Mf 3.075(phantom) , Nh T4030, Same Classic 75 3 seçenek içerisinden hangisi tercih ed

3ü arasında en iktisatlı en saglamı vs vs samedir.Ama ne yazıkki ülkemizde dededen kalma kafa yapısı olduğu için piyasa motorları bellidir.özellikle 3000 serisi mf yi mf yapan üzerindeki sdf ait motordur.Diğer aksamlar tamamen motorun sağlamlığını yansıtmaz.vites dişlisi kırma vştesten atma gibi kronik sorunları vardır.Deutz motorun yakıtıyla nam salmış adını uyumsuz şansımanıyla resmen dibe vurdurur.ördek gibi yatar.Ama bugün bakıyosunuz 10 12 yasındaki 3105 e 110 lira çeken var.anlamış değilim bu durumu

Çok basit güçlü sağlam ve parçası her yerde bol.
Yakın komşumuzda 3085 vardı 10 yıl boyunca inenin binenin haddi hesabı olmadı ona rağmen traktörü kıramadılar.
İşte onun için 3000 serisi reşat altını olmuştur.

Parça sorunu neye göre var.Benim olduğum ilde hiç sorun yok.Elinde yoksa sipariş verir gelir.Başka illerde durum nedir bilemem ama fabrikası burda olan bi firmanın parça sorunu yaşaması mantıksız.şimdi 2006 2008 yılları arasında üretimi olup bitmiş bi seriden bahsediyorsunuz.saatinin az olma şansı ne kadardır sizce.Bendeki 9200 saat cşvarı.kaç saat sizi tatmin eder.3600 saatte 95 i var 80000 lira orjinal tekerler üzerinde uyar derseniz bakabişirsiniz.ön agırlıklar neden kırılır geri geri yük çekmek istemiştir vurdurmuştur kırılır.Benimkinde yok mesela

95 Hp lik bir işim yok, beygir aralıkları oraya kadar yükselirse kafamdaki traktör marka ve modelleri değişir.

Deutz AG ne zamandan beri sdf grubuna ait oldu anlamadım. Mf'yi kullanmasak bilmeyecez, civarın yarısı bunlarla dolu. Balya gibi ne pis işlerde kullananlar var, adamlar balta kürek girmedikleri kaldı, tık yok.

İyi araştırmakta fayda var. Vites sorunu yaşayanlar olabiliyor, büyük problem değil. Deve gibi büyütmemek lazım. Arkadaş yapacağı işleride yazmış. 48 ileri 48 geri vites gerektiren bir iş aralığı aranmıyor. Mazot yaptığı işe göre yakar. Şimdiki yakıt cimrisi sdf'lerle karıştırmayın tork bandını. Agrotron k'ları bilen bilir.

Deutz AG ne zamandan beri sdf grubuna ait oldu anlamadım. Mf'yi kullanmasak bilmeyecez, civarın yarısı bunlarla dolu. Balya gibi ne pis işlerde kullananlar var, adamlar balta kürek girmedikleri kaldı, tık yok.

İyi araştırmakta fayda var. Vites sorunu yaşayanlar olabiliyor, büyük problem değil. Deve gibi büyütmemek lazım. Arkadaş yapacağı işleride yazmış. 48 ileri 48 geri vites gerektiren bir iş aralığı aranmıyor. Mazot yaptığı işe göre yakar. Şimdiki yakıt cimrisi sdf'lerle karıştırmayın tork bandını. Agrotron k'ları bilen bilir.

Hemşerim 95 yılında same deuztu bünyesine katarak sdf adı altında toplandı.hemşerim hani kullanmışşın ya mfyi aynı tarlada 3085 e 32 litre mazot taktım 75 sameyle.diyeceksin ikiside sdf grubunun motoru nasıl oluyor.işte oradada motor şanzıman uyumu ne bileyim mühendislik fln ortaya çıkıyor.yakıtıyla meşhur deutz motorunu bi anda yeşil ördek konumuna çeviriyor motorla arkanın uyumsuzluğu

Dünya da kötü birşey varsa o da bol seçenekten dolayı kararsızlık. Simdi 3075 guzel traktör ama 80-90 bini 75 lik Same nin haketmediği yerde o rakamı hakedemez. 90 bine kadar phantom alacağıma 70 56 yi da ustune koyar 130 bine 5410, 5420 alırım. Sonra diyorum o kadar büyük traktörle benim isim yok, senede çalışacağı 1 buçuk ay bilemedin 2 ay.
70 56 yanına bir 70-66 alayım diyorum temiz kabinli denk gelmiyor, denk gelse hoop o da 90 bin 2000 model, değer mı? değmez.
Bu kadar şey içerisinde, kapalı kutu ulan bu, ne çıkacağı belli değil, sıfırına bile güvenmezken çıkıp ikinci ele o kadar parayı nasıl bağlayayım..
Gökten bedava traktör düşse de derdi ile uğraşmasak iyi olacaktı..

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
Hemşerim 95 yılında same deuztu bünyesine katarak sdf adı altında toplandı.hemşerim hani kullanmışşın ya mfyi aynı tarlada 3085 e 32 litre mazot taktım 75 sameyle.diyeceksin ikiside sdf grubunun motoru nasıl oluyor.işte oradada motor şanzıman uyumu ne bileyim mühendislik fln ortaya çıkıyor.yakıtıyla meşhur deutz motorunu bi anda yeşil ördek konumuna çeviriyor motorla arkanın uyumsuzluğu

Sdf ayrı bir grup, Deutz Ag (sadece motor üretiyor) ayrı. Sdf'nin ürettiği bir deutz motor yok.
Burada ben şöyle az yakar eder falan gibi bir iddiada bulunmadım. "Yakar" demişim zaten, bana yaptığı iş önemli. İyi fark atmış. Ben de 3085'le ağır tav'da 1,6 yaktı. Same olsa 1 litre yakardı heralde.
Kıyaslama yaptığınız motorlar arasında 100nm torka yakın bir fark var. Bu da mf'nin daha fazla yakıta ihtiyaç duyması demek. Adları deutz olsada ikisi aynı motor değil. Kendim için konuşuyorum, şartların zorlu olması sebebiyle az yakan motorla ben işimi yapamam, başta motor yapamaz.

Sdf ayrı bir grup, Deutz Ag (sadece motor üretiyor) ayrı. Sdf'nin ürettiği bir deutz motor yok.
Burada ben şöyle az yakar eder falan gibi bir iddiada bulunmadım. "Yakar" demişim zaten, bana yaptığı iş önemli. İyi fark atmış. Ben de 3085'le ağır tav'da 1,6 yaktı. Same olsa 1 litre yakardı heralde.
Kıyaslama yaptığınız motorlar arasında 100nm torka yakın bir fark var. Bu da mf'nin daha fazla yakıta ihtiyaç duyması demek. Adları deutz olsada ikisi aynı motor değil. Kendim için konuşuyorum, şartların zorlu olması sebebiyle az yakan motorla ben işimi yapamam, başta motor yapamaz.

Sonuçta aynı motorları kullanıyorlar mı.deuzt ag başlı başına bişey zaten ona lafımız yok.biz her işimizde az yakan traktörle yapıyoruz.kendi yaşında 10larca traktör eskitti buna 3000 seriside dahil.sen neresindensin eskişehirin

Yaklaşık 1-2 ay içerisinde almayi düşünüyoruz; 4×4,kabinli klimalı olmak şartıyla hangisini tercih etmeliyiz. Bu her 3 model traktör de bölgemizde kullanılan seriler değildir. Nh servisi dışında pek bir servis ulaşımımız da yok sayılır. Kendim 70 56 kullanıyorum, satmayı da düşünmüyorum. Alınacak traktör de 5 e 4 dikili bodur badem bahçesi, Arpa ekim biçimi, yonca işlerinde kullanılacak.
3.075 iyidir fakat parça sorunu yaşanmaya başlandı. Dolayısı ile 75c tercih etmenizi öneririm.

2006 model bi trakrörün 1850 saat olmasına imkan yok Hem düşününce neden 1850? Bunda bi iş var o traktör 3000 saatten aşağı değil

1900 saatte 1998 model 70 56 ım var son 3 senede toplam 300 saat çalıştı, bu yüzden mümkün aslında.

Screenshot_20181122-163329.png
Traktörün videosunu çekip gönderdi,abim Ankara dan. Tekrar tekrar izledim, o traktör 8 9 bin saatten aşağı değil. Adana da temiz bir 3075 var ona bakarken 4709 denk geldi,beygiri fazla olsa da niyetlenir gibiyim. Kısmet artık.

Ağır zeminde 4 ton ve üzeri traktör gerekiyor, 75 sınıfı hafif kalıyor.Toprak işlemede yükü motora verip daha fazla yakıt istiyor.Ara işlerde ise hafif traktörün yakıtı azdır.