Michelangelo buğday

Arkadaşlar merhaba bu sene arazideki tüm buğdaylar şiddetli sarı pas oldu sadece bir kaç çeşit olmadı michelangelo buğday eken bir köylümüzün hiç bir buğdayı pas olmadı ayrıca çok güzel buğdayları var michelangelo da kıraç ta 400 kg üstü verim bekliyor.
Michelangelo buğday eken forum üyelerinden kıraç ta eken varsa bilgi verebilir misiniz. Kurakta ve çok soğuk kış şartlarında nasıl verim

Arkadaşlar merhaba bu sene arazideki tüm buğdaylar şiddetli sarı pas oldu sadece bir kaç çeşit olmadı michelangelo buğday eken bir köylümüzün hiç bir buğdayı pas olmadı ayrıca çok güzel buğdayları var michelangelo da kıraç ta 400 kg üstü verim bekliyor.
Michelangelo buğday eken forum üyelerinden kıraç ta eken varsa bilgi verebilir misiniz. Kurakta ve çok soğuk kış şartlarında nasıl verim
Merhaba Eskisehir Kaymaz da ektim ben reis,yunus,kate,sari mustafa,iveta,sari mustafacesitlerini ektim en yogun pas reis ve katede oldu iveta hafif yunus hafif sari mustafa hic yok michalango hafif pas yapti hepsi kirac suan en huzel verimi michalango yapacak görünüyor bölgemde yogun pas var ilaclama yaptim reis de pasi durdurdu kateye etki etmedi

Michelangelo yu bende denemek istiyorum. Seyitgazi tarafında bizde 3-4 senedir rumeli ekiyoruz, gözlemlediğim kadarıyla bu pas septoria sürecini en hasarsız bizim rumeliler atlattı gibi. 2 parça orman kenarında yerimiz biraz sararır gibi oldular son 5-6 gündür yağışlar kesilip sıcaklık artınca oralarda da hastalık belirtileri azalmış. Rumeli tavsiye ederim, hem fiyatta hem verimde güzel.

Bizim köyde michelangelo ve Rumeli dışındaki tüm buğdaylar şiddetli sarı pas oldu hatta başaklar da bile sarı pas başladı. Ayrıca rekor verim olacak Rumeli ve michelangelo buğdaylarda pasa yakalanmadığı için çok güzel geliştiler. Benim endişem kurak yılda ne yapacak michelangelo onun için tereddüt ediyorum bizde 20 yılda bir bu kadar çok yağmur yağar mesela geçen sene Nisan mayıs ta hiç yağmur yağmadı çok kuraktı.

Ustam nasıl oldu verim. Eskişehirden yazıyorum Alpu Ağaçhisar köyü kıraç ekim yapıyoruz.

Anız arkasına veya nadas üstüne erken ekilenler septoryadan yakayı sıyıramadı.
Bu sene geç ekilenler net olarak daha verimli.
Geçen yıl verim ortalamam 550kg idi, bu sene yine 550 kg oldu.yıla göre daha yüksek olmalıydı ancak yerlerin %35i erken ekim, buralar ortalamayı diplere çekti.erken ekilenler olmasa diğerlerinde ortalama verim 650-700kg civarı olacaktı.
Bu sene ekimin 20-25inden evvel ekim yapmam
Tohumum ahmetağa'ydı
2 parça Kate vardı, pastan tamamen sindi.
Yapılan araştırmalar kılçıklı ve bodur cinslerin verim potansiyelinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Son düzenleme:
Ustam nasıl oldu verim. Eskişehirden yazıyorum Alpu Ağaçhisar köyü kıraç ekim yapıyoruz.
Bizim sönmez buğdaylar şiddetli pas oldu ilaç yaptık verimler kıraç ta 350 400 kg oldu pas ilacı yapmayanlar 250 280 kg civarı aldı michelangelo ekenler pas olmadı onların da verimler sönmez ile aynı oldu 350 400 kg. Bizde en iyi verimi Rumeli buğday verdi kıraç ta 400 450 kg verim oldu

• Beğen
Tepkiler: Endaz
Bizim sönmez buğdaylar şiddetli pas oldu ilaç yaptık verimler kıraç ta 350 400 kg oldu pas ilacı yapmayanlar 250 280 kg civarı aldı michelangelo ekenler pas olmadı onların da verimler sönmez ile aynı oldu 350 400 kg. Bizde en iyi verimi Rumeli buğday verdi kıraç ta 400 450 kg verim oldu
Eyvallah usta. Bizim köyde de en iyi verim Ekiz ve Halis oldu bu sene. Bereketli olsun

kıraç tarlada rumeli,michelangelo,esperia,lucilla,cömert buğdaylarını denedim içlerinde ilk başaklanan michelangelo oldu, rumeli ve michelangelo dışında diğer çeşitler pasa yakalandı, Michelangelodan 550kg rumeliden 450kg aldım diğer çeşitler pas olduğu için çok düşük kaldı Borsaya satışından sonrada fiyatını buraya yazıcam.

• Beğen
Tepkiler: 35likfergusoncu