me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

Ynt: me9000 balya yapıyor Çankırı Kurşunlu...

SmhGwz link=topic=45840.msg432580#msg432580 date=1312926746' Alıntı:
ya bi git neyin ne oldugunu ibliyoruz..
o motorun da hidrolikleri o kadar güzel değil tarlada kullanırken şekil şekil değiştirip duruyon ve erkunt fln olsa bu kadar övmezsiniz ne dir bu dışa baglılıgınız anlamıyorum ha!.
neyin ne olduğunu bilseydin böyle konuşmazdın.. o traktörün hidroliği beyinli sistem bir kere hani senin türk malı traktöründe olmayan sistem erkunta gelince erkuntta aynı kalitede traktör üretsin onuda öveyim her yeri toplama motor yok motoru perkins yok şanzıman zf diferansiyel fiat o ne be öyle toplama bilgisayar gibi :D Kubota baştan aşağı traktörü kendisi üretiyor 16 valfi 63 71 85 ve 95 hp gücündeki traktöre bu sistemi koyan tek marka KUBOTA birşeyden konuşurken araştır oku ve öyle konuş...

S@BİT link=topic=45840.msg432591#msg432591 date=1312927841' Alıntı:
neyin ne olduğunu bilseydin böyle konuşmazdın.. o traktörün hidroliği beyinli sistem bir kere hani senin türk malı traktöründe olmayan sistem erkunta gelince erkuntta aynı kalitede traktör üretsin onuda öveyim her yeri toplama motor yok motoru perkins yok şanzıman zf diferansiyel fiat o ne be öyle toplama bilgisayar gibi :D Kubota baştan aşağı traktörü kendisi üretiyor 16 valfi 63 71 85 ve 95 hp gücündeki traktöre bu sistemi koyan tek marka KUBOTA birşeyden konuşurken araştır oku ve öyle konuş...

kardeşim orada dur.erkunt toplama olabilir ama dünyanın en iyi parçalarını traktöründe kullanıyor.örnegin dünyanın en büyük dizel üreticisi perkinsten motor,mercedes benz kamyonların bile kullandıgı zf şanzuman ve italyaya bile ithal ettigi diferansiyeli kullanıyor.bir malın taoplama olmasının olumsuz bi yönü yok tam aksine parçalar birbirine uyumluksa pozitif yönleri var.

aksoylar link=topic=45840.msg432705#msg432705 date=1312967385' Alıntı:
kardeşim orada dur.erkunt toplama olabilir ama dünyanın en iyi parçalarını traktöründe kullanıyor.örnegin dünyanın en büyük dizel üreticisi perkinsten motor,mercedes benz kamyonların bile kullandıgı zf şanzuman ve italyaya bile ithal ettigi diferansiyeli kullanıyor.bir malın taoplama olmasının olumsuz bi yönü yok tam aksine parçalar birbirine uyumluksa pozitif yönleri var.
bence hiç uyumlu değil aktarma organları çok zayıf bizim burda kullananlar çok şikayetçi dolu 2 arabayla servet 80t 3. vitesi yemiyor yolda ve 2 kişinin motoru kol çıkardı ve 1 kişinin motoruda arka diferansiyeli dağıttı çok nazik motor zorlamaya gelmiyor..

bartu link=topic=45840.msg432736#msg432736 date=1312976041' Alıntı:
guzel paylasim adasim eline saglik.Kokusunu duysan hemen kosuyorsun Kubota ya valla......
Evet abi nerde olsa gidiyorum ama bu sefer ayağımın dibine kendi geldi......

Arkadaşlar boşa tartışıp kendini yormayın Erkunt da güzel kubotada güzel bugün bende Toyota var param olursa mercedese binerim ...imkanlarım ölçüsünde bi kubota alacağım ondan iyiside bana göre fendt yada eşdeğeri class ona da gücüm yetmez ..... JAPONLARDAKİ TEMEL PRENSİP AZ SORUN YÜKSEK MEMNUNİYETTİR......

S@BİT link=topic=45840.msg432591#msg432591 date=1312927841' Alıntı:
galerici agızıyla konuşuyorusun!..
ali bey war oda kubota satıcısı ama senin gibi yorum yapmıyor.erkunttada dediğimi anlamadın ve bn susuyorum sende sus..

SmhGwz link=topic=45840.msg432784#msg432784 date=1312987080' Alıntı:
ali bey war oda kubota satıcısı ama senin gibi yorum yapmıyor.erkunttada dediğimi anlamadın ve bn susuyorum sende sus..
Semihim kurban olduğum ...bak beni az çok tanıyosun için kubota sevgisi ile dolu ancak yeminle gidip nimet alsam kafamda daha az soru işareti olur ...bu traktörler çok farklı inşallah zaman her şeyin ilacı bakalım görelim ..... hani sürdüğüm için söyleyeceğim çok farklı bir gaz yemesi var ...inşallah bizim yerli firmalarımızda böyle güzel traktör üretir....

mustafagursacli link=topic=45840.msg432842#msg432842 date=1312994902' Alıntı:
Semihim kurban olduğum ...bak beni az çok tanıyosun için kubota sevgisi ile dolu ancak yeminle gidip nimet alsam kafamda daha az soru işareti olur ...bu traktörler çok farklı inşallah zaman her şeyin ilacı bakalım görelim ..... hani sürdüğüm için söyleyeceğim çok farklı bir gaz yemesi var ...inşallah bizim yerli firmalarımızda böyle güzel traktör üretir....
abi sana saygım sonsuz ama onlarda çok abartıyor ben erkunttuda çok abartanları biliyorum onlarada kızıyorum zati..

SmhGwz link=topic=45840.msg432847#msg432847 date=1312995464' Alıntı:
abi sana saygım sonsuz ama onlarda çok abartıyor ben erkunttuda çok abartanları biliyorum onlarada kızıyorum zati..
yok abartılacak bir şey yok Allaha çok şükür ülkemizde insanın beğenipte aamayacağı bir şey klamad.... senin tepkini çekmesin motorlarını anlatıyo adam olur o kadar.......

SmhGwz link=topic=45840.msg432784#msg432784 date=1312987080' Alıntı:
ne ağzıyla konuştuğum kimseyi ilgilendirmez ona göre konuş ona göre yorum yap sende yok orası bozuk yok hidroliği az kaldırıyor bilmem ne bunları söylemeden önce bi düşün ondan sonra yorum at...

mustafagursacli link=topic=45840.msg432842#msg432842 date=1312994902' Alıntı:
yerli traktörle ithal traktör bir olmazki gaz yemesi değil herşeyi farklı olur ithal traktörlerin hepsi aynı yüksek kalitede sadece kubota ' ya özgü değil yeterki para olsun ithal çok güzel traktörler var

S@BİT link=topic=45840.msg432851#msg432851 date=1312995696' Alıntı:
ne ağzıyla konuştuğum kimseyi ilgilendirmez ona göre konuş ona göre yorum yap sende yok orası bozuk yok hidroliği az kaldırıyor bilmem ne bunları söylemeden önce bi düşün ondan sonra yorum at...
..
hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s he!. he!. öyle yapcak bişi yok!..

SmhGwz link=topic=45840.msg432855#msg432855 date=1312995982' Alıntı:
..
hal-*-s hal-*-s hal-*-s hal-*-s he!. he!. öyle yapcak bişi yok!..
hı hı anlıyorum bnde seni kendi çapında eğlenmeye dewam..!!!
djzeus link=topic=45840.msg432853#msg432853 date=1312995900' Alıntı:
yerli traktörle ithal traktör bir olmazki gaz yemesi değil herşeyi farklı olur ithal traktörlerin hepsi aynı yüksek kalitede sadece kubota'ya özgü değil yeterki para olsun ithal çok güzel traktörler var
Kubotanın gaz yemesi diğer traktörlerin hiç birinde yok ama biz nice ithal traktörler gördük kendini zor götürüyor yolda.Kubotalar 16 valfli 3 bölmeli yanma sistemine sahip bir motoru var en düşük şartlarda bile yüksek tork üretir.
Yukleresim.com
3 bölmeli yanma odası.
Yukleresim.com
buda japonların patentli 16 valfi 2 si emme subabı 2 si egzos subabı 2 sinden pistonların üstüne yakıt girer diğer 2 sinden ise patlamayla ortaya çıkan egzos dumanı gider Kubotayı ne kdr zorlarsan zorla asla mazota yüklenmez mazot sürekli bu döngü içerisinde döner ve mazotun tam yanmasını sağlar....

diğer traktörlerin hiçbirisine gibi birşey söyleme ben hakiki alman kullanıyorum ve sağlamlıkta kalitede gerek güçte şuana kadar almanlarıda geçen olmadı başka geri kalan markaların motorlarından üstün olabilir ama hepsi gibi bir genelleme olmaz

djzeus link=topic=45840.msg432860#msg432860 date=1312997032' Alıntı:
diğer traktörlerin hiçbirisine gibi birşey söyleme ben hakiki alman kullanıyorum ve sağlamlıkta kalitede gerek güçte şuana kadar almanlarıda geçen olmadı başka geri kalan markaların motorlarından üstün olabilir ama hepsi gibi bir genelleme olmaz
hepsi gibi bir genelleme şöyle olur bu sistem sadece Kubotada ve Fendt traktörlerinin 100 bg ve üzeri traktörlerinde kullanılıyor senin traktöründe alman malı peki senin traktöründe neden bu sistem yok????

S@BİT link=topic=45840.msg432857#msg432857 date=1312996547' Alıntı:
hı hı anlıyorum bnde seni kendi çapında eğlenmeye dewam..!!!Kubotanın gaz yemesi diğer traktörlerin hiç birinde yok ama biz nice ithal traktörler gördük kendini zor götürüyor yolda.Kubotalar 16 valfli 3 bölmeli yanma sistemine sahip bir motoru var en düşük şartlarda bile yüksek tork üretir.
Yukleresim.com
3 bölmeli yanma odası.
Yukleresim.com
buda japonların patentli 16 valfi 2 si emme subabı 2 si egzos subabı 2 sinden pistonların üstüne yakıt girer diğer 2 sinden ise patlamayla ortaya çıkan egzos dumanı gider Kubotayı ne kdr zorlarsan zorla asla mazota yüklenmez mazot sürekli bu döngü içerisinde döner ve mazotun tam yanmasını sağlar....
bu sistem kubota ların 100 bg üstü mü yoksa bütün modellerinde varmı