matris armoni kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Merhaba arkadaşlar tümosan8075 için matirs armoni almayı düşünüyorum satan firma 16 lı 57 tabak almamda ısrar ediyor bende 18 li istiyorum satıcı ağır gelir diyor 16 lı 1050 kg 18 li 1250 kg kararsız kaldım kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi.

Bence satıcıyı dinleyin ağılık çok değil ama arkaya çok uzun malzeme başlarda ve tarla yollarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca armoni serilerinde rulman yatağını kırma problemi var diye duymuştum.iyi araştırın ben armoniden vaz geçip efe aldım

• Beğen
Tepkiler: hasanarabacı

Diskleri büyük alın arasına toprak doluyor 61 tabak daha iyi olur biz 18liyi 100luge kullandık ağır bi ekipman fazla daldimi traktörü zorluyor birde kaca alacaksın almadıysan sana hesaplı onerebilirim

Yaklaşık 5 yıldan beri matris armoni 20 li merdaneli 56 cm isk çap olandan kullanıyorum.gayet sağlam bir ekipman.rulman kırma falan gibi bir sorun yaşamadım.18 li ideal olur.
Bir hafta önce 20 li modelini 23 bin liraya satın aldılar yakın çevremden biri.

• Beğen
Tepkiler: hasanarabacı
Matris Armoni 20 li 57 çap, merdanesiz, 960 kg, 2.50 cm, iş genişliği olanı 2 ay önce aldık.Şase kenarındaki boşluklara sağlı sollu 2 disk daha ekletmeyi düşünüyoruz.
Tümosan 8075 hidrolik konusunda sıkıntı yapmaz, ön ağırlık 500 kg kullanırsanız, düz yerde rahat kullanılır.
24 lü merdaneli olanı 1450 kg, T5 115 te rahat kullanılır, fakat 4-4,5 ton traktörde rampa arazi dönüşlerinde motora kafa sallatıyor, traktörü yatırma ihtimali oluyor.Traktörün iz genişliği biraz açılabilir.
2,25 iş genişliğinde ancak traktör izini kapatır, iş kaçmaz.