yerler var yıllardır traktör kullanıyoruz kullanmadığımız marka kalmadı 480 de kullandım 135 te iki traktörün kıyaslanması mantıksız bir defa 135 el 480 denk olamaz mf ağır işlere nakliyeye koşulabilecek makina fakat rampa ve bataklıkta boş makina Fiat konusuna gelirsek bakımları tam yapılırsa parçaları sağlam olursa hiçbiri kolay kolay hata vermez örnek olarak 1968 model 415 Fiat traktörümüzü gösterebilirim 68 model olmasına rağmen şu anda bile hassasiyeti çalışıyor

• Beğen
Valla biz eski jd ciyiz babam tuttu 480 aldı ne kendi sevebildi ne de ben. Sürekli problem bıktık iyice. Yolda tavşan gibi sekeliyor, hidrolik leri çok ayarsız, şanzıman çok uğulduyor hiç rahat bir kullanımı yok. Frenler yüksüzken iyi, yükü yedimi cayyy cuyyy[emoji2]135 hiç kullanmadım 240s kısa süre kullanmıştım çok beğenmiştim

• Beğen
Nokta atışı yapmışsınız yine , fiyatı da makul model olarakta genç traktörler, 20 dekar yerede yeterli mümkünse 53 steyr.
MF 135 ile motor devri 1400 rpm ile 2 10" pullukla çalışılır.
Steyr 8043 ile motor devri 2000 rpm ile 3 8" pullukla çalışılabilir.
İki ayrı karakteristik , yüksek devirde motor yükü dengeleme devri var diye katı bir ön yargı bulunuyor.

Piyasa çok arttı, en mantıklı olanı hangisi en bakımlı ve uygun fiyatlı olanını almak kanaatimce. Saydıklarızın hepsi doğru karar, pişman etmez sizi.

Bu 4 seçenekten benim kafama 480 yatıyor yıllarca Fiat kullanan biri olarak. Sade, sağlam ortalama çekiş performansına sahip, çok sağlam, hararet yapmaz, arıza yapmaz, parçası bol, ustası var, hidrolik kolları güvenilir, ikinci eli kuvvetli.

135 bizim civarında pek yok, hatta 240 bile az sayıda çalışıyor. Genel olarak çakal kasa diye tabir edilen MF lerin daha yüksek güçlü olanları var çevremde. 165 ve üstü. Gayet sağlam ve güçlü makineler, piyasası da var, yedek parçasıda.

MF 135 ile motor devri 1400 rpm ile 2 10" pullukla çalışılır.
Steyr 8043 ile motor devri 2000 rpm ile 3 8" pullukla çalışılabilir.
İki ayrı karakteristik , yüksek devirde motor yükü dengeleme devri var diye katı bir ön yargı bulunuyor.
Bafrada 135 kullanıcısı çoktur, tütün köylüsü, yolda gitgel yapanlar , 10-20 dekar yeri olanlar efsane olmuş artık, tütün köylüleri 135 i yolda kullanmaya başladı ikinci traktör olarak, 135 hakkında bi bilgim yok, çok matah bi traktör değil bence ama steyr , çok yönlü traktör, hidrolikleri , vitesleri, kuyruk mili kullanımı , fakat neden tutulmamış anlamış değilim , bence marka olmuş sadece bu zamanında , fiat, massey varmış ne olaki fiatın motoru hariç bence on para hidrolik ve arkası sıfır.....

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Bende 135 kullanıcısıyım135 kapasitesinin üstünde çalışan motor.Ben hidroliğini yaptırdım 24 lü diskaro 600 lt turbo ilaçlama takıyorum dağlardaki bahçelere bile çıkıyorum motorun önü kalkmıyor Fiat olsa önü yere inmez aynı zamanda 640 da var bende 480 de kullandım 135 daha güçlü.135 frenleri genel olarak kötü lakin benimkilere başka bir sistem yapılmış olsa gerek sanki disk fren 640 dan iyi tutuyor.yalnız her avantajın dez avantajı var mf kaba ve ıslak yerde patiye çabuk düşüyor fiat 480 öyle olmaz.ikiside güzel motor ha birde 135 vites kilitler öğrenirsen kurtarması 2 dk.480 de kötü değil bence almışken 148 alın.

• Beğen
135lerin 08 blok olanları var.tutulan bunlar diye biliyorum. Yakıtına göre iyidir. Fordda temiz olursa iş görür. Piyasada uygun fiyatlı hema var sadece kovan ve cerleri bulunmuyor onun harici ford 3000-3600ile aynı parça. Motor tümosandır. Kalite düşüktür. Temizi kolay bulunur. Eski john deerelerde güzel ölene kadar ağır işlerde kullanırlar masrafı çok olur.