Milli emlak Bos arazi kiralama

YARDIM LUTFEN

Bulundugum yerde maliye bakanligina ait 35 donum arsa var , mera arasinda kaldigi icin hic hic ekilmedi
Burda bilgi sahibi olan abilerimden yardim istiyorum milliemlaktan kiralamak icin dilekce versem ne zamn olacagi belli degil birde benden once verildimi dilekce verilmedimi bilmiyorum
Sorum su ben burayi eksem sikayet edilsem isgal parasini odesem sureci hizlandirmis olurmuyum
Ilk ben ekmis olsam isgal cezasi yedim diye bana verirlermi bilgi sahibi abilerimi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ylcnkayaa
YARDIM LUTFEN

Bulundugum yerde maliye bakanligina ait 35 donum arsa var , mera arasinda kaldigi icin hic hic ekilmedi
Burda bilgi sahibi olan abilerimden yardim istiyorum milliemlaktan kiralamak icin dilekce versem ne zamn olacagi belli degil birde benden once verildimi dilekce verilmedimi bilmiyorum
Sorum su ben burayi eksem sikayet edilsem isgal parasini odesem sureci hizlandirmis olurmuyum
Ilk ben ekmis olsam isgal cezasi yedim diye bana verirlermi bilgi sahibi abilerimi bekliyorum
Sen orayi kimseye sormadan ektin coban soktu koyunu ne yapacaksin ?

Bizim burada birisi ekmişti, şikayet etmişler normalde ceza alması gerekirken işgal parası ödeyip kurtulmuştu sanırım. Ama kaymakamlık filan mevzularıda vardı o tarla içinde tam olarak ayrıntılarını bilmiyorum

Ekildiginde kimse hayvan koymaz kucuk bas yok buyuk var

Mal mudurlugunden ogrendigim ek ektigin gibi milliemlak a dilekce ver isgal parasi gelir sikayetten dedi ben olsam ekerim diyerek cesaretlendi o yuzden sorduum 27 donum kiraladigimiz yere 1500 lira oduyoruz kirasi

kira dilekçesi verirsen 1 yıl sonra ihaleye çıkar. ihaleye herkes katılır. izinsiz ekersen şikayet veya kendin dilekçe verirsen ecrimisil ücreti çıkar. kiradan ucuza gelir. her sene ekersen ecrimisil ödemesin yap. yönetmelik çıktığı zaman süre verirler . örnek 5 yıl veya 10 yıl ecrimisl ödeyenler satın alabilir diye çıkar. o zaman belirledikleri fiyattan satın alırsın. başkası alamaz. fiyata itiraz hakkı yok.

• Beğen
Tepkiler: emre06cbk
YARDIM LUTFEN

Milli emlak giderek ada / pafta nuraması ile kiralamak istiyorum diye dilekçe ver. ihale usulu kiralama suretiyle kiralayabilirsin. kiralık süresi 5 yıl oluyor. lakin ihale süresi uzun olduğu oluyor. (tarım bak, dsi , vb. kurumlardan yazı isteniyor. kiralanabilir mi diye). bu süreçte eker isen ecri misil gelir yada kiralanmış ise emeklerin boşa gidebilir. iyi günler dilerim..

kira dilekçesi verirsen 1 yıl sonra ihaleye çıkar. ihaleye herkes katılır. izinsiz ekersen şikayet veya kendin dilekçe verirsen ecrimisil ücreti çıkar. kiradan ucuza gelir. her sene ekersen ecrimisil ödemesin yap. yönetmelik çıktığı zaman süre verirler . örnek 5 yıl veya 10 yıl ecrimisl ödeyenler satın alabilir diye çıkar. o zaman belirledikleri fiyattan satın alırsın. başkası alamaz. fiyata itiraz hakkı yok.
yeni sürdügümüz bir yer var dilekçesini verdik ecrimisil yazarlarmı yazarlarsa ne zxaman olur ve tahlıye olurmu tarım arazisi yani tarım arazisi sekline getirdik

yeni sürdügümüz bir yer var dilekçesini verdik ecrimisil yazarlarmı yazarlarsa ne zxaman olur ve tahlıye olurmu tarım arazisi yani tarım arazisi sekline getirdik

kiramı, ecrimisilmi dilekçesi verdiniz.
kira vermiş iseniz yaklaşık 6-10 ay içerisinde kira ihalesine çıkar. ecrimisil de yaklaşık 8 ay sonra çıkar.

• Beğen
Tepkiler: unotech