massey ferguson 285s Sadece kullananlar için

Ynt: massey ferguson 285s Sadece kullananlar için

Bende 285 S tek çeker var.Bütün ilaçlarımızı onla atıyoruz.500 dekarda 40 litre mi ne yakıyor.Biz memnunuz.Geçen sene 285 S çiftçekerimiz vardı.Çok seriydi.Güzel asılırdı.Ama son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı.Yakıtı falan arttı.Rektefe gerekti.Sonunda bu kış sattık.O da güzeldi.

BİZDE 93 VE 97 MODEL 285 S 2 ADETTİ BİRİ TURBOLU İDİ,BİRİNİ 13 SENE KULLANDIK. HER İŞİ ÇOK RAHATLIKLA GÖRÜR VE ÇOK SERİİ, 2006 YILINDA BİRİNİ SATTIK NH TL100A ALDIK HALEN 1 TANESİNİ KULLANIYORUZ ÇOK MEMNUNUZ.

kardes bendekı 285s 97 model orjınal kabınlı balon tekerlek perkıns motor ama motor gomlego dodge nın(doç) 13 yıldır kullanıyorum tam delı cagımda elıme gectı 6 yasında traktorun basına gectıgımde benım traktor yoktu benım aıle kerestecılık yapıyordu bızde komsuların motorlarını kıralayıp tomruk cekıyorduk dıger tarla işlerını falan hep komsulara para ıle yaptırıyorduk o zaman traktorlerı ufaktan ufaga kullanmaya basladım sonra dayım ben 10 yasında ıken mf 165 aldı onu kullanmaya basladım bu sureye kadar fıatlar fortlar leyland hema steyr eskı deutzlar işbora agromet falan cok sayıda ve cesıtte traktoru kullandım ve iş yaptırdık aklına gelmeyecek sorunlar yasadık takı komsunun bırısı 1992 model mf 285 alana kadar normalden attıgımız tomtuk yukunun en az ıkı katını atıyorduk banamısın demıyordu (8-9 ton)rampaymıs yokusmus yumusak zemınmıs tınlamıyor getırıyordu otekı komsularla ıkı gunde surdugumuz tarlaları 1 gunde suruyorduk anlayacagın daha neler neler neyse allah yardım ettı 97 ben 285 s orjınal kabınlısı ılk cıktıgında gıttım hemen aldım ogun bugundur sadece bır kez enjektor bakımı yaptırdım baska yerıne anahtar degmedı usta kapısı gormedı su kuyusuna vurmadım harıcınde aklına ne gelırse yaptım kendı ısıme kullandım acımadım seyını sey y6aptım banamısın demedı yolda koymadı herkes hastası benım motorun memlekette ama her bakımını yaparım gozum gıbı bakarım her ısı ısterım kanka mf tek bırseytı sevmez (HER TRAKTOR ICIN BU UYARI GECERLIDIR) MOTORA VE SANZUMAN DEFRANSIYELE HER SEFERINDE BASKA BASKA MARKA YAG KOYMAMALISIN SAYET YAGLARIN EKSILMISSE AYNI MARKA VE NO YAG KOYMALISIN BASKA YAG KOYARSAN IKI YAGIN KATKI PAYLARI AYRI AYRI OLDUGU ICIN BIRBIRLERIYLE ETKILESIME GIRER VE KISACA IKISIDE KISA ZAMANDA CURUR HIC YAG KOYMAMISSIN GIBI MOTORDA KITLER SANZUMANDA DIFRANSIYELDE KALITELI FILTRE KULLAN MUMKUNSE HER MARKANIN KENDINE OZEL YAGI VARDIR ONU KULLAN TOZ FILTRENE DIKKAT ET MOTORUNU DEVIRLI KULLAN BOGMA VITESLERDE VURDURMA ONDAN SONRA NE ISTERSEN ISTE YILARCA SORUNSUZ KULLANIRSIN VE SON ANINA KADAR MUMKUN OLAN EN YUKSEK VERIMI ALIRSIN ok-*-s