medion 310 klima gazı ?

arkadaşlar malum yaz geliyor hazırlıklar bakımlar başladı yada bitmek üzere öncelikle hepinize kolay gelsin
bizde medion un bakımını bitirdik sadece klima kaldı galiba klima gazının 3-4 çeşidi varmış klimaya hangi gaz nekadar basılmalı bilgisi olan varmı ???

3 yıl önce iki tane klima motorunu heba ettik yine aynışey olsun istemiyorum bi sorayım dedim hangi gaz kullanılmalı yardımcı olurmusunuz

2008 medion 310 kullanıyorum burda hiç biçerdöver yok klimacı anlamıyor galiba yada acemilik var galiba ilk motora yağ koymamış yatak sardı
çıkma bulduğumuz 2. motoru rulmanı değiştirsin diye vermiştik söktüğü eski rulmanı tekrar takmış oda giti şuanda üstünde servisten aldığımız orjinal klima moturu var sorunsuz çalışıyordu sadece gaz basılması gerekli gaz çeşidi konusunda bilginiz varmı

2008 medion 310 kullanıyorum burda hiç biçerdöver yok klimacı anlamıyor galiba yada acemilik var galiba ilk motora yağ koymamış yatak sardı
çıkma bulduğumuz 2. motoru rulmanı değiştirsin diye vermiştik söktüğü eski rulmanı tekrar takmış oda giti şuanda üstünde servisten aldığımız orjinal klima moturu var sorunsuz çalışıyordu sadece gaz basılması gerekli gaz çeşidi konusunda bilginiz varmı
Yatak saran bir kopresör yenisiyle değiştiği zaman kurutucu filitrede değişir ve sistem tinerle yıkanır, bunları yapmazsan aldığın kopresörüde yersin
134 A gaz kulanılır ve mutlaka özel yağınıda katmalısın

Makinanız yeni sayılır gaz ihtiyacı olması kaçak olma durumunuda doğuruyor bir kontrol edilmeli. Gaz basılacaksada klima iyice boşaltıp basılmalı eğer gaz kuvvetliyse ekleme yapılabilir. Emin değilim ama 134A olması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ceryancı

Sistemi iyice göreceğin şekilde kontrol et, kaçağın olduğu yerde illa yağ nemi görüsün, sitemde sadece gaz kaçmaz gazla beraber yağda sızar
Klima siteminde yağ ile gaz beraber gezer sistemi
Klima kopresörü 300 ps e kadar basıç yapar, onun için siteme hava basarak falan ufak kaçak belli olmaz
Basarsın gazı çalıstırırsın sitemi köpüklü süngerle tek tek bakarsın

arkadaşlar malum yaz geliyor hazırlıklar bakımlar başladı yada bitmek üzere öncelikle hepinize kolay gelsin
bizde medion un bakımını bitirdik sadece klima kaldı galiba klima gazının 3-4 çeşidi varmış klimaya hangi gaz nekadar basılmalı bilgisi olan varmı ???

3 yıl önce iki tane klima motorunu heba ettik yine aynışey olsun istemiyorum bi sorayım dedim hangi gaz kullanılmalı yardımcı olurmusunuz

Merhabalar. Medion 310 dan biraz bahseder misiniz? Ben de ileriye doğru bu şekil bir makina düşünüyorum da .

Yakıtı nasıl (buğday , ayçiçek) servis durumu, mesela parça sıkıntısı oluyor mu ? daha önce parça veya herhangi bir arıza olupta sezon ortasında kaldığınız oldu mu ?

Genel olarak beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Gaz türü hatta miktarı bir etiketle klima kompresörüne yakın bir yerlerde yazıyor olmalı. Kendin müdahale etme, bu işte uzman olmayan birilerine de dokundurtma. Kaçak tespiti için özel makinesi olan bir klima servisine göster. Muğla gibi bir yerde mutlaka iyi klimacı vardır iyi araştırırsan bulursun.

Bir de kış dahi olsa ayda en az bir kez klimayı çalıştırmak gerek ki gaz yoğunluğunu kaybetmesin, daha uzun ömürlü olsun.

• Beğen
Merhabalar. Medion 310 dan biraz bahseder misiniz? Ben de ileriye doğru bu şekil bir makina düşünüyorum da .

Yakıtı nasıl (buğday , ayçiçek) servis durumu, mesela parça sıkıntısı oluyor mu ? daha önce parça veya herhangi bir arıza olupta sezon ortasında kaldığınız oldu mu ?

Genel olarak beni bilgilendirirseniz sevinirim...

mediondan genel olarak memnunuz büyük bi sıkıntısı olmadı bize enyakın servis antalya korkutelinde sağolsun çok yardımcı oluyor

Gaz türü hatta miktarı bir etiketle klima kompresörüne yakın bir yerlerde yazıyor olmalı. Kendin müdahale etme, bu işte uzman olmayan birilerine de dokundurtma. Kaçak tespiti için özel makinesi olan bir klima servisine göster. Muğla gibi bir yerde mutlaka iyi klimacı vardır iyi araştırırsan bulursun.

Bir de kış dahi olsa ayda en az bir kez klimayı çalıştırmak gerek ki gaz yoğunluğunu kaybetmesin, daha uzun ömürlü olsun.

hafta içinde klimacı gaz basmak için gelecek kurutucu filtreyi değiştirmelimiyim

hafta içinde klimacı gaz basmak için gelecek kurutucu filtreyideğiştirmelimiyim

Buna cevap verilmiş zaten. Öncelikle kaçağı bulmanız lazım. Bunun çeşitli yöntemleri var. Sabunlu su, UV katkısı, tartışmalı olsa da azot kullanımı v.s. yöntemler var. Kaçağın nedenini bulup gidermedikten sonra diğer işlemlerin faydası olmaz. Gaz basmak kolay. Gazı ev tipi klima tamiri yapan birine de bastırırsın. Klima arızası işini bilen bir usta için teferrühatlı bir işlem değil. Deneme yanılma ile iş yapacaksa o usta hiç bulaşma. Kaçak var, nasıl bulacağız? Gaz tipi nedir, kaç gram gaz koyacağız diye bir sor zaten anlarsın ustalığını.

Gaz tipi ve gramajı biçerin kullanma klavuzunda da yazıyor olmalı. Motor bölmesinde etiket de kesin vardır iyice bir bak. Bence bu soruları gelecek ustaya sor kem küm ediyorsa hiç bulaşma gaz basmayı bilen klimacıyım diye piyasada dolaşıyor. Kartın bozulur yenisini bulamazsın tamir ettirir verim alamazsın anlarım ama kompresörü tamir edemeyen, kaçağı bulamayan adama klimacı demem ben. Gözünüzde büyütmeyin. (varsa) elektronik kart dışında klima sistemi buzdolabından farklı değildir.

• Beğen