Massey Ferguson 240s Ön Far Elektrik Teknik Bilgi

İyi günler arkadaşlar. Massey Ferguson 240s(2005) traktörümde ön farların ikiside yanmıyor. Sorunun ne olduğunu bulamadım. Sorunun çözümü için yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sorunu kısmen çözdüm. Şase bağlantısı kesilmiş. Suan farlar yanıyor. Ama gösterge panelinde ışık yok.Ve garip olan şu ki farları açtığım anda gösterge paneli tamamen karışıyor. Mazot ibresi full gosteriyor. Hararet ibresi 180 derece dönüyor. Gaz ibresi tamamen 0 gösteriyor. Gaz vermeme rağmen sadece 0. Sorun ne olabilir arkadaşlar. Farları açmayınca panelde hiçbir sorun yok. Ama farları röleden açtığım an gösterge paneli alt üst oluyor.

Mesela far rölesi açıkken. Göstergeler böyle. Ama kapatınca normale dönüyor.

Resimler ve ekler

• IMG-20220718-WA0003.jpg
    IMG-20220718-WA0003.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 23
Sorunu kısmen çözdüm. Şase bağlantısı kesilmiş. Suan farlar yanıyor. Ama gösterge panelinde ışık yok.Ve garip olan şu ki farları açtığım anda gösterge paneli tamamen karışıyor. Mazot ibresi full gosteriyor. Hararet ibresi 180 derece dönüyor. Gaz ibresi tamamen 0 gösteriyor. Gaz vermeme rağmen sadece 0. Sorun ne olabilir arkadaşlar. Farları açmayınca panelde hiçbir sorun yok. Ama farları röleden açtığım an gösterge paneli alt üst oluyor.
Bir yerde şase var, farların şasesini geri çıkarınca düzelir mi?