ne fiyat ödeyerek alındı?

Haci abi 5445 in suyu ısındı mı yani
Özkan biladerim biraz niyetim var ama cocuklarım büyüdü üniversite okuyorlar haliyle yaşları geliyor yuva kurmak icin. Şuan icin bence mf ye olan yatırım süper yatırım , dediğim gibi cocukların düşüncesi olmasa 45 için abi olabilirdi 11yada 12 de. Öncelik cocuklarım.

Arkadaşlar malumunuz ithal traktörler birçok çiftcinin alım gücünün üzerinde.Ikinci el traktörleri ise ortadoğu ülkeleri özelliklede İran Türkiyeden korkunç derecede mal çekiyor.Hal böyle olunca iç piyasada aşırı bir fiyat artışı söz konusu.Bir hafta önce Newholland td75d 2014 model 2300 saatte 100000 e aldım.
Hayırlı olsun fiyat normal

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Arkadaşlar malumunuz ithal traktörler birçok çiftcinin alım gücünün üzerinde.Ikinci el traktörleri ise ortadoğu ülkeleri özelliklede İran Türkiyeden korkunç derecede mal çekiyor.Hal böyle olunca iç piyasada aşırı bir fiyat artışı söz konusu.Bir hafta önce Newholland td75d 2014 model 2300 saatte 100000 e aldım.
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
İkinci elde traktörlerin kasko değeri üzerinden fiyatlandırılmasında zaafiyetler var.
Kur farkından dolayı 1 euro: 3 TL alınan makineler ile 1 Euro: 5 TL alınan makinelerin fiyatları yakın seyrediyor.
30 000 euro luk yeni makine ile 50 000 euro luk eski makineler arasında fiyat farkları çok azdır.
Hal böyle olunca elma, armut aynı sepette duruyor.

Tr6 150 ön aks süspansiyon ve kabin süspansiyonlu 2020 model traktör şuan liste fiyatı 679.000 ama 580.000 liraya bırakıyorlar tr6 120yi takas edesim geliyor kafamda deli sorular

İki hafta önce tr135 ön süspansiyonu kabin süspansiyonlu 6 silindir 2019 traktöre 425 bin dediydiler. Gayet mantıklıydı. Liste fiyatı üzerinden %20 iskonto rahat yapıyorlar new holland da

İki hafta önce tr135 ön süspansiyonu kabin süspansiyonlu 6 silindir 2019 traktöre 425 bin dediydiler. Gayet mantıklıydı. Liste fiyatı üzerinden %20 iskonto rahat yapıyorlar new holland da
Bahsi geçen modelin liste fiyatı web sitesinde 613 bin TL, eğer 425 bin TL ye bıraktıysalar 190 bin TL indirim demektir bu da %30 daha düşük fiyat demek. Çok ama çok iyi bir indirim yapmışlar.

201u yılının aralık ayında TR6.120 için sene sonu olmasına rağmen liste fiyatından %15 daha aşağı düşmüşlerdi. 2017 de yıllık traktör satışı 70 binin üzerindeydi, 2019 da 30 Bin bile olmadı.
Özetle satışlar düşük iken ındirim oranı daha fazla oluyor.

Hergeçen yıl fiyatlar artıyor fakat bu yıl çok başka , eğerki ziraat kredisi olmasa idi 425 liralık ona motor 300 bin altı olurdu emin olabilirsiniz ha tabi bu dolar kuru , ahh o yokmu herşey onun başının altından çıkıyor.kışın çiftçi kudurdu, herkes 5 yıllık traktör kredisi çekiyor, evdeki işe yaramıyormu acep, gerçi bulursam bende alacam fakat, 190 bin olan ikinci el 8 yaşında jd 250 bin olmuş, yanlış zamanmı doğru zamanmı bilemedim, inşaat balonu gibi traktör balonu da inermi pek bilemedim.