NAİL ABİ KÖYE SENDE BİR JEST YAP (Muhtarlık Köye Traktör Aldı)

muhtarlik-koye-traktor-aldi-3562741_o(1).jpg

Edirnenin Meriç İlçesine bağlı Yenicegörece köy muhtarlığınca köye traktör ve lazer makinesi alındı
Meriç ilçesi Yenice Görece Köy Muhtarlığınca alınan traktör ve lazer makinesi teslim törenine Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz ve Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Çetin de katıldılar.

Kaymakam Kolsuz, 'Köy muhtarına tarıma yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür eder, makinelerin köyünüze hayırlı olmasını dilerim' dedi

Ynt: NAİL ABİ KÖYE SENDE BİR JEST YAP (Muhtarlık Köye Traktör Aldı)

Nail abi gübretaştan çıkacak connecti bekliyor,,volkanda nail abi connecti alsada pavyonda yesek diye bekliyor ;D hep umut dünyası işte zuha-*-s
bu muhtara rica etsekte seneye bizim köyden adaylığını koysa )))

gokhanozkan link=topic=55017.msg584836#msg584836 date=1335271316' Alıntı:
Nail abi gübretaştan çıkacak connecti bekliyor,,volkanda nail abi connecti alsada pavyonda yesek diye bekliyor ;D hep umut dünyası işte zuha-*-s
bu muhtara rica etsekte seneye bizim köyden adaylığını koysa )))
Aynennn. Connect benim olacak, yada Tümocan.:D
malkaralı_yusuf link=topic=55017.msg584839#msg584839 date=1335271908' Alıntı:
Ben de kütüğümü bu muhtarın köyüne aldıracağım :)
Nail duymasın ama :)
Bende kendime köy arıyorum, sevabıyla günahıyla beni kabul edecek Yusuf Abi.:D

4 yıl önce; Özel idarenin köylere hizmet amaçlı alıp, Tarım İl Müdürlüğü kontrolünde vatandaşa kiraya verilen Holder, İrtem Mibzer, Slaj Makinası, Yem Kırma 5makinası v.s. aletler hurdaya çıkmıştı. Tabiki doğal olarak üstün bilgi birikime sahip çiftçi arkadaşlar hemşehrilerim, üstün bi gayretle bunların adeta içine ederek kullanılamaz hale getirmişler ve bunlar hurdaya ayrılmış. Büyük bir heyacanla Valilik makamına bir dilekçe ile başvurdum ve 15 sıra balta ayaklı İrtem mibzer, Tosun slaj makinası, oruç 400 lük holder ve bir adette yem kırmayı köylünün kullanması için alıp getirdim, değirmene 2 kişi para harcadık 4 kişi kullandı, şimdilerde 2 amca oğlu kullanıyor yaz kış kar yağmur üzerinden geçiyor ve daha 1 gram gres dahi basa olmadı.:( Holderi 3 kişi tamir ettik köyün malı deyen alıp gidiyor kırıp kopartıp getiriyor elimden geldiğince tamir etmeme rağmen bu kış donmuş ve pompası patlamış.:( Slaj makinası bir bana lazım olduğu için onuda ekonomiye kazandırdım, çok şükür onu ben muhafaza ediyorum, eşine dostuna vermediğim için komşular içten içe bana diş biliyor, neymiş köy malıymış.:(
İrtemi toparlayamadık ya, bir arkadaşta ona sahip çıktı çok şükür 4 senedir ekimini onla yapıyor ve yaz kış kar altında duruyor, hatta şu an kahverengiye dönüştü küften.:(
Şimdi bu köylülere ben traktörde ayarlarım da, kamudan hurdaya ayrılmış v.s. bi şekilde olur.:D
Yalnız onun mazotu ve masrafıda bana ağır gelir,:) yani halkımız insan olsun ben kendi traktörümü vereyim.
Bilmem anlatabildim mi.:S

nailyetek link=topic=55017.msg585187#msg585187 date=1335311064' Alıntı:
Aynennn. Connect benim olacak, yada Tümocan.:DBende kendime köy arıyorum, sevabıyla günahıyla beni kabul edecek Yusuf Abi.:D

4 yıl önce; Özel idarenin köylere hizmet amaçlı alıp, Tarım İl Müdürlüğü kontrolünde vatandaşa kiraya verilen Holder, İrtem Mibzer, Slaj Makinası, Yem Kırma 5makinası v.s. aletler hurdaya çıkmıştı. Tabiki doğal olarak üstün bilgi birikime sahip çiftçi arkadaşlar hemşehrilerim, üstün bi gayretle bunların adeta içine ederek kullanılamaz hale getirmişler ve bunlar hurdaya ayrılmış. Büyük bir heyacanla Valilik makamına bir dilekçe ile başvurdum ve 15 sıra balta ayaklı İrtem mibzer, Tosun slaj makinası, oruç 400 lük holder ve bir adette yem kırmayı köylünün kullanması için alıp getirdim, değirmene 2 kişi para harcadık 4 kişi kullandı, şimdilerde 2 amca oğlu kullanıyor yaz kış kar yağmur üzerinden geçiyor ve daha 1 gram gres dahi basa olmadı.:( Holderi 3 kişi tamir ettik köyün malı deyen alıp gidiyor kırıp kopartıp getiriyor elimden geldiğince tamir etmeme rağmen bu kış donmuş ve pompası patlamış.:( Slaj makinası bir bana lazım olduğu için onuda ekonomiye kazandırdım, çok şükür onu ben muhafaza ediyorum, eşine dostuna vermediğim için komşular içten içe bana diş biliyor, neymiş köy malıymış.:(
İrtemi toparlayamadık ya, bir arkadaşta ona sahip çıktı çok şükür 4 senedir ekimini onla yapıyor ve yaz kış kar altında duruyor, hatta şu an kahverengiye dönüştü küften.:(
Şimdi bu köylülere ben traktörde ayarlarım da, kamudan hurdaya ayrılmış v.s. bi şekilde olur.:D
Yalnız onun mazotu ve masrafıda bana ağır gelir,:) yani halkımız insan olsun ben kendi traktörümü vereyim.
Bilmem anlatabildim mi.:S
ok-*-s :)dediklerine katılıyorum abi. insanlar çok acayip artık iyilikte yaranılmıyor. boşver sen iyi muhtar olmayı bence kötü muhtar ol daha makbule geçersin :)

muhtar senin himayen altında olacak takımlar...zimmetleyeceksin verirken,getirirken sağlam getirsin...aslında muhafaza yeri olsa vatandaşta yerini bilir makinaların..yani garajı olacak işi biten sana teslim edeck.... makinaları.başka türlü makinaları kontrol edemezsin... :)

nail abi muhtarlığı tavsiye edermisin ..bizim muhtar öldü seçim yapılacak ..bana illaki sen muhtar olacaksın diyorlar ..ben kabul etmedim şimdilik ,,ama çok ısrar ediorlar

vale link=topic=55017.msg585196#msg585196 date=1335329621' Alıntı:
nail abi muhtarlığı tavsiye edermisin ..bizim muhtar öldü seçim yapılacak ..bana illaki sen muhtar olacaksın diyorlar ..ben kabul etmedim şimdilik ,,ama çok ısrar ediorlar
bence yapma.sizin köyde muhtar olan ölüyor ;D şaka bi yana babam 1984-1999 arası yaptı,eğerki yapmasaydı şu an zengindik :) bizim köylüler kadir ,kıymetmi bildi ,hayır bilmediler.

gokhanozkan link=topic=55017.msg585206#msg585206 date=1335333725' Alıntı:
bence yapma.sizin köyde muhtar olan ölüyor ;D şaka bi yana babam 1984-1999 arası yaptı,eğerki yapmasaydı şu an zengindik :) bizim köylüler kadir ,kıymetmi bildi ,hayır bilmediler.
burası kasaba ..denizli büyük şehir olunca burasıda merkez ilçeye bağlanacak .muhtarın fonksiyonu büyük olacak talep çok ama .ben çok iştahlı değilim .çünkü insanlarla uğraşmanın zorluğunu tahmin edebiliyorum

Aycan kardeşim talep varsa arzedeceksin bu iş böyle görevden kaçılmaz, yavaş yavaş alıştır kendini. Talep yokken ben muhtar olayım size dersen o olmaz. Kazansan bile sıkıntı olur. Talep olsun hele. :)

Köy yerleri var orada kullansınlar,köylüye falan vermesinler yoksa bu motoru tez zamanda satarlar..

vale link=topic=55017.msg585209#msg585209 date=1335334015' Alıntı:
burası kasaba ..denizli büyük şehir olunca burasıda merkez ilçeye bağlanacak .muhtarın fonksiyonu büyük olacak talep çok ama .ben çok iştahlı değilim .çünkü insanlarla uğraşmanın zorluğunu tahmin edebiliyorum

Aycan abi bulunduğun yerden eminsen öyle muhtar ol derim..

Haklısın Nail Abi...
Millet Bedava Malzeme Diye Yapmadığını Bırakmıyor... Halbuki Bi Başka Kardeşim Daha Kullanıcak Bu Makinayı Diyerekten Temiz Kullanılması Lazım...

rocky link=topic=55017.msg585191#msg585191 date=1335324529' Alıntı:
ok-*-s :)dediklerine katılıyorum abi. insanlar çok acayip artık iyilikte yaranılmıyor. boşver sen iyi muhtar olmayı bence kötü muhtar ol daha makbule geçersin :)
samsunbafra link=topic=55017.msg585194#msg585194 date=1335329425' Alıntı:
muhtar senin himayen altında olacak takımlar...zimmetleyeceksin verirken,getirirken sağlam getirsin...aslında muhafaza yeri olsa vatandaşta yerini bilir makinaların..yani garajı olacak işi biten sana teslim edeck.... makinaları.başka türlü makinaları kontrol edemezsin... :)
Zor be Abicim,:) Kendi işim bana yetiyor, birde onla mü cadele edecek vaktim yok, zaten hır gür zor anlaşıyoruz.:)
Sınırsız çevre garantisi var, tabi ki limitsiz kartların olması lazım.:) 350 TL maaşa 190 TL Bağkur ödüyosun, bağkur un diğer yarısını devlet karşıladığı için 160 TL para kalır, net faturası ile cep faturasını karşılar heralde.:) Kendi işinden 3/1, özel yaşamından 1/2 gibi ve kazancından gönlünden koptuğu kadar harcama yapabilirisin. Silah ruhsatı bedava.:D
Ol. da demem, olmada demem.:) Ayrıca muhtarın traktörü v.s. çiftçeker yüksek beygirli olmalıymış.;D;D