Mercimeklerde son durum.

89297a88efaf528900c015f19bb9629f.jpg

bereketli olsun ekim zamanından şimdiye kadar uyguladıgınız işlemler hakkında bilgi verirseniz memmun oluruz hayırlı hasatlar.
Teşekkürler.Genellikle buğday ya da arpa yerine ekilir.Sonbaharda topragı kültüvatörle isledim (tohum yatagı iyi hazirlanmalı) sonra tohumdan once yabancı ot ilacı attım ve mibzerle dönüme (1000m.k) 14-15 kilo tohum, sonra da silindir cektim.(Kasım ayinda).ilkbaharda ise tekrar ot ilacı attım (iki kez attigima pişmanım).mercimege gubre atmiyoruz.

Teşekkürler.Genellikle buğday ya da arpa yerine ekilir.Sonbaharda topragı kültüvatörle isledim (tohum yatagı iyi hazirlanmalı) sonra tohumdan once yabancı ot ilacı attım ve mibzerle dönüme (1000m.k) 14-15 kilo tohum, sonra da silindir cektim.(Kasım ayinda).ilkbaharda ise tekrar ot ilacı attım (iki kez attigima pişmanım).mercimege gubre atmiyoruz.

ilk attıgınız ot ilacının faydasını gördünüz.ikinci attıgınıza mı pişmansınız ot ilacı ne kullandınız.teşekür ederim

İlk ilacı atmayacaktım.ilk ilacın adinı hatirlamiyorum sl 100 gibi yazı vardı galiba.baharda kullandıgım challenge di (yanlis yazmadim umarim)

bizde denemek icin yeşil mercimek ektik subat ayında ektikten sonra ot ilacı atmadık.15 gün önce callenge attık sonrası ne olur bilmen.ekilişden hemen sonra atmak daha iyi gibi.siz niye ilk ilacı atmakta sıkıntı yasadınız.