Mf 5455 Geç çalışma problemi

Arkadaşlar öncelikle selamlar.

5455 sabahları zor çalışıyor sebebi ne olabilir ben enjektorden şüphelendim ama usta enjektorden olsa stop edince çalışmaz diyor ben sadece sabahları soğuk havalarda yaşıyorum bu problemi. Kızdırma bujisi varsa o bozuktur diye düşünüyorum başına gelen var mı?

dizel motorlar ısı ve basınç ile patlama yaparak çalıştığı için sabahleyin o soğuk havada zor çalışması normal traktörü açıkta bırakmayın varsa garaj garajda dursun garajın içinde zor çalışıyorsa eğer kızdırma bujisi otomatik ise kontağı kapatıp açın bekleyin 1-2 sefer yapın sonra basın marşa çalışır

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
Marş motorunun kömürleri toz yapar ve marş ağır çevirir, marş motorunun sarımı kalın telse ağır çevirir, akü performansı zayıf gelebilir, ikinci aküyle paralel bağlayarak destek gerekir.
Saç kurutma makinesiyle hava bölümüne sıcak hava tutulabilir, hava filtreleri aşırı tozluysa geç çalışabilir.Fareler egzozun içine yuva yapabilir.

Geçmiş olsun , Cihaza bağladınız mi traktörü ? Normal bi durum gibi değil. Enjektorler de olabilir bence. Katkılı euro dizel den başka kullanma, sezon hareketlenmeden pesini bırakma ilerlerse daha fazla sorun çıkarabilir

• Beğen
Geçmiş olsun , Cihaza bağladınız mi traktörü ? Normal bi durum gibi değil. Enjektorler de olabilir bence. Katkılı euro dizel den başka kullanma, sezon hareketlenmeden pesini bırakma ilerlerse daha fazla sorun çıkarabilir

Yakıtı shell hariç hiç bir firma koymuyorum. Filtreler yeni değişti herhangi bir cihaza bağlanmadı ama ustayı alıp baktiracagim artık

Büyük ihtimalle enjektörlerden ben de 5455 kullanıyorum enjektörleri çok hassas söktürüp bi ayar yaptırmanıZı tavsiye ederim

Enjektörlerin tamiri olmuyor diye biliyorum 55 te. Çok memnunum traktörden masrafı da önemli değil yaptırırız ama sorunun kaynağını bulamıyorum. Soğuk havalarda ilk çalıştırmada olunca aklıma kızdırma sorunu geliyor.Sezon da açılıyor aslında bir an önce hallettirmeliyim

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kızdırma falan değil gibi. Bende çok defa cold start yaparım kışın ama daha hiç ikiletmedi. Cihaza bağlanırsa sorun belli olur. Shell den alıyorsunuz mazotu ama normal Euro dizel mi alıyorsunuz yoksa katkılı Euro dizel mi alıyorsunuz ? Enjektorler kurum yapmış olabilir olmazsa enjektör temizleme katkılarından bi denerdiniz.

• Beğen
Arkadaşlar öncelikle selamlar.

5455 sabahları zor çalışıyor sebebi ne olabilir ben enjektorden şüphelendim ama usta enjektorden olsa stop edince çalışmaz diyor ben sadece sabahları soğuk havalarda yaşıyorum bu problemi. Kızdırma bujisi varsa o bozuktur diye düşünüyorum başına gelen var mı?

Hocam aküye takviye yaparak bir deneyin. Geçen sene sıfır aldığımız akü ile daha bu sene ilk defa biz de sorun yaşadık. Senelerdir kış soğuk dinlemeden tek marşta alan traktör bu sene 0 akü ile çalışmadı. Arabadan takviye yaptık tek marşta çalıştı. Yani akünün yeniliğine aldanmadan bir deneyin derim.

• Beğen
Hocam aküye takviye yaparak bir deneyin. Geçen sene sıfır aldığımız akü ile daha bu sene ilk defa biz de sorun yaşadık. Senelerdir kış soğuk dinlemeden tek marşta alan traktör bu sene 0 akü ile çalışmadı. Arabadan takviye yaptık tek marşta çalıştı. Yani akünün yeniliğine aldanmadan bir deneyin derim.

Teşekkür ederim deneyeceğim belki de ondandır

• Beğen
Tepkiler: davinci
Kızdırma falan değil gibi. Bende çok defa cold start yaparım kışın ama daha hiç ikiletmedi. Cihaza bağlanırsa sorun belli olur. Shell den alıyorsunuz mazotu ama normal Euro dizel mi alıyorsunuz yoksa katkılı Euro dizel mi alıyorsunuz ? Enjektorler kurum yapmış olabilir olmazsa enjektör temizleme katkılarından bi denerdiniz.

Shell V-power kullanıyorum hocam istisnasız her zaman. Ustayı alıp götürüp bir baktiracagim artık.