MAY AYÇİÇEK TOHUMU

5d5f781d6852b.jpeg
smartor-tr-product.jpg

Çeşitlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz MAY Tohum Uzmanı ile görüşmek için tıklayınız.
M96CL02

Clearfield teknolojisine uygun bir ayçiçeği çeşididir.
Mildiyö (Köse) hastalığının bilinen ırklarına karşı yüksek seviyede dayanıklıdır.
Orobanş (verem) otunun bilinen ırklarına karşı yüksek seviyede dayanıklıdır.
Orta erkencidir.
Orta boylu, sap ve kök sistemi sağlamdır.
Kuraklığa karşı yüksek derecede dayanıklıdır.
Yüksek verim potansiyeline sahiptir.
Yüksek yağ oranına sahiptir.
Tabla yapısı eğik ve dışbükeydir.
Tabla yanıklığı ve kuş zararına dayanıklıdır.
Daneleri dolgun ve ince kabukludur.
Farklı toprak tiplerine adaptasyon kabiliyeti yüksek olup, toprak seçiciliği yoktur.
*Bölgelere ekolojiye ve bakım şartlarına göre değişiklik gösterebilir.
product-clearfield.jpg

5d5f791c8467f.jpeg
smartor-tr-product.jpg

Çeşitlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz MAY Tohum Uzmanı ile görüşmek için tıklayınız.
M98CL88

Clearfield teknolojisine uygun bir ayçiçeği çeşididir.
Mildiyö (Köse) hastalığının bilinen ırklarına karşı yüksek seviyede dayanıklıdır.
Orobanş (verem) otunun bilinen ırklarına karşı yüksek seviyede dayanıklıdır.
Orta boylu, sap ve kök sistemi sağlamdır.
Kuraklığa karşı yüksek derecede dayanıklıdır.
Yüksek verim potansiyeline sahiptir.
Yüksek yağ oranına sahiptir.
Tabla yapısı eğik ve dışbükeydir.
Tabla yanıklığı ve kuş zararına dayanıklıdır.
Daneleri dolgun ve ince kabukludur.
Farklı toprak tiplerine adaptasyon kabiliyeti yüksek olup, toprak seçiciliği yoktur.
*Bölgelere ekolojiye ve bakım şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

product-clearfield.jpg

GEÇEN YIL YENİ BU İKİ YENİ ÇEŞİDİNİ EKEN VEYA DUYANLAR HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM ARKaDAŞLAR....

Resimler ve ekler

• 1581918090284.png
    1581918090284.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 66
  • 1581918135069.png
    1581918135069.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 65
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Demekki may tohum eken yok.Zaten benim çevremde de yüzde 80 i pioneer kalani LG ekiyor.Acaba bu yil bir farklılık yapıp yerli mali MAY tohum deneyelim dedik ama bilen duyan çıkmadı. Desenize paramiz bu yil yine yabancilara akacak...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Toprağım birer torba alalım, ilk deneyen biz oluruz...
Bu yil nedense içim de bir may kullanma tutkusu var.yeni çeşidini ege tarafinda 450 kg vermiş haberi var.ben burdaki bölge mühendisine de ulastim.geçen yil yeni çeşidini İmamoğlu kozan taraflarında denemisler 320 kg verim aldigini söylüyor. Aslinda bir kac kisi daha eken duyan olsa tamam dicem ama sağım solum önüm arkam pioneer 134 ekecek.Ben ortada May may bakacam mi ne😇😂

Bu yil nedense içim de bir may kullanma tutkusu var.yeni çeşidini ege tarafinda 450 kg vermiş haberi var.ben burdaki bölge mühendisine de ulastim.geçen yil yeni çeşidini İmamoğlu kozan taraflarında denemisler 320 kg verim aldigini söylüyor. Aslinda bir kac kisi daha eken duyan olsa tamam dicem ama sağım solum önüm arkam pioneer 134 ekecek.Ben ortada May may bakacam mi ne😇😂
Fiyatı nedir,yada o ve diğerleri hakkında fiyat bilgin var mı?

Kardeş geçen yıl 50.585 i 750 ye aldım.fiyat degismiyecekse yine alırım,650 tl yi bilmedigimize vereceksek değmez derim...Ayrıca lg mi pioneer mi dersen lg tercihtir...
Peki pioneer bu adana bölgesine ozel hastalik yapmayan erkenci yüksek verimli 134 çeşidini çıkarmış. Herkes sıraya girmiş ismini yazdirmis..sen geçen yıl 50.585 den kac kg verim aldin

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Peki pioneer bu adana bölgesine ozel hastalik yapmayan erkenci yüksek verimli 134 çeşidini çıkarmış. Herkes sıraya girmiş ismini yazdirmis..sen geçen yıl 50.585 den kac kg verim aldin
Kardeş daha önceden pioneer ll 63 ekmiştim,yanlış olmasın 205 ortalaması vardı.108 i çok iddali çıkardılar, ekmedim ama komşu tarlalarda izledim öyle bir iddali ürün görmedim hatta bizden çok iyi bu işi yaptığını düşünenler 160 kilo da kaldı.Ben genelde lg 5485 tercih ettim,geçen sezon o da yoktu.Yerine 50.585 i ektim.Daha önce yazmıştım Adana'da bizim mevki ayçiçeği ekiminden itibaren 2 aydan fazla yağış alamadı, yağış aldığında kurumaya yüz tutmuş tu.Bu zamana kadar bu kadar ince sap görmedim.150 kilo oldu,585 in nasibi buymuş dedim.Valla ayçiçeğinde şöyle sürdüm,böyle gubreledim ve şu tohumu ektim den ziyade yagisli sezon onemli diyorum ...

Kardeş daha önceden pioneer ll 63 ekmiştim,yanlış olmasın 205 ortalaması vardı.108 i çok iddali çıkardılar, ekmedim ama komşu tarlalarda izledim öyle bir iddali ürün görmedim hatta bizden çok iyi bu işi yaptığını düşünenler 160 kilo da kaldı.Ben genelde lg 5485 tercih ettim,geçen sezon o da yoktu.Yerine 50.585 i ektim.Daha önce yazmıştım Adana'da bizim mevki ayçiçeği ekiminden itibaren 2 aydan fazla yağış alamadı, yağış aldığında kurumaya yüz tutmuş tu.Bu zamana kadar bu kadar ince sap görmedim.150 kilo oldu,585 in nasibi buymuş dedim.Valla ayçiçeğinde şöyle sürdüm,böyle gubreledim ve şu tohumu ektim den ziyade yagisli sezon onemli diyorum ...
Bende geçen yil ayni tarlayi ikiye bölüp mart 20 de 50.585 ve 50.505 ektim .bir hafta boyunca hic kesilmeden yağmur yağdı. Etrafımda pioneer 108 ve sgynta granit vardi..tümü hastalik yapti..benim 585 çeşidi hastalik yaptı ama 505 de yoktu..fakat bir sorunum daha vardi..mibzer hata yapmis tohumlari top top dusurmus.50 metre yok sonra 500 tohum dusurmus.zaman kaybetmeden gittim 505 den bir torba daha aldim ve ürünü bozmadan tümünün üzerinden tekrar ektim .Ölen öldü kalan sağlar bizimdir hesabindan .bu arada takvim oldu 5 nisan..ve dediğin gibi 2 ay yağış düşmedi. .ben bu arada isabion fetrilon combi 2 ve basfoiler kelp sl yi karistirp kullandim.dedigin gibi bitki boyu ancak 1 metre idi fakat benden baska komşular yaprak gubresi kullanmadi..haziranda çiçek açtığında bir iki yağmur yağdı. Sonuç komşular 100 150 200 alirken benim lg 505 çeşidi 250 verdi..Şimdi bu tohumdan mi yoksa kullandığım yaprak desteklemesinden mi?....

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan