Montofon süt inekleri verimi

Elimde ırk saflığı %90 olan montofon inekler var süt verimleri süper. Peki sizlerde ki ineklerin ırklık oranı nedir. Ne kadar süt alıyorsunuz? Nasıl yem kullanıyorsunuz? IMG_20190213_154348.jpg1550061801439.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Maşallah çok güzel eskiden bizdede vardı sütü kaymaklı olurdu 15 kğ alırdık buzağıları ceylan gibi olurdu
Geçmişi hatırlattın duygulandım[emoji4]
Bizim devamlı erkek yapınca nesli bitti almadıkda holştayn dan devam ettik
Hayırlısı olsun. Bizim çok eskiden beri bu ırk ithal olarak elimize geçti. 25 yıldır sürekli sunni tohumlama yaptırıyoruz. Çok saflaştırdık şükür. Erkekleri bile süper oluyor. Bakarsınız sizde alır tekrar başlarsınız bir gün[emoji1] [emoji1]

Hayırlısı olsun. Bizim çok eskiden beri bu ırk ithal olarak elimize geçti. 25 yıldır sürekli sunni tohumlama yaptırıyoruz. Çok saflaştırdık şükür. Erkekleri bile süper oluyor. Bakarsınız sizde alır tekrar başlarsınız bir gün[emoji1] [emoji1]

Aynen kardeşim saf ırk hepsinde önemli melezlemeyi tohum tutmadığı zaman yapıyorum bende bilimsel bi açıklaması varmı araştırmadım[emoji848]
Erkekleride dediğin gibi güzeldi beside çok yüksek boyları olmazdı ama duble olurlardı bana göre holştayn dan sağlam bi ırk öyle hastalanmazlar dı
Ben soğudum bu işten valla komple bırakasım geliyo

• Beğen
Tepkiler: ONUR_OZMEN
Aynen kardeşim saf ırk hepsinde önemli melezlemeyi tohum tutmadığı zaman yapıyorum bende bilimsel bi açıklaması varmı araştırmadım[emoji848]
Erkekleride dediğin gibi güzeldi beside çok yüksek boyları olmazdı ama duble olurlardı bana göre holştayn dan sağlam bi ırk öyle hastalanmazlar dı
Ben soğudum bu işten valla komple bırakasım geliyo
Bu işe bulaştınsa geçmiş olsun. Hastalığı bütün vücudunu sarmış bırakamazsın. [emoji1] ama bırakma derim geçecek bu sıkıntı