masssey fergusonları karşılaştırıyoruz

Hocam 285 i verip temiz bir tane 6610 yada 6610s almayı düşünüyoruz saman patozunda kullanacağız kuyruk mili ve yakıtı nasıl
Saman patozunda hiç kullanıldığını görmedim. Yakıt canavarı. alacaksan 6610 s leri çok memnun olduklarını söylüyorlar.
Dağlık yerde Ford 5000 lik gördüm sadece romork taşıyordu ama 2 tane takıp çekiyordu.
Saman da fiat 70-56 70-66 80-66 çok görüyorumdum şimdi kabini klimalı bir çok model gördüm

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
Hocam 285 i verip temiz bir tane 6610 yada 6610s almayı düşünüyoruz saman patozunda kullanacağız kuyruk mili ve yakıtı nasıl
285 ile yıllarca saman bağladık. Traktörleri rektefe etmeden sattık. 70 lt. Yakit ile 1000 ile 1100 balya bağlıyorduk. Kuyruk mili işlerinde bence forddan daha iyi.

Ford 6610 lar belki daha iyi çekebilir fakat bazı serilerinin motorunun sorunlu olduğunu düşünüyorum eğer alacaksanız iyi analiz etmek gerek. Trakyada bir zamanlar en çok kullanılan traktördu 6610 ve 6600. Sonra toplandı hepsi Adanaya gitti. Neredeyse her köyde 5-10 adet arası traktör vardı. Baslica sorunu blok çatlatma ve silindir kapak contasi gibi sebeplerden yağa su karıştırip çok az saatlerde olmasına rağmen rektefe olan traktörler gördük. Dolayısı ile motor sağlamlığı ve kuyruk milinde bence 285 daha iyidir.

Massey Ferguson 175 İspanyol
Hidrolik direksiyon, kabinli ,6+2 şanzuman,
Yakıt konusunda çok iyidir.
Az yakıtla daha çok iş yapar.
Parçası bol bol, ucuz, bulunabilir.
Ne iş verirsen onu yapar. Bu iş zor kolay demez. Yakıtını da işin kolaylığına göre otomatik ayarlar.
Sağlamdır. Fakir dostudur. 4 yıldır daha arıza yaptığını görmedim çok şükür.
Hidrolikleri hassastır. Tarla sürümünde zevklidir.
Kullanımı kolay, rahattır.
100 dekar yer işliyorum. Çok memnunum.

ef29c5fc5ef2eb087e98e6de5813ba30.jpg

Ynt: masssey fergusonları karşılaştırıyoruz

285 s
Yakıt tüketiminin yaptığı işle fazla alakası yoktur.
Yarı hidrolik direksiyon olduğu için direksiyondan bir müddet sıkıntı çektik Ama pistona takılan pim şeytan kulağına kurşun 3 senedir problem çıkarmıyor.
Yumşak toprak ve çamuru sevmez.
Bence fabrika çıkışında koltuğun arkasına küçük bir yayık takılsaydı yumşak bir tarlaya girdiğinizde 50 metre sonra 1. sınıf ayranınız hazır olurdu.
265 ten biraz uzun olduğundan pancar kepçesinde nisbeten rahatız.
3 lü pulluğu güzel çekiyor.
Ama benim sevdiğim çok önemli 2 özelliği var.
Sorunsuz oluşu ve ucuz-bol yedek parça...
Şimdilik aklıma gelen bunlar...
Ha birde kuyruk mili traktör çalışırken geçmiyor. Bir türlü usta da kalıcı bir çözüm bulamadı.
Yaktığı kadar çekmiyor mu yani?

Ynt: masssey fergusonları karşılaştırıyoruz

3.050 Phantom..: Görünümü oldukça güzel, motor yeni nesil Perkins,
Çamurluklar 4 mm. saç, harici valf hd direksiyon, askı pedal, yandan vitesli
alçak ve manevrası yüksek bir traktör..
3000 kg apırlık bana fazla gibi gelsede oldukça ' asılıcı bir makina ' ..:D
En kötü yanı UZEL in sıkıntılarından dolayı yedek parça tedariği..
İyi bilirim kaporta aksamını 50 günde anca tamamlayabildik.:( Daha Uzel kapanmamıştı..
Kısacası sahip olmak isterim..
Minimax mı varmı yandan viteslileri