Mercimek Tarimi

İlgilenen arkadaşlar olabilir.Hatta bir arkadaşımız için kitaptan ilgili bölümü yayinladim.
20200121_174945.jpg
20200121_175004.jpg
20200121_175027.jpg
20200121_175340.jpg
20200121_175355.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Güzel paylaşım abi ilgilenenler için
Benden mercimek için bilgi isteyen arkadaş, ortada yok.Daha önce de böyle bir konu ortaya koyup ilgilenmemiş. Sonradan fark ettim.Belki işi çoktur.Nedenini merak ettim.Sadece.Bende başkalarının işine yarayabilir.Bulunsun diye konu açtım.
Mercimek her bölgede ekimi yapılabilir gibi sanki.

Ben üç yıldır ekiyorum yeşil mercimek ilk iki yıl iyiydi geçen yıl yagışların geç gelmesiyle karde etmedim zararda masrafsız bir ürün ofis alırsa çok güzel esnaf düştü zaman 5 paraya getiriyorlar ben yine ekecegim inşallah

dekarda verim ne kadar aldın. mercimeğin cinsi, kışlıkmı yazlıkmı ektiniz.
konya nın neresinde yaşıyorsunuz,

Evet yeşil mercimek biçer döverle hasat edioz bana göre masrafsız bir ürün sadece tohum gübrede kullanmıyoruz iyi bir verim aldımız zaman çok iyi destegi güzel
2000 yılına kadar bende ekerdim yeşil mercimek, o zamanlar işci yolardı zor oluyor diye ekimi bıraktım.
Bicerle hasat sorunsuz oluyorsa bu yıl denemelik ekerim.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Benden mercimek için bilgi isteyen arkadaş, ortada yok.Daha önce de böyle bir konu ortaya koyup ilgilenmemiş. Sonradan fark ettim.Belki işi çoktur.Nedenini merak ettim.Sadece.Bende başkalarının işine yarayabilir.Bulunsun diye konu açtım.
Mercimek her bölgede ekimi yapılabilir gibi sanki.
Bu konuda yardım isteyen arkadaş mesaj göndermişti.Tekrar mesajla teşekkür etti.Fakat o kırmızı mercimek ekecekmiş