Mok böceği Zetor 90 isbasında:)

Ynt: Mok böceği Zetor 90 isbasında:)

Başkan kolay gelsin....
Bugün saygılı römork gördüm 10 ton çift dingil..
kalın teker ön dingil tam römorkun ortasında..
ilaveli herhalde tabandan üste 2 metre yükseklik..
deutz agrofarm 410 ' un çeki demirini kırmış..
adamda satıyor.. 10 bin verdim vermedi..
bi ara resim atarım..

64 servisi bekliyo hasta paylascam:)

------

Yusuf zetor dahil piyasadaki tüm marka model motorların uzun ceki demiri.. 10 ton üzeri tandemle zor dayanır dayanmaz.. 15 tondan sonra motorda çekiyorsa o hızla hiç dayanmaz.. z etorda başımıza geldi.. Allah dan yine kırılması da eğdi.. ama belliydi.. şükür sakatlık olmadı..

Hatırlarsan geçen sene fuarda deutzu incelerken tandemle dayanmaz demiştim..

Benim yaptırdığım cekiyi gördün.. 20 tonu astigimiz oldu:)

Bizim romork duraydi 10 değil sana 9 a da verirdik..

Umut abi kolay gelsin ... Bursaya az kaldı gelecen inşallah... Yeni canavarlar orada olacak.. Sivasa gidenden haber varmı neymiş durumu...bişey daha bende samenin uzun çekisini takacaktım ssorun yaratır mı benim tandem de max 15 ton atıyorm ben ortalama 10 12 arası geliyor ...

Osman bursa ya gelmek ıstiyorum ama işler çok yoğun.. burda gübre sezonu.. bi köye girdiği hemen cikamiyoz.. nasip diyelim..

Sivasa giden gelmiyo su an elinde 5 zetor var.. rekorlar kitabına başvurmak uzre:)

Ceki konusunda tek kelime ile sorun olur. En azından motoru daha fazla silkeler. En sağlam asansör ceki.. illa uzun olacaksa 500 tl civarı yaptırdık.. 20 tonu astigimiz oldu azıcık eseneyip eğilmedi bile.. yüksek hizlar dahil..

Piyasadaki uzun çeki demirleri zetor dahil.. ağır tandem düşünülerek yapılmamış.. 15 ton hızla bi kaside çukura denk geldi mi olur 25 ton Allah korusun riske girme.. yada hep çok yavaş kullanan..

Son bi çare hep yavaş giderim dersen.. uzun çeki demirinde pay varsa ki vardır.. en azından 5 cm kadar geriden delip bi parça kısaltmak mümkün.. böyle yaptığım halde yine eğdim ben.. ama 17 metreküp gübre dolu romorkla birkaç gün son gaz çalıştım is yoğunluğundan..

Hata ettik bile bile lades dedik belliydi.. 500 tl ver kafan rahat olsun 0sman vesselam:)

Yaklasik 20 cm x 20 cm tam sase.. zetorda istesende yarim olmaz. Cunku orta vida yeri yok:)

Özkan makine sakarya özel yaptı. Zetora yaptiklari ilk kepce bu. Indirdigimiz paletin yukledigimiz gubrenin sayisini unuttuk.. motorada kepceyede verdigimiz para son kurusuna kadar helal olsun.. daha guzeli sizleron olsun..

Forumda.. youtubede videolar var.. tek kelime ile jcb lere hodri meydan.. cok daha az yakar en az onlar kadar yukler su an o kivamda sükür..:)

UÖZKAN.77 link=topic=85760.msg1024897#msg1024897 date=1443931828' Alıntı:
Yaklasik 20 cm x 20 cm tam sase.. zetorda istesende yarim olmaz. Cunku orta vida yeri yok:)

Özkan makine sakarya özel yaptı. Zetora yaptiklari ilk kepce bu. Indirdigimiz paletin yukledigimiz gubrenin sayisini unuttuk.. motorada kepceyede verdigimiz para son kurusuna kadar helal olsun.. daha guzeli sizleron olsun..

Forumda.. youtubede videolar var.. tek kelime ile jcb lere hodri meydan.. cok daha az yakar en az onlar kadar yukler su an o kivamda sükür..:)

Attırdınız Şase nin fotoğrafları varsa atabilirmisin , daha önce siteye yükledinse link atarsan memnun olurum