Massey ferguson 5420,30,40 modeli traktörü olan arkadaşlar biraz yardım

Ynt: Massey ferguson 5420,30,40 modeli traktörü olan arkadaşlar biraz yardım

ademin link=topic=67021.msg765283#msg765283 date=1375996393' Alıntı:
Yav ben saman patosuna bağladım çok zor oluyo çalıştırması. Diğerlerinde yavaş yavaş bırakırsın ve zorlanmadan çalışır ama bunun bir başka yolu varmı saftlari kıracak gibi birden çalışıyor. Atıyor tekrar basıyorum düğmeye o sekilde çalışıyor. 3 sefer şafti dağıttım
senın kısı bozuk o zaman normalde yavaş yavas donmeye baslaması gerekıyor anlş-*s

ademin link=topic=67021.msg765283#msg765283 date=1375996393' Alıntı:
Yav ben saman patosuna bağladım çok zor oluyo çalıştırması. Diğerlerinde yavaş yavaş bırakırsın ve zorlanmadan çalışır ama bunun bir başka yolu varmı saftlari kıracak gibi birden çalışıyor. Atıyor tekrar basıyorum düğmeye o sekilde çalışıyor. 3 sefer şafti dağıttım
Abi O Kavramayı Beyinden Ayarlayabiliyorlar. Elektronik Oldugu İçin Sert Kavraması Normal. NH T5000 Ve TL-A Serilerinde Yavaş Kavrama Kiti Var Sonradan Takılabiliyor. CASE JX-U Serilerinde İse Üzerinde Geliyor. Çiftçeker Ve Diferansiyel Kilidi Butonlarının Yanında. MF 5400. De Nasıl Bilmiyorum.

Bunu öğrendiğim iyi oldu inşallah ayarlidir. Çok çabuk kavrıyor. Balya makinasında falan ilk çalışırken fazla zorlamıyor ama patos kullananlar bilir ilk calistirirken çok zorlar traktörü yavaş yavaş ÇAlıştırmak gerekli.

ben balyadada diğer işlerdede kullanıyorum 5410 20 30 aynı traktörler güçten ve yakıttan başka farkları yok. motorlarıda aynı
şanzıman fend varyodan sora en iyi şanzıman diyebilirim kulanışı çok rahat, düşük devirlerde yüksek tork üreten bir motoru var yakıt bana göre gayet normal
tek kusuru ağır olaması
rampalı meyilli yokuş araziniz yoksa dört dörtlük bir makine
ama araziler rampa ve yokuşsa intercol taktırıp gücünü biraz yükseltirsen iyi olur ben intercol taktırdım pompa ayarını değiştirerek gücünü arttırdım çok memnunum