MF mi Deutz mu?

S.a arkadaşlar mf5430 mu deutz 5090g mi.Parça ve Servis bakımından hangisi iyidir teknik özellik,yakıt olarak hangisi uygundur sağlamlık açısından hangisi daha iyi hangisi tercih edilmelidir.t

MF 5430 daha çok yakmasına rağmen bence Deutz' dan çok daha önde? Tabi fiyatlar da önemli?
İkisinin fiyatları nedir, paylaşır mısınız?

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Konfor kalite sağlamlık yakıtta ekonomiklik ( mf de olmayan) diyorsan deutz fahr . servis sıkıntısını hallettiler parça sorunu yaşarsın büyük sıkıntıların olursa illaki G serisinin yarı mekanik oluşundan dolayı bence mf den daha uzun ömürlü nedense mf ve newholland servisinin önü traktörle dolu ya satışları yüksek ya da sıkıntıları çok

Bu iki makinadan birini alacakmısın yoksa sadece sordun mu

Alıcağım araştırma yapıyorum hem tarla hemde balya işi yapıcağım 450 dekar senelik tarla ekiyorum araştırdım case 95c,mf5430,deutz 5090g araştır dediler benim aklımada deutz mf yattı parça servis kullananlar tarafından bilgi alım dedim

Alıcağım araştırma yapıyorum hem tarla hemde balya işi yapıcağım 450 dekar senelik tarla ekiyorum araştırdım case 95c,mf5430,deutz 5090g araştır dediler benim aklımada deutz mf yattı parça servis kullananlar tarafından bilgi alım dedim
Farmall c derim.hem pratik teknolojik az yakıtlı yedek parçada Case-nh ve mf de problem yaşamazsın.crd ve düşük hacimli motoru sayesinde ara işte dahi fazla yakıtı yok 640 ile aynı yakıyor 85c.mf ve deutz asla kötü motor değil mf 5400 ara işe gelmez.Tarladan çıkartmayacaksan mf al.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci4
Farmall c derim.hem pratik teknolojik az yakıtlı yedek parçada Case-nh ve mf de problem yaşamazsın.crd ve düşük hacimli motoru sayesinde ara işte dahi fazla yakıtı yok 640 ile aynı yakıyor 85c.mf ve deutz asla kötü motor değil mf 5400 ara işe gelmez.Tarladan çıkartmayacaksan mf al.

Farmallın 5400den teknolojik olduğunu söylemek fanatiklikten başka bir şey olmaz.
5400 neden ara işine gelmez orasını anlamadım.

Farmallın 5400den teknolojik olduğunu söylemek fanatiklikten başka bir şey olmaz.
5400 neden ara işine gelmez orasını anlamadım.
Motor sadece şanzımandan ibaret değil.
Teknolojik Fazlalıkları crd motor.eko şanzıman.ön aks diferansiyel kilidi.
5400 ara işine gelmez derken hafif işde yolda gübre saçma ilaçlama gibi şeylerde farmall c ye göre fazla yakar.Kısaca farmall c çok yönlü haifif işe de ağır işe de gelir.sadece tarlada kullanmaya motor alsam bende mf 5400 alırım ama gezmeli işlerin çoksa farmall c daha uygun.Pratik motor.3 ton gübre sarılı römorkla 4.vites gaz vermeden kalkıyor.Farmall c nin tek eksiği kısa oluşundan şahlanma çabuk oluyor öne 250 kiloluk tampon vs olsa zil olur.

Shutle olsa kesinlikle deutz derim.Hem yakıt olarak mfden az yakar.Motor ömrü daha uzun,mfnin dyna şanzımanı çok çok övülsede tarlada kullanabileceği vites sayısı mxax 6 dır. Ama 40+40 vitesli deutzda mfnin vites sayısı kadar tarla vitesi kullanılır.Tabiki herşey tercih meselesi zevkler ve renkler tartışılmaz

• Beğen
Tepkiler: srtys ve FENOMEN