Mısır yetiştirmek

Mısır için ot ilacı tavsiyesi:
ÇIKIŞ ÖNCESİ; Bayer adengo (isoxaflutole), Merlin flexx, Stomp extra (%45 pendimethalin) veya muadilleri, Armaza S Gold (Metolochlor) veya benzerleri..... Geniş yapraklı yabancı otlarda Merlin ve adengo etkilidir dar yapraklı yabancı otlarda (ayrık, darican, tilki kuyruğu, çimensi otlar ve yabani yulaf)........
ÇIKIŞ SONRASI:
Geniş yapraklı otlarda Mustang veya muadilleri, Amin grupları ve ester grupları (tavsiye edilmez), dar yapraklı otlarda cossason 40 (nicosulfuron) veya muadilleri

Ayrıkta hangi ilacı tavsiye edersiniz fiyatı nedir

4 haziranda ektik tohum 700 fao polen marka sıra arası 70 cm sıra üzeri 14.8 cm alt taban gübresi 36 kg 12-24-13(s14) yabancı ot ilacı spectrum çıkış öncesi 5'nci yaprakta bioglobal yaprak gübresi 7'ci yaprakta 42 kg 26 can üst gubresi ara çapa ıle verildi.
8'ncı yaprakta bioglobal zengin içerik yaprak gübresi vt10 dan sonra dekara
5 kg magnezyum sülfat yağmurlama ile verildi ondan sonra yağmurlama ile 20 kg üre verildi. Kaç defa sulandı hatirlamıyorum ama sulama düzeni sıcaklıktan dolayı önemli sulamasını bizzat kendim yaptım olması gerektiği kadar suladım ama sunuç hüsran rastık ve fusarium lanet olsun polen firmasına
Firma genel müdürü geldiğinde dekalb ekenlere cowboy lar coni diyordu bayram bey coniler çiftçilerin sene sonunda söz verdikleri borçlarını ödemelerine vesile oluyorlar .

Tekrar içim yana yana söylüyorum polen tohumu ekmek hayat boyu pişmanlıktır.
Ne zaman ektiniz ne kadar gübre ve kaç su verdiniz

4 haziranda ektik tohum 700 fao polen marka sıra arası 70 cm sıra üzeri 14.8 cm alt taban gübresi 36 kg 12-24-13(s14) yabancı ot ilacı spectrum çıkış öncesi 5'nci yaprakta bioglobal yaprak gübresi 7'ci yaprakta 42 kg 26 can üst gubresi ara çapa ıle verildi.
5 kg magnezyum sülfat yağmurlama ile verildi ondan sonra yağmurlama ile 20 kg üre verildi. Kaç defa sulandı hatirlamıyorum ama sulama düzeni sıcaklıktan dolayı önemli sulamasını bizzat kendim yaptım olması gerektiği kadar suladım ama sunuç hüsran rastık ve fusarium lanet olsun polen firmasına
Firma genel müdürü geldiğinde dekalb ekenlere cowboy lar coni diyordu bayram bey coniler çiftçilerin sene sonunda söz verdikleri borçlarını ödemelerine vesile oluyorlar .

Aslında iyi zamanda ekmişsiniz ve iyi bakımda yapmışsınız da nasip artık bazı sıkıntılardan dolayı ben 1 ağustosta ektim 1. Resimdeki pıoneer 600 fao yaklaşık 6-7 dönüm kadar 2. Resimdeki dekalp 5364 500 fao taban atmadım 50 kg üre attım biçim zamanı çoktan geçti hava koşullarından dolayı daha biçilmedi.

1 20181225_152101.jpg20181225_152236.jpg

Bu sene mısır tohumu seçimleri hangisinden yana kullandınız fiyatlar nasıl dı

Dekalp 5741 - 6050
Pioner 0937
Performer
Tuscany aldık bide performer ın yerine çıkmış perfo kalkcakmış seneye büyük ihtimalle bu daha üstü imiş deneme amaçlı aldık
Fiyatlar başlarda yüksek olmasına rağmen baya indirim yaptılar performer lar 295 e peşin
Öbürküleri 440 civarı aldık
Tarlanın birine hepsinden ekicem deneme amaçlı öbür yerlere toprak yapısına göre dağıtırım

Dekalp 5741 - 6050
Pioner 0937
Performer
Tuscany aldık bide performer ın yerine çıkmış perfo kalkcakmış seneye büyük ihtimalle bu daha üstü imiş deneme amaçlı aldık
Fiyatlar başlarda yüksek olmasına rağmen baya indirim yaptılar performer lar 295 e peşin
Öbürküleri 440 civarı aldık
Tarlanın birine hepsinden ekicem deneme amaçlı öbür yerlere toprak yapısına göre dağıtırım
Bereketli olsun kardeşim tuscany yanılmıyorsam 600 FAO grubu geçen sene bir amca ekmişti ve aynı tarlayı ikiye bölüp diğer tarafa dekalp 6664 ekmişti dekalb in 650 fao daha geççi yüksek verimli olmasına rağmen tuscany 80 kg daha fazla verim yaptı. Seçtiğiniz çeşitler le aynı FAO da olan May capuzi yide değerlendirmeniz faydanız erkenci bir çeşit ve geçen sene bölge ortalamasını 200 kg fark attı bizde