mf 398 mi ford 7610 mu traktörler tekçeker

Ynt: mf 398 mi ford 7610 mu traktörler tekçeker

fordun güçlü oldugunu hep duydum bu sebeple ford dıyorum
ama 398 neden demedıgımı acıklıyayım bıgun bızım koyun deresıın ordan kum alıoduk bu 398 de ılaveler yokken 4-5 kepce kum koydular pek dık olmayan yerden cıkaramadı aynı sekılde bısım 265 cıkardı

slm arkadaşlar 7610 u inceleme şansım hiç olmadı ama 398i çok kullandım tarlada olsun yolda olsun çok güzel çekişi var fordtan geride kalacanı zannetmiyorum

Fordlar sağlam olur özellikle Difransiyelle beraber arka aksı incelediğimizde mümkün olduğunca parçayı az koymuşlar... yani koskoca aks 3 parçadan oluşuyor, difransiyel kovanı ve lastiklere uzanan 2 parça var...
bizim burda herkes MFlerin inişi olmayışından yakınıyor arazi eğimli yüklü oluncada aşırı sürüyor çoğu yerde freni dahi kullanamıyorsun, arkası çok hafif
Fordların ön hafif arka ağır olması lazım,
Masseylerde ise ön ağır arka hafif (398lerde)
bizim bi tarla var orda ikiside gitmez bence 398 çok patinaj çeker (ki bizim 285 kazayağında yürümedi o tarlada) Ford ise sürekli burnu kaldırdığı için devrilir...

fordu koşan bilir. ts 110 ve 7610 var bende. massey 398 ve 285 temizledik 1999 da kurban kestik arkaların dan . mokormik aldık 110 luktan aşa değil kolay bakımı var pratik. 105 lik ler çok ideal.