MF'nin Deutz motorlusu mu iyi,Perkins motorlusu mu?

MF'nin Deutz motorlusu mu iyi,Perkins motorlusu mu?

• Kullanılan toplam oy
    23
: MF'nin Deutz motorlusu mu iyi,Perkins motorlusu mu?

Ben 285 kullanıcısıyım,gerçekten çok sağlam bir motor.Zaten bir motoru alıp da hemen bu iyi şu kötü diyemezsin,bir süre kullanmalı ki sonra anlaşılsın.Kaldı ki ben hiç uzun süre kullanmadım bilemem.Ama şöyle bir yorum getirebilirim,eniştemde deutz agrotron vardı.Epeyce kullandı,ayrıca başka örnekler de var sorun yaşamadılar.Zaten Mfyle deutz arasında stratejik ortaklık olduğu için yeni mflerde deutz motor var.
Bu kadar lafran sonra sonuç,bilmiyorum...

ÜÇPIN@RLI KORAY link=topic=2491.msg25429#msg25429 date=1207662395' Alıntı:
YA BUNLARI BEN DEMİYORUM ÇAĞRI ÇİFTÇİ DİYOR KULLANAN BİLİYOR. BEN PERKİNS KULLANIRIM PERKİNS BİLİRİM.
o zaman eyvallah diyeceğim birşey yok ama ben kullanmadan birşey diyemem.

deutz , alman malı , perkins ,ingiliz malı diye biliyorum . sıcak iklim şartlarında denemekte yarar var diye düşünüyorum...

atilla link=topic=2491.msg25748#msg25748 date=1207755895' Alıntı:
deutz , alman malı , perkins ,ingiliz malı diye biliyorum . sıcak iklim şartlarında denemekte yarar var diye düşünüyorum...
kardeş eğer harareti düşünüyorsan deutzlarda çok az ama perkinslerde biraz daha fazla( 2001 modeller için söylüyorum yeni perkinsler hakkında bir bilgim yok)

Ynt: MF'nin Deutz motorlusu mu iyi,Perkins motorlusu mu?

deutz un yakıtı daha fazla perkins iyi dodge kamyonda bile var iyi olmasa koyarlarımı ama hararet işi deutz susuz(hava soğutmalıysa )hararet olmaz perkinste pek hararet derdi yok

deutz motoru güzel ama türkiyede o motorun ayarlarını yapa bilecek iki kişi var o yüzden bazı arkadaşlarımız cok yakıyor diye bilir ama perkinste fena motor degil birtek yag yakıyor başka birşeyi yok ama banakalırsa ben deutz derim neden derseniz bütün dünya devlerine motor yapıyor kötü olsa neden kullansınlar diye düşünüyorum

yanigli link=topic=2491.msg39190#msg39190 date=1211826504' Alıntı:
bende Deutuz motorlu Otkar magirıs var valla ben yolda dersen duetuz ama deutuz toza gelemez bu 1 2 fazla zorlamaya gelmez 10 kullanıcısıyım deutuzun

zorlama ile ilgili hiç bir şekilde problem olmaz zaten magırusun üstündeki motorla cok farklı motor var masseyin üstünde kullanılan motor 2012 serisi
ya hiçbir şekilde problem olmaz o yöndn şüpniz olmasın

yanigli link=topic=2491.msg39190#msg39190 date=1211826504' Alıntı:
bende Deutuz motorlu Otkar magirıs var valla ben yolda dersen duetuz ama deutuz toza gelemez bu 1 2 fazla zorlamaya gelmez 10 kullanıcısıyım deutuzun
deutz çok kaliteli sağlam yaw bizde 94 magirus vardı anahtar vurulmadı bide magirusun eski modelleri 95 ve aşağısı falan olanların motoru almanyada üretilip burda monte ediliyormuş bu yüzden almanlar sağlam fakat o sultan 145s ler olsun çok sorun çıkarıyomuş.