MASSEY FERGUSON 3.075 VS ERKUNT 80

Ynt: MASSEY FERGUSON 3.075 VS ERKUNT 80

muratdem link=topic=874.msg159689#msg159689 date=1235755970' Alıntı:
bayılmayan mf varmı karpuz kabugunun üstünde sabah bırak akşam aynı yerden teslim al....
ARKADASIM DAHA BAYILMA NE ONU BILMIYOSUN TRAKTÖR BAYILINCA TRAKTÖRÜN DEVRI DUSER VE STOP EDER AMA PATINAJ CEKERSE AYNI DEVIRDE DURUR AMA PATINAJ CEKER PATINAJ CEKMEYLE BAYILMAYI BILMIYOSUN GELMISSIN YORUM YAPIYOSUN PES DOGRUSU SADECE LAF OLSUN !!!

kardeşim mf hakikaten bayılıyor ama 285 ve en güzeli 4x2 398 asla bayılmaz nie motor kasa hafif güç fazla ama 3 bin serisi yani phontom cok kolay bayılıyor çünkü ağır traktörler bizde 3105 kullandık hakkaten bayııyor ama şimdi case var bayılmıyor 105 gibi ve daha seri birazda vites kademesine bağlıdır bu işler casenin vites 105ten cok daha iyi ve tarladda case jx 95 105 acık ara fark atar herkte

arkadaşlar bazıları varki bir şey den çakmıyor çıkmış buraya erkunt 80 massey 75 bir kere yeterli teknik bilgiye ssahip olmadan saçmalayarak yorum yapıyor.güçleri aynı.nimet 70 68 hp servet 80t 75 hp şimdi anlamıştır herhalde o yorum yapan kazma . birde size soruyorum hangi traktör markası tüm ürünlerini kendi üretiyor.bilip bilmeden zırvalıyorsun be kardeşim kenidni küçük düşürmekten başka bir şeye yaramıyor.konfor diyordunuz alın size 2009 model konfor tüm markaların 75 hpye kadar olan traktörlerini karşılaştırın bakalım hangisi daha konforlu hangisinin artısı daha fazla. ben de servet lüks var 80 bg kadar (traktöre ekstra bir şey eklemeden) hangi traktör olursa olsun ciğerini sökerim ole yollarım merak eden varsa gelsin.cesareti olan varsa gelsin .yakıtsa yakıt herk se herk çekişmeyse çekişme afyon emirdağ adresimdir karakaşlar kime sorsanız gösterirler gel bbakalım ne oluyor

tevfik3 link=topic=874.msg153789#msg153789 date=1234385063' Alıntı:
herkese öncelikle selamlar burda gördügüm kadarıyla erkunt 80 beygir mf 75 beygir .Mf erkunta kök söktürüyo eger mf 80 beygir olsa erkuntun halini düşünemiyorum birde kim nederse desin traktörlerin içinde en az bayılan mf dir iddda ediyorum.

erkunt 75bg 80bg degil... hatta 3silindirli mf 4silindirli.. bu bişeyi degiştirmiyor.. boşuna fanatiklik yapmayalım denk traktörler.. erkuntun yakıtı da daha avantajlı mf den...

morrrrr link=topic=874.msg198454#msg198454 date=1248384076' Alıntı:
arkadaşlar bazıları varki bir şey den çakmıyor çıkmış buraya erkunt 80 massey 75 bir kere yeterli teknik bilgiye ssahip olmadan saçmalayarak yorum yapıyor.güçleri aynı.nimet 70 68 hp servet 80t 75 hp şimdi anlamıştır herhalde o yorum yapan kazma . birde size soruyorum hangi traktör markası tüm ürünlerini kendi üretiyor.bilip bilmeden zırvalıyorsun be kardeşim kenidni küçük düşürmekten başka bir şeye yaramıyor.konfor diyordunuz alın size 2009 model konfor tüm markaların 75 hpye kadar olan traktörlerini karşılaştırın bakalım hangisi daha konforlu hangisinin artısı daha fazla. ben de servet lüks var 80 bg kadar (traktöre ekstra bir şey eklemeden) hangi traktör olursa olsun ciğerini sökerim ole yollarım merak eden varsa gelsin.cesareti olan varsa gelsin .yakıtsa yakıt herk se herk çekişmeyse çekişme afyon emirdağ adresimdir karakaşlar kime sorsanız gösterirler gel bbakalım ne oluyor
afyonlu arkadaş çok sert ifadelerin var,birazdaha ılımlı konuşursak konuları daha iyi takip eder doğru sanıp yanlış bilgilerimizi düzeltmemizi sağlar.traktörün kötüsü yoktur senin traktörün sana göre süper,benim traktörüm bana göre süper ,oyüzden kırıcı olmayalım hepimiz arkadaşız burda

nforcer link=topic=874.msg198668#msg198668 date=1248466670' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler..kimsenin malının kimseye faydası yok...en iyisi kendi olanındır...traktörleri arka arkaya bağlamak akıl karı değil...
Traktörün performansı tarlada belli olur bence de arka arkaya bağlandığında bir çok etken girer işin içine... Tekrar söylüyorum traktörleri arka arkaya bağlayacak boş vakti olan çiftçi arkadaşlara şaşıyorum...

pamukçu link=topic=874.msg206023#msg206023 date=1250773245' Alıntı:
Traktörün performansı tarlada belli olur bence de arka arkaya bağlandığında bir çok etken girer işin içine... Tekrar söylüyorum traktörleri arka arkaya bağlayacak boş vakti olan çiftçi arkadaşlara şaşıyorum...
aynen..
çuwalla para wer....ondan sonra arka arkaya bağla tepiştir dur...hangisi çekerse çeksin ne geçecek elimize....

eeyyyy türk gençliği elin gavurunu paraya boğun ithal btün markaları getirin bide onları yüceltin sonrada çıkın bıktık bu gavurlardan onlar zengin biz fakiriz deyin kendi malınızı da yerin dibine sokun uyanın artık hey gençlik uyanın yoksa daha çok çekeceğimiz var

sayın arkadaşlar biz kendimalımızı övseydik şimdi dünyanın gözünde bir numara olrduk malsef bizyabancıları severiz kendimizin ayagına kuyu kazrız

Ama Bide şöle düşünün : Yaw kocaman traktöre 250 kilo lastikmi engel olacak, insanla traktör bir mi :)) hemde balon lastik yüzey alanı geniş olduğu için batmaz , ha bide gelin bakalım erkunt 70 olsa benim mf 168 i takarım. çünkü : ara şanzuman var bir kere bir kez olsun bayılsın ne isterseniz alim ok.
+ fransız model olduğu için ağır ve de üzerinde eşek gibi kabin var :))

ibrahimnazlı link=topic=874.msg230458#msg230458 date=1259142587' Alıntı:
sayın arkadaşlar biz kendimalımızı övseydik şimdi dünyanın gözünde bir numara olrduk malsef bizyabancıları severiz kendimizin ayagına kuyu kazrız

bu her yerde böyledir merak etme
misal avrupada en çok tutulan tarım markası ünlü amercan John Deeredir...
İngiliz malları Massey Ferguson ve Mc Cormick
Alman malları Fendt Deuz ve Claas
ama Avrupa genelinde John Deere tutuluyor...