MF 5440-Erkunt Kudret 100 Karşılaştırmalı Teknik Özellik Tablosu

Ynt: MF 5440-Erkunt Kudret 100 Karşılaştırmalı Teknik Özellik Tablosu

Yeni tip Mf de Common rail yok zaten.
+ olarak görüş açısı
+dönüş açısı
+hidrolik %15 daha fazla hızlı.

İkiside güzel traktör.. :)

yani bu şartlar altında en mantıklısı gidip erkuntu almak hem sermayemiz yurtiçinde kalır (ülkemizi düşünüyorsak) hem bir sıkıntı olduğunda direk muhatabın ülke içinde elin gavuruyla uğraşmak zorunda kalmazsın.. bu mf yi ben fuarda görmüştümbiraz kabin içi malzeme kalitesi iyi okadar
Tokmakcı link=topic=55309.msg589519#msg589519 date=1336171179' Alıntı:
+ olarak görüş açısı
+dönüş açısı

Ali hidrolik % 15 daha hızlı derken erkunta göre mi yoksa bir önceki modeline göre mi hızlı. Hayır yani azami pompa debisi erkuntta daha fazla ..

Tokmakcı link=topic=55309.msg589519#msg589519 date=1336171179' Alıntı:
+ olarak görüş açısı
+dönüş açısı

tipik mf ci :D

ahmetornek link=topic=55309.msg589520#msg589520 date=1336172507' Alıntı:
yani bu şartlar altında en mantıklısı gidip erkuntu almak hem sermayemiz yurtiçinde kalır (ülkemizi düşünüyorsak) hem bir sıkıntı olduğunda direk muhatabın ülke içinde elin gavuruyla uğraşmak zorunda kalmazsın.. bu mf yi ben fuarda görmüştümbiraz kabin içi malzeme kalitesi iyi okadar Ali hidrolik % 15 daha hızlı derken erkunta göre mi yoksa bir önceki modeline göre mi hızlı. Hayır yani azami pompa debisi erkuntta daha fazla ..
abi diğer Common rail olan serisine göre. hidrolik daha hızlı.
rocky link=topic=55309.msg589521#msg589521 date=1336172623' Alıntı:
Kırmızı :D

Vay be Erkunt ne kadar hızlı yol alıyor öyle. İthal markalar ile karşılaştırılıyor. Tebrikler :)

bence erkunt ozellik olarak erkunt daha özellikli sadece mf de shutle var + sı guzel olan erkunttada tam sekromeçli vites çıktı yani shutle gibi olmaz ama yinede diger erkuntun + larınıda yabana atmamak gerek.

Cihan_özece link=topic=55309.msg589532#msg589532 date=1336198084' Alıntı:
Erkuntun tek eksiği elektronik shuttlenin olmamasi.onuda sabahtan aksama kadar dönerli pulluk ile sürüm yapandan başkası bilemez :D
:D bişi derdim ama olmaz be gül çiçeem.

Dün Levent (768 nickli ) abinin KIYMET 90 modelli traktörünü kullandım. Gayet hoşuma gitti. Özellik olarak bayağı dolu bir motor. Tercih meselesi isteyen istediğini alır. Kabin içi genişliği benim için en önemli konulardan birisi :D

doganbey1 link=topic=55309.msg589536#msg589536 date=1336198791' Alıntı:
:D bişi derdim ama olmaz be gül çiçeem.

Dün Levent (768 nickli ) abinin KIYMET 90 modelli traktörünü kullandım. Gayet hoşuma gitti. Özellik olarak bayağı dolu bir motor. Tercih meselesi isteyen istediğini alır. Kabin içi genişliği benim için en önemli konulardan birisi :D
Boğulma yapıyor mu abi ? O kadar ağır traktörün 110 luğunu almak güzel olur aslında :)

Valla kardeşim dün Levent abilerde kaldım. Gece boyu araştırdık. Erkunt 80.4-90-100-110 modelli traktörlerinin hepsine aynı motoru koymuş. ZF 557 şanzımana sahip. Bir tek pompa farkları var. 5000 ton traktörün ağırlığı var sürücü ile. Bana göre 5 ton fazla. Ama donanım olarak göz doldurdu bende Düğmesi var. Bastığında buçuğa giriyor. Frenleri havalı. Yalnız biraz zıplama yaptı yolda :D Oda radyal lastik olduğuna. Şahsen ben beğendim.

doganbey1 link=topic=55309.msg589539#msg589539 date=1336199055' Alıntı:
Valla kardeşim dün Levent abilerde kaldım. Gece boyu araştırdık. Erkunt 80.4-90-100-110 modelli traktörlerinin hepsine aynı motoru koymuş. ZF 557 şanzımana sahip. Bir tek pompa farkları var. 5000 ton traktörün ağırlığı var sürücü ile. Bana göre 5 ton fazla. Ama donanım olarak göz doldurdu bende Düğmesi var. Bastığında buçuğa giriyor. Frenleri havalı. Yalnız biraz zıplama yaptı yolda :D Oda radyal lastik olduğuna. Şahsen ben beğendim.
hayret nasıl çalıştı o beyninde kubotadan başka traktörü beğenebildin :D

kardeşim paylaşım için teşekkürler.
güzel bir paylaşım olmuş terli üretim traktörlerimiz avrupayla yarışır duruma gelebilmişler ne mutlu bizlere.
ancak ben daha erkuntun 90 lığından yukarısını piyasada göremedim gören arkadaşlar var mı aceba.
tekrar teşekkürler

karşılaştırmaya en önemli konuyu eklememişsin fiyat avantajı... aradaki farklara göre fiyat karşılaştırması ve araştırması da yapsan tam olacaktı.. motor kısmı zaten tamamen aynı.. genel olarak sadece şanzımanda ciddi farklılıklar var onuda şöyle açıklayabiliriz erkuntta ki en büyük eksiklik bu güçteki bi traktöre shutle konmaması.. bence yarı yarı otomatik şanzıman olmasada olur ama shutle gerekliydi sonucta arada ciddi fiyat farkı var... sonucta aynı motor kullanılıyor dökümü erkuntun daha iyi olacaktır şanzımanı da dünya markası zf.. mf ile aralarında göze çarpan sadece yarı otomatik shutle lı şanzıman onuda aradaki fiyat farkına bakınca çifçiye çok pahalıya geldigini görmekteyiz.. benim için en önemli kriter verdigimiz paraya değecek olması alacagımız traktörün.. mf nin fiyatını bilmiyorum net ama aşağı yukarı erkuntla arasında 30bin tl fyat farkı oynar en az...

dogancan erkuntların frenleri havalı değil yaglı.. frene basınca çıkan ses havalı römork freninin bulunmasından dolayı koplösörün römork takılı olmadıgı için fren pedalına basınca hava tankında ki basınclı havayı boşa salmasından dolayı çıkıyor kamyon gibi..