MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

3 silindir motorlar bayılır gibi yanlış bir düşünce oluşmuş.
3 motorun gücüde 80 hp yani aynı gücte
farkı nedir şanzımanı,kabini,hidrolik sistemi,konforu farklı olur. bide fiyatı
3 silindirli motorlar alt devirlerde hafif bayılma olabilir. ama max. torkunu verdiği devire gelince
3 silindir 4 silindir farketmez aynı güçte çekerler.
ben burada zf şanzımanı perkins motoru lüx kabini süratı ve fiyatıyla erkunt derim

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

kospir link=topic=58981.msg635955#msg635955 date=1349276202' Alıntı:
hepsini ayarladım dostum, onun zamanla hallolacak diye düşünüyorum, ancak bu traktörün yolda giderken zıplatması canıma tak dedi,

orta kolu zemine göre ayarlıyorum ama çoğunlukla en altta ;)
aynı sorun bendede var. t5060 kullanıcısyım. hafif çukurda bile çok sarsıyor. bence sorununu amasitör olmaması.

Evet bende sizin gibi düşünüyorum sonuçta bu motorlar 80 HP ve torklarıda 75 HP 4 silindirlilerden yüksek.alt devirlerde sıkıntı olabilir ama Max torkunu verdiği devirde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.aks mesafelerine baktığımızda 3 silindirli 80 HP olanlar 4 silindirli 75 HP olanlardan daha kısa ve aynı lastik ebatlarını kullanıyorlar.buda bayılmayı engellemek çekiş gücünü artırmak için yapılmış tahminimce.ayrıca boylarının kısa olmaları 4 silindirlilere göre 3 silindirlilerin manevra kabiliyetlerinin daha yüksek olduğunu gösterir bence.

ömer_54 link=topic=58981.msg636019#msg636019 date=1349286057' Alıntı:
Evet bende sizin gibi düşünüyorum sonuçta bu motorlar 80 HP ve torklarıda 75 HP 4 silindirlilerden yüksek.alt devirlerde sıkıntı olabilir ama Max torkunu verdiği devirde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.aks mesafelerine baktığımızda 3 silindirli 80 HP olanlar 4 silindirli 75 HP olanlardan daha kısa ve aynı lastik ebatlarını kullanıyorlar.buda bayılmayı engellemek çekiş gücünü artırmak için yapılmış tahminimce.ayrıca boylarının kısa olmaları 4 silindirlilere göre 3 silindirlilerin manevra kabiliyetlerinin daha yüksek olduğunu gösterir bence.
4 silindirle 3 silindir aynı demek yanıldıdır bu sadece erkuntta değil tüm markalrda aynı.mesela nh de td 80 ile td 75 erkuntta 80.3 ile 80.4 case de jx80 ile jx 75 hep 4 silindirlinin performansı üstündür.hiçbir zaman kısa motor çeki konusunda avantajlı değildir tek avantajı dönmededir. bunların içinde 3635 tek çeker gibi dönüyor yani zannetme ki noo*-*- noo*-*- noo*-*- 3 silindir 4 ten iyi ve hatta eşit çeker

ömer_54 link=topic=58981.msg635805#msg635805 date=1349206395' Alıntı:
bay-*sArkadaşlar kusuruma bakmayın yorumlarınıza zamanında cvp veremiyorum çünkü telefondan nete giriyorum sakın yanlış anlamayın.bu teknik özellikler konusunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir.benim araştırdıklarımın arasında dört tekerden frenleme (frene bastığındaotmatik dört çekere geçiş) case ve mf de var ama erkuntta yok.shuttle MF de var case ve erkuntta yok.casede levye var.
MF ' deki Shuttle Değil... Levye...

ömer_54 link=topic=58981.msg635827#msg635827 date=1349209728' Alıntı:
case jx75 c yide inceledim aks mesafesini ve boyunu bilmiyorum ama özellikleri güzel geldi ama bu üç traktöre göre bazı konularda eksik geldi bana şanzımanı 8 ileri 8 geri vites sayısı diğerlerinden az.hidrolik kaldırma kapasitesi 2150kg bu okadar önemli değil ama 8 votes olması bana göre bu devirde eksiklik.
cazgin0020 link=topic=58981.msg635862#msg635862 date=1349245404' Alıntı:
omer case ler 20 ileri 12 geri yandan levyeli tam sekromeç vitestir yanlışın var. 3 takviye new holland ın td serisi gibi + sürüngeni var 8 de 20 ileri 12 geri yani vitesi. + kaldırma kolları 3500 ton sen bence yanlış gormussun. buyur broşurune bak istersen. http://www.caseih.com.tr/UserFiles/TractorSeries/TechnicalProperties/23_08_2011_15_08jxpro-teknik.jpg
ömer_54 link=topic=58981.msg635867#msg635867 date=1349247663' Alıntı:
Arkadaşlar ben 8 ileri 8 geriyi şu yeni çıkan jxc serisi için compact seri için söylemiştim.case sitesine henüz koymadı ama traktör satışta şu an sanırım.arkadaşda yukarıda bunu önerdi bana.adamlar bu jx compact serisini yurt dışına üretip satarken 12 ileri 12 geri olarak yapıyor.ama ülkemize 8 ileri 8 geri olarak sundular.tabiki normal jx serisi 20+12 dir. Ben bu traktörlerin karşılaştırmasını hem genealogy taşıma işleri sürümde ve makinada yani balya Silaj gibi mkinalarda hangisi en iyisidir her yönden.
cazgin0020 link=topic=58981.msg635889#msg635889 date=1349255896' Alıntı:
jxc serisi eski jx serisinin aynısı die biliyorum sadece kaporta değişti ve kabin değişti die biliyorum geri kalan teklin ozellikleri aynı die biliyorum bi case bayisine gidip ogrenmek gerek. eger snn dedigin gibi kaldırma gücü az olduysa vitesler oyle olduysa baya kotu bi yenilik olmustur.
ömer_54 link=topic=58981.msg635917#msg635917 date=1349263907' Alıntı:
Jxc serisi jx serisinden tamamen farklı bir seri olarak piyasaya sürüldü.yani normal jx serisi üretilmeye devam ediyor. Ayrıca jxc serisi yani compact seride üretiliyor.bu seriler motor şanzıman diferansiyel tasarım aks mesafeleri ve ağırlıkları bibirinden tamamen farklı.
[size=12pt]Arkadaşlar Şu Konuya Bir Açıklık Getirelim...[/size]

Case JX-C Serisi Yerli JX Serisinden Tamamen Farklı...
NH T4000 Serisinin Devamı Niteliğinde Üretilen NH T4 ve T4 POWERSTAR Serisinin Kardeş Serisidir CASE JX-C...
Ve Avrupa Bir Motor Ayarında Olup FPT İndustrial Nef F5C Motor İle 310 NM Torka(75 Bg) Ulaşmaktadır...
12+12 Şanzımana Sahip + PowerShuttle Mevcuttur... İsteğe Bağlı Olarak 20x20 Seçeneği De Sunulmaktadır...

Kaldırma Kapasitesi İse 2150 Kg ' dır...

Buyrun Kaynak: http://www.caseih.com/it_it/Products/Tractors/Documents/Farmall_C/11C0001IOO_IT.pdf

ömer_54 Nickli Üyemiz, Biraz Araştırma Yapın...

Ben araştırmamı yaptım arkadaşım bence sen araştırma yapmalısın.casenin yetkilileri jxc serisini türkiyeye 8+8 vites olarak sunduklarını açıkladılar bunu türkiyede yapılan fuarlardada durum bu şekilde.ben bu konuyunun bu şekilde olduğunu çok yerde okudum.araştırma yaparken fazla açılmaya gerek yok.yani yurt dışındaki casenin jxc serisi bizi alakadar etmez.biz türkiyede yaşıyoruz bizi buradaki jxc serisinin özellikleri ilgilendirir.evet yurt dışında 12+12 vitesdir ama türkiyeye 8+8 sunulmuştur.ayrıca mf 3600 serisinin var.24+24 vites olanlarda power shuttle ve speed shift opsiyonu mevcuttur.ayrıca bu modellerde vites topuzunun başında bulunan düğme ile vies değiştirme imkanıda var hiç debriyaj pedalına basmadan yine buda opsiyonlar arasında

ömer_54 link=topic=58981.msg636040#msg636040 date=1349289899' Alıntı:
Ben araştırmamı yaptım arkadaşım bence sen araştırma yapmalısın.casenin yetkilileri jxc serisini türkiyeye 8+8 vites olarak sunduklarını açıkladılar bunu türkiyede yapılan fuarlardada durum bu şekilde.ben bu konuyunun bu şekilde olduğunu çok yerde okudum.araştırma yaparken fazla açılmaya gerek yok.yani yurt dışındaki casenin jxc serisi bizi alakadar etmez.biz türkiyede yaşıyoruz bizi buradaki jxc serisinin özellikleri ilgilendirir.evet yurt dışında 12+12 vitesdir ama türkiyeye 8+8 sunulmuştur.ayrıca mf 3600 serisinin var.24+24 vites olanlarda power shuttle ve speed shift opsiyonu mevcuttur.ayrıca bu modellerde vites topuzunun başında bulunan düğme ile vies değiştirme imkanıda var hiç debriyaj pedalına basmadan yine buda opsiyonlar arasında
doğru case jxc türkiye de 8+8 vites ancak mf 3635 dediğin gibi değil onun türkiye ye gelen versiyonu 4 ana vites 3 kademe 1 buçuk ve bir levyedir yani viteslerinin tamamı mekanik tamamı ayak debriyajına basarak geçiyor.o vites topuzunda bulunan düğme falan yok türkiyeye gelen modelde power shuttle da yok düğmeli buçuk da yok.

ömer_54 link=topic=58981.msg636040#msg636040 date=1349289899' Alıntı:
MF 3600 Serisinde Powershuttle Ve O 'vites topuzunun başında bulunan düğme' Diye Tabir Ettiğiniz El Debriyajı Opsiyonel Olarak Sunulmakta...
Ülkemizde Üretilenleri 8x8 Yurtdışında Üretilenleri İse Benim Dediğim Gibi...

phantomerkunt link=topic=58981.msg636043#msg636043 date=1349290143' Alıntı:
doğru case jxc türkiye de 8+8 vites ancak mf 3635 dediğin gibi değil onun türkiye ye gelen versiyonu 4 ana vites 3 kademe 1 buçuk ve bir levyedir yani viteslerinin tamamı mekanik tamamı ayak debriyajına basarak geçiyor.o vites topuzunda bulunan düğme falan yok türkiyeye gelen modelde power shuttle da yok düğmeli buçuk da yok.
Alım Sırasında Opsiyon Paketini İstemek Lazım, O Zaman Gelirken Opsiyonel Olarak Sunulan Özellikler Olur ABi...
Bizim Çiftçilerimizin Biçoğu İstemediği İçin Biz Etrafımızda Gördüklerimizle Bunları Diyebiliyoruz...

omerfarukkoc link=topic=58981.msg636046#msg636046 date=1349290515' Alıntı:
MF 3600 Serisinde Powershuttle Ve O 'vites topuzunun başında bulunan düğme' Diye Tabir Ettiğiniz El Debriyajı Opsiyonel Olarak Sunulmakta...
Ülkemizde Üretilenleri 8x8 Yurtdışında Üretilenleri İse Benim Dediğim Gibi...
Alım Sırasında Opsiyon Paketini İstemek Lazım, O Zaman Gelirken Opsiyonel Olarak Sunulan Özellikler Olur ABi...
Bizim Çiftçilerimizin Biçoğu İstemediği İçin Biz Etrafımızda Gördüklerimizle Bunları Diyebiliyoruz...
şimdi şöyle bir durum var biliyorsun mf malatya bayisi sitede ferhat44 o açıklamıştı bukonuyu bu opsiyonlar ile çok pahalı olduğundan türkiye ye opsiyonsuz geliyormuş hatta e lift de yokmuş firma böyle getiriyormuş .bir bakıma şöyle de diyebiliriz: türkiye deki mf 3600 de opsiyon yok diyebiliriz sanırım

phantomerkunt link=topic=58981.msg636049#msg636049 date=1349290853' Alıntı:
şimdi şöyle bir durum var biliyorsun mf malatya bayisi sitede ferhat44 o açıklamıştı bukonuyu bu opsiyonlar ile çok pahalı olduğundan türkiye ye opsiyonsuz geliyormuş hatta e lift de yokmuş firma böyle getiriyormuş .bir bakıma şöyle de diyebiliriz: türkiye deki mf 3600 de opsiyon yok diyebiliriz sanırım
Doğrudur Abi, Ama Sonuçte Var Yani :)
Ama O Kadar Para Vermişken Opsiyon Paketlisini Almak Daha Mantıklı Yani...

Ayrıca senin daha yaşın kaç ki ne biliyorsun.ben senin aldığın nefes kadar tır ve traktör markası kullandım.yani benim elimin altından çok şanzımanlar geçti.mesela bu mf 3600 serilerinin vites topuzunun başındaki düğme man çekicilerinin vites topuzlarının başındada vardır.ben bu tür şanzımanı tırda çok kullandım.ha border bunların üzerine iki üniversite diplamısına sahibim.yani nerede hangi konuyu nasıl araştırma yapacağımı kusura bakma ama hiç kimseden öğrenecek yaşta ve tahsilde değilim.benim burada ve her yerde söylediğim her sözüm tam net ve mantıklıdır eksiği yada fazlası olmaz kesinlikle.

Evet 5400 serisi gerçekten çok güzel yapılmış.yani kendi sınıfında fiyati ve özellikleri konusuda üstüne tanımam..ama bize büyük ve pahalı geleceğini düşündüğümüz için hemde compact yapıda olmasını istedigimiz için 3 silindirli 80 hplerin arasında seçim yapmak istedik.

ömer_54 link=topic=58981.msg636054#msg636054 date=1349291048' Alıntı:
Ayrıca senin daha yaşın kaç ki ne biliyorsun.ben senin aldığın nefes kadar tır ve traktör markası kullandım.yani benim elimin altından çok şanzımanlar geçti.mesela bu mf 3600 serilerinin vites topuzunun başındaki düğme man çekicilerinin vites topuzlarının başındada vardır.ben bu tür şanzımanı tırda çok kullandım.ha border bunların üzerine iki üniversite diplamısına sahibim.yani nerede hangi konuyu nasıl araştırma yapacağımı kusura bakma ama hiç kimseden öğrenecek yaşta ve tahsilde değilim.benim burada ve her yerde söylediğim her sözüm tam net ve mantıklıdır eksiği yada fazlası olmaz kesinlikle.
Büyüğümsünüz Galiba, Yaşınız Da Yazmıyo Profilinizde...
Saygı-Sevgisizliğin Alemi Yok...
Burası Bir Paylaşım Sitesi, Herkes Sevgi-Saygı Çerçevesinde Her İstediğini Yazar Paylaşır Tartışır...
Yanlışım Oldu, Düzgün Kelimelerle Anlatabilirdiniz...
'Ben Bunu Yaptım Ben Sunu Yaptım Senin Yaşın Kaç' Gibi Kelimeler Kullanarak Kendinizi Yükseklerde Gösterip Karşınızdaki Sizden Büyük de Olsa Küçükde Olsa Onu Aşağılarda Gösterme Gibi Bir Lüksünüz Yok... Kusura Bakmayın, Bu Bir Etik Kuraldır Topluma Göre...

Ömer,Hata sende ortak.Millete iyilik yarar mı ?
Bırak boşver ne halleri varsa görsünler.Böyle insanlar için klavyeni eskittiğine değmez
Bir İnsanı olgunlaştıran ' ' Yaşı değil,Yaşadıklarıdır ;) ' ' Bu söz altından yürütelim işi+ Ömer farugun Nh ye ilgisi büyük oldugunu herkes biliyor.Nh ve Case de aynı olduğuna göre ? Sorun yok ;) Madem çok biliyorsun konu açmayacaksın

yaaa öylemi burası bir forum sitesi ve yaşı büyükte olsa küçükte olsa herkesin yazacağını bilmeniz gerekir eğer kendi yaşıtlarınıza soracaksanız özelden yazıın konu açmayın

Emin Ünal link=topic=58981.msg636084#msg636084 date=1349293347' Alıntı:
Ömer,Hata sende ortak.Millete iyilik yarar mı ?
Bırak boşver ne halleri varsa görsünler.Böyle insanlar için klavyeni eskittiğine değmezBir İnsanı olgunlaştıran ' ' Yaşı değil,Yaşadıklarıdır ;) ' ' Bu söz altından yürütelim işi+ Ömer farugun Nh ye ilgisi büyük oldugunu herkes biliyor.Nh ve Case de aynı olduğuna göre ? Sorun yok ;) Madem çok biliyorsun konu açmayacaksın
Aynen Katılıyorum Emin Ortak Sana Ömer Yarens Değmez Böyle İnsanlara Birşey Anlatıp Birşeyler Netleştirmeye Takma Boşver Herkez Yaşadığı Hayatı Kendisi Bilir Hani Bir Söz Varya Yaşımın Yetmediği Yerde Yaşantım Yeter Diye Aynen Öyle İşte Şanzıman Eskide Dursun Bağzı Ark Lar ;)

55-46 link=topic=58981.msg636088#msg636088 date=1349293467' Alıntı:
yaaa öylemi burası bir forum sitesi ve yaşı büyükte olsa küçükte olsa herkesin yazacağını bilmeniz gerekir eğer kendi yaşıtlarınıza soracaksanız özelden yazıın konu açmayın
Ozaman Sizede Kendi Yaşıtlarınız İle Mesajda Konuşmayı Tavsiye Ediyorum Ne Dersiniz ? ;)

omerfarukkoc link=topic=58981.msg636061#msg636061 date=1349291597' Alıntı:
Büyüğümsünüz Galiba, Yaşınız Da Yazmıyo Profilinizde...
Saygı-Sevgisizliğin Alemi Yok...
Burası Bir Paylaşım Sitesi, Herkes Sevgi-Saygı Çerçevesinde Her İstediğini Yazar Paylaşır Tartışır...
Yanlışım Oldu, Düzgün Kelimelerle Anlatabilirdiniz...
'Ben Bunu Yaptım Ben Sunu Yaptım Senin Yaşın Kaç' Gibi Kelimeler Kullanarak Kendinizi Yükseklerde Gösterip Karşınızdaki Sizden Büyük de Olsa Küçükde Olsa Onu Aşağılarda Gösterme Gibi Bir Lüksünüz Yok... Kusura Bakmayın, Bu Bir Etik Kuraldır Topluma Göre...
konunuz açıldığından beri takip ediyorum. tır kullandığınızıda konunuzda belirttiğnizden dolayı gördüm. burda yaşınız kaç olursa olsun bence üsluba dikkat etmek lazım. herşeyin en doğrsunu bilsenizde. size bilgi veren birisini terslerseniz olmaz. ömer arkadaş new holland TL100A kullnıcısı ve ve nh hayranı diye bilirim. forumda size bu konu hakkında doğru bilgi verceğinden eminim. burda 8+8 olsa ne olacak 12+12 olsa ne oalcak, sorunmu olacak. belkide siz hakılsınız, ama ne olursa olsun size biligi veren biri hakkında onu küçümsemeniz hiç doğru değil. heleki yaş itibri ile büyükseniz, hiç doğru değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...