Milletin efendisi köylü abi ve kardeşlerim

Bu yazı başlığının fiile dönüştüğünü görmeyi çok isterdim ama ümidim pek kalmadı inanın. Ne ülke tarımı hakettiği yerde nede çitçi hakettiği konumda ümit azalsa da hayat devam ediyor dolayısıyla mücadeleye devam.gelelim konuya çorum da 900 rakımlı bir bölgede tarım yapıyorum çeşitli ürünler yetiştiriyorum bunlardan biride arpa ama kafama göre bir arpa çeşitli bulamıyorum tarm 92 aydan hanım gibi çeşitler ektim ama çok hoşuma gitmedi bundan 7veya 8 yıl evvel 6 sıralı fransız epona ekmiştim mükemmel bir görüntü ve gelişim vardı ancak 50 dekardan 1kg nasip olmadı ağır bir tolu yağışı neticesinde hasat edemedik bir dahada o tohumu bulamadım biçimin yaklaştığı şu günlerde allah cc herkese kazasız belasız harman nasip etsin .dostlar ektiğiniz arpaların durumu görerek veya geçen seneki deneyimlerinizden bana önereceğiniz bir arpa çeşiti varmıdır paylaşırsanız çok sevinir ve memnun olurum herkese en içten saygı ve sevgilerimle iyi günler

İlgin için teşekkür ederim yağış orta halli düşüyor bölgeye kurbağa dayanıklılığı nasıl aceba
Bizim bölgemiz çok kurak ve havası nemsiz olduğu için haliyle her arpa gibi su istiyor. Kurak için nemli ve yağışlı bölgelerde ekilebilir diye düşünüyorum.

Fotoğrafı sulama sonu çektim. 1000kg ve üstü verim bekliyorum.
20200602_190256.jpg

Allah cc emeklerini zayi etmesin kardeşim hayırlı hasat et inşallah tohumun gençmi tohumluk olacak gibiyse yardımcı olurmusunuz
Amin cümlemize

Bu sene tohumumuzun 4.sezonu. İçinde çok az(%1 civarı) çavdar ve 2 sıralı arpa var. Eğer zirai ilaç, gübre, tohum bayilerinizden temin edemezseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İlla Ramata olmak zorunda değil. Çavres 1-2 tık düşük verim verir.

Bu seneye kadar Novadsadski, Çavres, Ramata yetiştirmiş biri olarak Ramata öneririm. 6 sıralı bir tohum. Mükemmel bir bakımda 1200kg verim görmek mümkün. Eğer bulamazsaniz Çavres öneririm.
Bizim bölgemiz çok kurak ve havası nemsiz olduğu için haliyle her arpa gibi su istiyor. Kurak için nemli ve yağışlı bölgelerde ekilebilir diye düşünüyorum.

Fotoğrafı sulama sonu çektim. 1000kg ve üstü verim bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 50182
1000 metre kare üzerinden mi bu beklentiniz akif bey ?

Fotoğrafı sulama sonu çektim. 1000kg ve üstü verim bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 50182
Maaşallah Akif Bey. Bizimde arpalar bu yıl çok güzeldi ki 7 gün yağmur yağdı daha da 7 gün yağışlı gösteriyor. Aşırı derecede kökboğazı var. Yazlık ve kökboğazına dayanıklı tohum gerekli.

Bu yazı başlığının fiile dönüştüğünü görmeyi çok isterdim ama ümidim pek kalmadı inanın. Ne ülke tarımı hakettiği yerde nede çitçi hakettiği konumda ümit azalsa da hayat devam ediyor dolayısıyla mücadeleye devam.gelelim konuya çorum da 900 rakımlı bir bölgede tarım yapıyorum çeşitli ürünler yetiştiriyorum bunlardan biride arpa ama kafama göre bir arpa çeşitli bulamıyorum tarm 92 aydan hanım gibi çeşitler ektim ama çok hoşuma gitmedi bundan 7veya 8 yıl evvel 6 sıralı fransız epona ekmiştim mükemmel bir görüntü ve gelişim vardı ancak 50 dekardan 1kg nasip olmadı ağır bir tolu yağışı neticesinde hasat edemedik bir dahada o tohumu bulamadım biçimin yaklaştığı şu günlerde allah cc herkese kazasız belasız harman nasip etsin .dostlar ektiğiniz arpaların durumu görerek veya geçen seneki deneyimlerinizden bana önereceğiniz bir arpa çeşiti varmıdır paylaşırsanız çok sevinir ve memnun olurum herkese en içten saygı ve sevgilerimle iyi günler
Tarlanız kıraç ya da yarı taban ise Burakbey iki sıralı arpayı denemenizi öneririm.. bir iki suyu da götürür.. oldukça yüksek tane ve sap verimine sahip.. İç Anadolu koşullarında ıslah edilip tescil edildi.. Deneyin pişman olmazsınız..