Massey Ferguson 3635

Şu anki 265 s traktörümüzü satıp 3635 almayı düşünüyoruz traktör hakkında bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz Bi kere massey kullandık memnun kaldık ve massey den devam etmek istiyoruz
Şimdiden ilginiz için teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Şu anki 265 s traktörümüzü satıp 3635 almayı düşünüyoruz traktör hakkında bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz Bi kere massey kullandık memnun kaldık ve massey den devam etmek istiyoruz
Arkadaşimda var 75 hp olanından çok memnun 5700 serisi daha güzel parasıda iyi yerli erkunt başak hathat tümosan bakabilirsin bizde 1971 135 almışlar 1998de 265 aldık 1989 molden 2018 de erkunt 100lüks aldık gücün neye yetiyorsa hosuna hangisi gidiyorsa almalısın hayırlısı olsun

Arkadaşimda var 75 hp olanından çok memnun 5700 serisi daha güzel parasıda iyi yerli erkunt başak hathat tümosan bakabilirsin bizde 1971 135 almışlar 1998de 265 aldık 1989 molden 2018 de erkunt 100lüks aldık gücün neye yetiyorsa hosuna hangisi gidiyorsa almalısın hayırlısı olsun
Öncelikle Diğer konulardada bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim abi bütçemize uygun geldi yeni traktör alınca birazda ekim işiyle uğraşmayı düşünüyoruz malum yem fiyatları yüksek abi 😊3635 80 bg bize yeterli olacağını düşünüyoruz

• Beğen
Öncelikle Diğer konulardada bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim abi bütçemize uygun geldi yeni traktör alınca birazda ekim işiyle uğraşmayı düşünüyoruz malum yem fiyatları yüksek abi 😊3635 80 bg bize yeterli olacağını düşünüyoruz
5400 serileri gibi değil daha mekanik güzel traktör arkadaşım 4/12 kullanıyor sadece mazot sızıntısı var demişti onuda servis halletti tekrar hayırlıaı olsun kırmızı olsun 5kıruş fazla olsun 😄😄😄 hayırlısı olsun tekrar 80 hp yakıt konusunda iyi ara işlerin traktörü

• Beğen
Tepkiler: Mustafacivan

Sen her traktör konusunun altına Erkut’tan bahsediyorsun ya ? Adam massey alacam diyor sen erkunt al diyosun. Ne mal olduğunu bilmesek tamam. Kusura bakma ama marka fanatikliği iyi değildir , ayrıca ithal bi traktörün yanına hiçbir yerli gelemez. Fanatikliği bırak.

Sen her traktör konusunun altına Erkut’tan bahsediyorsun ya ? Adam massey alacam diyor sen erkunt al diyosun. Ne mal olduğunu bilmesek tamam. Kusura bakma ama marka fanatikliği iyi değildir , ayrıca ithal bi traktörün yanına hiçbir yerli gelemez. Fanatikliği bırak.
Al demiyorum gönlüne yatıyor isteyen fentd alır nh jond mf kimse almak zorunda değil +ben ve ailem 47yıl massey kullanıldı ben masseyciyimdirr koyu fanatik 5711 niyetlendik gücümüz buna yetti ...

1971/1998 arası 135 orjinal ingilizdi frenin üzerinde mf işareti vardır diğerlerinde yoktur 1998 2018 265 1989 model 236 motor kodluydu sattığımızada pişman olduk ara işlerin traktörüydü yakıttı cimriydi s seriai gibi çok yakmazdı çocukluğum 135 te geçti kısmey herşey jondere fanatiği değilim

Bu traktoru fason olarak Italya'da carraro firmasi uretiyor olmasi lazim. Diger massey fergusonlarla karsilastirirken aklinizda bulunsun

1971/1998 arası 135 orjinal ingilizdi frenin üzerinde mf işareti vardır diğerlerinde yoktur 1998 2018 265 1989 model 236 motor kodluydu sattığımızada pişman olduk ara işlerin traktörüydü yakıttı cimriydi s seriai gibi çok yakmazdı çocukluğum 135 te geçti kısmey herşey jondere fanatiği değilim

John deere fanatiği demedim zaten sana erkunt fanatiği dedim ...

S.aleykum
4 silindirli 265 mf satıp
3 silindirli 3635 almak ne kadar doğru bir hamle olabilir bilemiyorum ama 4 silindir traktörü satıp 4 silindirli bir traktor almalısınız.
Yıllar önce böyle bir hata yapmıştım.265 satıp 3 silindir çiftçeker bir traktor almıştık.bin pişman olmuştum.tecrube pazarda kilo ile satılmaz
Tecrübeli insanları iyi dinleyip öyle karar verin derim.saygi ve selamlar insallah hakkınızda hayırlısı olur.4 silindir satıp 3 silindirli traktor almayınız .

MF 265 S , 65 hp , 272 n.m. , %30 tork yedekli bir traktördür.
Kuyruk mili kavraması gayet yumuşaktır.
MF 3635 , 80 hp , 317 n.m. %30 tork yedekli bir traktördür.
Emsal çeki gücünde Erkunt 70 , 4*2, 68 hp , 285 n.m tork traktör olabilir.
4*4 olunca traktörün tutunması iyileşir , motor gücü artmaz.
Özgül yakıt tüketimi 230 gr.kw/h ten , 210 gr.kw/h e azalıyor.
Sonalika motorun grafiklerinin Perkins motorla fazla benzerliği bulunmuyor.

• Beğen
Bence hem 2600 serileri hem 3600 hemde 4700 serileri kesinlikle uzak durulması gereken seriler. Hem çok arıza veriyor hemde parça sıkıntısı hat safhada.2635 vardı satıldı bizden uzak olsun değil bu seriler masseyin hiçbir ürününü aldırmaz etti bizi.Öncesinde 4708 kullandık denemeye o ayrı bir lanet.
Guzel demissin 26 serileri ve47 serilerinden hakikaten cok sikayet var Cin mali sonucta ama bildigim bu 36 serileri avrupa malı demisti bayi ben niyetlendigimde sonra vazgectim john deere aldik o daha berbat cikti yari parasina zor sattik ama aklim bu 3635 te kaldi ne yalan soyleyeyim 3 silindir alinmaz diyenlerede ayrica sunu demek lazim mazot cok mu ucuz ayni isi az yakitla bitirmenin nesi kotu ha amac camur atmaksa o baska video lar var youtube da 80 yazan 4 silindirli erkunta bindiriyo john deere ye fark atiyo 3635 yigidi oldur hakkini yeme arkadas olabilir hor kullanirsin masraf cikarir ariza yapar ama Avrupa traktoru kotulemeyin ne olur bir hafta once 110 luk erkunt kullandim traktore binmekten sogudum desem yalan olmaz

• Beğen
Sisu 33 DTA , motorun , max tork noktası 1400 rpm , max güç noktası 2150 rpm de bulunuyor , en az yakıt aralığı 1700-1900 rpm aralığıdır.
Kuyruk mili 540 rpm , 1938 rpm motor devrinde , 540 E , 1648 rpm motor devrinde bulunuyor.
Motor kısa devir çalışmalı modelden orta uzun devir çalışmalı şekle sokulmuş.
MF 265S , 1350 rpm de max tork , 2000 rpm de max güç devirleri var , en az yakıt noktaları 1400 rpm ve 1800 rpm dir.
Sisu motorda 1400 rpm devir aramasında kimsecikler yok. (n)
Yalçın Sertel beyefendi , motoru 1500 devire çekiniz , 100 rpm gazı kısılıp çift sürebilirsiniz demişmişmiş.
Traktör, duman dumana gidebilir , krank kesebilir , turboyu patlatabilir.
The_Hoca, 2000 devirle çift sürebilir , demiştir.
Kolay arazide çalışan genelde 1800 rpm 2. en az yakıt noktasından habersiz olabiliyor, traktörde devamlı 1400 rpm devir araması yapıyor.
İşgücü olarakta MF 285 ile 3635 modelin çokta bir farkı olmaz ,
Kuyruk mili , kumsal arazi çalışmalarında yakıt tüketimi biraz iyi bir modeldir.
Ot bağlamada 500 rpm kuyruk miline devir vermek için normal 540 kuyruk mili seçeneği kullanılabilir.
Saman bağlamada 580 rpm kuyruk miline devir vermek için 540 E seçeneği kullanılabilir , tek sıra silaj yapmak içinde 540 E seçenek kullanılır.
Anlatabiliyor muyuz acep.

S.aleykum
4 silindirli 265 mf satıp
3 silindirli 3635 almak ne kadar doğru bir hamle olabilir bilemiyorum ama 4 silindir traktörü satıp 4 silindirli bir traktor almalısınız.
Yıllar önce böyle bir hata yapmıştım.265 satıp 3 silindir çiftçeker bir traktor almıştık.bin pişman olmuştum.tecrube pazarda kilo ile satılmaz
Tecrübeli insanları iyi dinleyip öyle karar verin derim.saygi ve selamlar insallah hakkınızda hayırlısı olur.4 silindir satıp 3 silindirli traktor almayınız .
Aleyküm selam ilgin için teşekkür ederim abi traktörümüz eskidi haliyle yenisini almak istiyoruz 3635 şerde 130. 000 140.000 civarında Bu fiyat aralığında önereceğin bir traktör varmıdır?

Sisu 3,3 lt, CTA motorun grafikleri ektedir.
DTA serisi motor Perkins motor grafiklerine biraz daha yakındır.
En az yakıt tüketim bölgeleri de grafiklerde mevcuttur.
Bildiğimiz ayranı bilmediğimiz yoğurtla değişmeye çalışıyoruz.
Perkins motorda 1000-1700 rpm çalışma aralığında sabit tork aralığı bulunurken ,
Sisu CTA motorda 1100-1300 rpm arası sabit tork aralığı bulunuyor, max güç 2150 rpm devirde ,
forklift çalışması için uygun motor dizaynı vardır, meyve kasaları yüklenir.
1200-2100 rpm aralığında motor etkin çalışıyor , motor kısa devir çalışmalı olsaydı , meyve kasaları fazla vites değiştirmekten devrilebilirdi.
DTA motorda ise 1100-1700 rpm arası sabit tork aralığı bulunuyor fakat 800 rpm rölanti devrindeki tork düşüktür az yakıt harcar , son vitesle rölantide kalkış yapılmaz.
Hassiyet 1100 rpm devirden sonra açar.
Toprak işlemede seri sonu traktör daha kullanışlı olur , arazinin sertlik durumuna göre tercih iyi olur.