Neden Kubota

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
18.02.2011
6,058
1,598
sivas

evet arkadaşlar bu kubota kullanıcıları geçmişte ismini vermediğim yerli mallarınıda kullanmışlar ama şimdi kubota diyorlar başka bir şey demiyorlar videolardanda görüldüğü gibi aynen öyle ama

soruyorum neden kubota

bana on tane neden açıklayacak biri varmı?

Ynt: Neden Kubota

valla dostum kobotaya o kadar parayı vermeyi düşünüyorsun bence güzel bi mf al 5435 yada 45 bak keyfine parça servis sıkıntısı çekmez motorun kralına binersin kobota mf ile hemen hemen aynı paraya geliyor ama mf nin kalitesini vermez hiç bi yönde

1)Japon Kalitesi
2)Güç
3)Konfor
4)Teknoloji
5)Manevra
6)Japonya Ve Dünyada En Çok Kullanılan Traktörlerden Olması
7)Servis desteği
8)Keşke almasaydım duva*-*0 diye kafanı yerlere vurmayacağın traktör olması
9)Döküm Kalitesi
10)En çok istediğim traktörlerden olması
Kubota ' m yok ama olmasını en çok istediğim traktör diyebilirim.

ben sana bir kubota kullanıcısı olarak sana 10 madde değil en az 20 madde sayarım ama kafanın bir yerinden girer bir yerinden çıkar kubota anlatılmaz yaşanır 15 senelik çifçilim var erkunt mf newhoolland same jd hepsine bindim ve kullandım ama kubota bir başka tartışılması bile imkansız makine

kubota traktörlerinin torku hakkında internette bir döküman bulan veya bilgisi olan varmı o kadar araştırmama rağmen tork değerlerini bulamadım satanlarda yüksek tork deyip duruo kaç arkadaşım mesela m9540 ' ın torku...

Anlatılmaz yaşanır o gaza bastığın anda traktörün altında fırlama hissini hissetmek lazım artı rapmaların düşmanı çok rapmacı bayılma sıfır denebilicek kadar az 6 ileri vites olması bambaşka bişe

NEDEN KUBOTA.........
1- kubota Türkiyede köklü bir şirketin ana kollarından birsi Türkiyede hep yapmak için varlar yıkmak için değil Dünyanın en büyük dizel motor üreticisi.....
2-16 valf tdi motor tek 100 bg altında onda var
3 dönüşünü anlatmaya hiç gerek yok onun döndüğü yerden 135 likle tek fren ancak dönebilir
4 lift var 4 ton kaldırma kapasitesi var hidrolik hassasiyetleri çok fazla
5- kllima sistemi sinüzüt olan arkadaşlar yazın ayağınız buz gibi oluyor kabin içi hava sürkülasyonu 10 üzerinden 11 not alır.
6- pompası gaza bastığın anda hemen etkisini gösteriyor
7-motoruda kubota şanzumanıda güç kaybı olmuyor
8-kabin içi konfor diyeceğim direksiyonundan tutunda yumşak platforma kadar
9-bakım kolaylığı
10- yakıt ekonomisi
11- SHUTLE şatıl

ekiskliği lift omatik yok ancak kaldırma koluna ufak ince bir tokatla ince hassas bir yeri var gerek duymuyosunuz

mustafagursacli link=topic=51650.msg524726#msg524726 date=1327957280' Alıntı:
NEDEN KUBOTA.........

3 dönüşünü anlatmaya hiç gerek yok onun döndüğü yerden 135 likle tek fren ancak dönebilir

ekiskliği lift omatik yok ancak kaldırma koluna ufak ince bir tokatla ince hassas bir yeri var gerek duymuyosunuz
Ben 168 ile normal olarak dönecem senin döndüğün yerden yada 640

qarizmatiqa link=topic=51650.msg524547#msg524547 date=1327950106' Alıntı:
yerli traktörlerden iyi konforlu bir marka ama o paraya avrupa üretimi traktörler alınabilir hemde kubotanın torku düşük
tork dediğin sadece bir veri kubotada değişken tork eğrisi var .... ayrıca serbest piyasa ekonomisi isteyen istediğini alır kubota gerçekten farklı gel misafir edeyim farkı açıktan gör....

Dqn link=topic=51650.msg524738#msg524738 date=1327957819' Alıntı:
Ben 168 ile normal olarak dönecem senin döndüğün yerden yada 640
kesinlikle istediğin zaman deneyebiliriz gel istediğin iki makinadanda köyümde mevcut biletini alayım mı netten ancak dedğin gibi olmasa 5 kg sivas köftesi yollarsın

hamza40_7 link=topic=51650.msg524403#msg524403 date=1327942144' Alıntı:
valla dostum kobotaya o kadar parayı vermeyi düşünüyorsun bence güzel bi mf al 5435 yada 45 bak keyfine parça servis sıkıntısı çekmez motorun kralına binersin kobota mf ile hemen hemen aynı paraya geliyor ama mf nin kalitesini vermez hiç bi yönde

konu kubota ama mf yi ortaya atmışsınız bende size bi kaç soru sorayım 5400 sersinin neyi kubotadan daha dayanıklı veya kalitesi daha fazla ? ve bu kanıya nereden vardın.. kubota da parça sıkıntısı oldugunu nereden duydun veya biliyormusun yoksa iş olsun diye mi yazdın ?(bende idda ediyorum kubota da mf den daha az parça sıkıntısı yaşarsın..) artı kubota ile mf aynı para degil bunada dikkat et.. ve bi fransız malı ile japon malının dayanıklılıgı asla bir olmaz.. hadi alman deseydin yine neyse... 5400 serisini karalamak yada karsılaştırmak için sormuyorum sadece yazdıklarının dayanagı varmı onu ögrenmek istiyorum..

ben sabahtan akşama kadar kubotayı çalıştırıyorum sesinde en ufak bi gevseme veya performansında degişme olmuyor motor hep aynı tonda çalışıyor.. mesela farklı bir çok traktörün ısınınca seslerinin degiştigini görürsünüz performansında degişiklikler görürsünüz motorda bi gevşeme hissedersiniz.. ama kubotada bu yok çünkü motoru gercekten cok kaliteli ve sorunsuz..

örnegin kubota da düz pompa olması ilgimi çekmişti her türlü mazotu kullanabilirsiniz turbolu traktörlerde pek rastlanmayan bi özellik...

yolda seyir halinde iken çok guven veriyor yuklu veya yuksuz fark etme inişlerde ve çıkışlarda çok guvenli..

klima tertibatı süper gögüs bölgesindeki hava kanalları insanı rahatsız etmeden yazları buz gibi ediyor içeriyi ve kışları ise sımsıcak..

16valf devirli bi motor özellikle gaz basmayı sevenler için basarken ekonomik kullabildgim bi motor.. devir aralırı 700den 2600 e.. geniş bi aralık ve maksimum tork aralıgı yine 15-17 hatta 19 gaza kadar.. yani sabit devirlerde kullanmanıza gerek yok her devirde maksimum performans sunan bi tork egrisi var yataya yakın..

64lire pompa debisi var 4100kg kaldırma kapasitesi segmentine göre cok yeterli ve sorunsuz..

ve manevrası eşsiz..

EN ÖNEMLİSİDE %100 made in JAPAN

eksikleri yokmu illaki vardır ama artıları beni cezbetmeye yetti traktörü türkiyede ilk ben ve yahya abi görmeden siparis ettik ve aldık kullanıyoruz..

sağlamlıgını zaten yahya abi test etti 1000 saate getirdi 6-7 ayda hemde şöförüne kullandırttı hala taş gibi kubotası...

qarizmatiqa link=topic=51650.msg524547#msg524547 date=1327950106' Alıntı:
yerli traktörlerden iyi konforlu bir marka ama o paraya avrupa üretimi traktörler alınabilir hemde kubotanın torku düşük

öncelikle torkun tek basına bişey fade etmedigini biliyorsundur.. tork kazanıldıgı devirde veya devir aralıgında önemlidir.. esas olan güçtür.. yani traktörün çeki performansı sadece tork belirlemez.. torkları çok farklı olan traktörler arasında yorum yapmak zordur.. tork tekerlere iletilene kadar şanzımanda yukseltilir veya düşürülür dişliler vasıtasıyla..
yani dişlilere iletilen tork kadar iletildigi devirde önemlidir.. ve devir aralıgı en önemlisi... kullandıgın işe göre farklı karakterdeki motorların avantajları ve dezavantajları vardır..

dişliler vasıtası ile tork ve devir şanzımanda azaltılır cogaltılır v.s. dedik ama iletilen güç (kayıplar dışında) değişmez fizik kurallarından bildigimiz gibi..

örnegin güç hesaplarken güç = kuvvet x hız

burada kuvvet torkumuzdur yani döndürme kuveti=tork
hızı mız ise devir dakikadır..
güç sonucta performansa etkiyen en önemli etkendir.. yani uygun şanzımanla güçü yuksek olanın performansıda yuksek olur...

iki traktörümüz olsun mesela

x traktörünün torku 1400dd 350nm olsun bu güç hesabında =51.312kw güç üretir 1400dd de
y traktörünün torku 1800dd 280nm olsun =52.778 kw güç üretir 1800dd de görüldüğü gibi torku düşük olan traktör daha fazla güç üretmiş oldu..

eger ki özgül yakıt tuketimlerinde çok bi fark yoksa y traktörünun daha iyi performans uygun sanzımanla gösterir bence..

güç hesabını buradan yapabilirsiniz : http://okuyancoban.tripod.com/gtdsay.htm

yav burakın kubato falan kardesim.2 sene sonra parcayı japonyadanmı getircen.isi gucu bırak parca amaya git.bugun itibarı ile türkiyedeki japon arabalarının parcalarında nekadar sıkıntı yasandıgını ve cok pahalı oldugunu herkez bilir.kaldiki bu binek arabalarda.traktorde senin hangi parcanı temin edecekler.misal 5 sene sonra kliman bozuldugunda sana parca masrafı olarak turkıyedeki komple klima ucreti ısterlerse neolcak.ozamanda kubatomu dicen.bugun yerli uretimlerde bile bazen parcada sıkıntı cıkıyo.kaldıkı ithallerde olmasın.tam isin sıkı zamanında arızalandı vay ben harmanı hasatı bırakayımda bi japonyaya gıdem gelem....mi dicen.bugun turkıyedeki traktorlerden ne farkı varmıs.tarlada kanat takıp ucuyomu.benım gordugum kadarıyla bi klima gostergelerın orada bide dreksıyonda levye falan..ne cabuk unuttunuz karaduzen traktorlerle ıs yaptıgınız gunleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...